برای همه پیش می آید که هر از گاهی دچار تیک شوند، اما زمانی که این تیک ها طولانی و مزمن می شوند، باید با متخصص مشورت کرد. تیک ها و اسپاسم های عضلات پاها، بازوها یا پلک ها جزو حرکات غیرارادی بدن هستند که کنترل و مقابله با آنها چندان ساده نیست. در برخی موارد هیچ کنترلی روی این حرکات نیست و در برخی موارد می توان آنها را تحت کنترل درآورد. در این مطلب به بررسی علل و عوامل بروز این مشکل می پردازیم.

ادامه مطلب

سندرم خستگی مزمن بیماری است که پزشکان را سردرگم کرده است و حالا معلوم شده ممکن است با باکتری‌های گوارشی فرد مرتبط باشد؛ باکتری‌هایی که به آن‌ها میکروبیوم روده می‌گویند.

ادامه مطلب

مطالعات نشان داده اگر در هفته بیش از 520 گرم گوشت قرمز مصرف کنید، ریسک سرطان روده را افزایش می‌دهید. مصرف زیاد گوشت‌های فرآوری شده نیز شما را مستعد سرطان روده و معده می‌کنند.

ادامه مطلب

آن‌هایی که در طول روز زیاد قهوه می‌نوشند تا بیدار و فعال بمانند ممکن است دچار لرزش دست شوند. اگر حتی فقط یک‌بار هم این اتفاق برایتان افتاده باید مصرف قهوه را متوقف کنید

ادامه مطلب

ساعاتی پس از اینکه بازیکنان تیم امید ایران مغموم و ناراحت چمن ورزشگاه آزادی را ترک کردند در اردو خبر قطعی شدن صعود را شنیدند و به جشن و پایکوبی پرداختند.

ادامه مطلب

برخی از مناطق تهران به علت بارش شدید دچار آبگرفتگی شده‌اند. سازمان هواشناسی پیش بینی کرده بود که امروز و فردا در تهران بارندگی شدیدی رخ خواهد داد.

ادامه مطلب

تصویری زیبا از همدلی و مهمان نوازی مردم سمنان/ میدان معلم

ادامه مطلب

سرلشکر جعفری، فرمانده سپاه پاسداران در توییتی از سفر رئیس جمهور به مناطق سیل‌زده گلستان خبر داد.

ادامه مطلب

یک فروند قایق حین پیاده کردن تعدادی از شهروندان گمیشانی واژگون شد.

ادامه مطلب

تب ویروسی در کودکان بیشتر در فصول سرد و از طریق قطرات آلوده در عطسه، سرفه و یا تماس مستقیم با فرد آلوده انتقال می‌یابد.

ادامه مطلب

مردم مازندران حالا پس از فروکش‌کردن سیلاب، با مشکل گل‌و‌لای موجود در منازل و کمبود مواد غذایی رو به رو هستند.

ادامه مطلب

روغن در ماساژ و ماساژدرمانی سبب می‌شود تا دست فرد ماساژدهنده راحت‌تر برروی پوست حرکت کند اما این موضوع تنها کاربرد استفاده از روغن در ماساژدرمانی نیست.

ادامه مطلب

با شروع ایام نوروز مسافران زیادی از نقاط مختلف کشور وارد بندرعباس می شوند که جهت سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس تردد می‌کنند.

ادامه مطلب

سیاتیک نوعی درد پای ناشی از عصب ظریف پشت شکمی است. اگرچه درد در ریشه‌های عصبی در هر دو طرف ستون فقرات قرار داشته و احساس می‌شود، اما از طریق عصب سیاتیک عبور می‌کند و از ریشه‌ای به ریشه دیگر گسترش می‌یابد. این درد پا که رادیکولوپاتی نامیده می‌شود، اغلب شدیدتر از درد کمر است و معمولاً در یک پا احساس می‌شود و می‌تواند غیر قابل تحمل باشد. برخی افراد آن را به درد عصبی دندان تشبیه کرده‌اند.

ادامه مطلب

«راب مک ایر» سفیر بریتانیا در تهران با انتشار پیامی در توئیتر با مردم سیل زده در ایران ابراز همدردی کرد.

ادامه مطلب