title

یک مطالعه جدید به طور خاص بررسی کرده که چگونه ابتلا به کووید19 بر عوارض بارداری و همچنین مرگ و میر مادران تأثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب

متخصص رادیولوژی و فلوشیپ فوق‌تخصصی اینترونشنال رادیولوژی گفت: در هفته ۱۲- ۱۳ به‌احتمال ۸۰ درصد می‌توان جنسیت جنین را تشخیص داد.

ادامه مطلب

رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تزریق واکسن کرونا در دوران بارداری مانعی ندارد، چون در دوران بارداری تا 42 روز پس از زایمان احتمال عوارض جدی کووید بیشتر است بنابراین توصیه می شود زنان باردار واکسن کووید دریافت کنند.

ادامه مطلب

بدن انسان طی بارداری می‌تواند دچار تغییرات فیزیکی و هیجانی و روانی زیادی شود، آنقدر زیاد و متنوع که شاید به سختی بتوانید به آن‌ها توجه کنید. این تغییرات می‌توانند ناگهانی و به شیوه‌ای که انتظارش را ندارید رخ دهند.

ادامه مطلب

متخصص زنان و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به پیشگیری موثر واکسن از ابتلا به کرونا، گفت: واکسیناسیون مادران باردار، خطر انتقال کرونا به نوزاد را کاهش می دهد.

ادامه مطلب

محققان در این مطالعه بیش از ۲ میلیون زن سوئدی را برای تقریبا به مدت ۴۵ سال مورد بررسی قرار دادند؛ این کار به محققان اجازه داد تا هم خطر فوری و هم بلند مدت فشار خون بالا را پس از تولد بررسی کنند. نتایج این مطالعه نشان داد زنانی که زایمان زودرس دارند، بعد از یک دهه (۱۰ سال)، ۶۷ درصد بیشتر از زنانی که نوزادان خود را به موقع به دنیا آورده بودند، در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند.

ادامه مطلب

پژوهش های محققان اسکاتلندی نشان می دهد مادران باردار می توانند با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به ویژه در سه ماهه اول بارداری، خطر زایمان زودرس را کاهش دهند.

ادامه مطلب

به گفته محققان، توانایی سیستم ایمنی برای تولید این سلول های حتی در نوزادان متولد شده از مادرانی که در اوایل بارداری به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند، افزایش یافته بود. آنها می گویند این موضوع نشان می دهد که عفونت مادر، سیستم ایمنی بدن نوزاد را تغییر داده است.

ادامه مطلب

آلودگی هوا بر روی اقشار مختلف جامعه اثر می‌گذارد و مشکل‌آفرین است اما مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد بر روی جنین اثرات وخیم‌تری دارد. در این اینفوگرافیک آسیب‌های آلودگی هوا به زنان باردار را ببینید.

ادامه مطلب

محققان استفاده از استامینوفن را به طور کلی برای زنان باردار منع نکرده‌اند، بلکه معتقدند باید با احتیاط کامل تجویز و مصرف شود.

ادامه مطلب

رئیس انجمن متخصصان زنان و زایمان ایران گفت: از سال ۹۸ تا ۹۹ بارداری در کشور به علت شیوع بیماری کرونا بسیار کاهش یافته و در ۶ ماه نخست سال جاری این کاهش بسیار چشمگیر بوده است.

ادامه مطلب

خیلی از خانم‌های میانسال آگاه نیستند که دچار فشار خون بالا هستند. دلیلش هم این است که بعضی از علائم این عارضه با علائم یائسگی اشتباه گرفته می‌شوند. مثلا خستگی، سردرد، اختلالات خواب و حتی تپش قلب، هم در یائسگی و هم در فشار خون بالا وجود دارند

ادامه مطلب

یک متخصص زنان و زایمان درباره نحوه مراقبت‌های بعد از زایمان در منزل توضیحاتی داد.

ادامه مطلب

بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی مراقبت کانگورویی به تماس مستقیم پوست بین مادر و نوزاد گفته می شود که اثرات مثبت چشمگیری بر نوزادان نارس و یا کامل کم وزن دارد.

ادامه مطلب

افزایش قدرت باروری زنان برای افرادی که مشکلات ناباروری دارند اهمیت زیادی دارد. هنگامی که با ناباروری روبرو هستید عوامل زیادی وجود دارد که نمی توانید آنها را کنترل کنید مانند ژنتیک، سن، چرخه قاعدگی غیرقابل پیش بینی و... اما یک گزینه برای افزایش شانس فرزندآوری شما وجود دارد که نسبتا ساده و غیرتهاجمی است.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز