نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه ۴۰۳۰ گفت: رعایت نکته‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلای کودکان به ویروس کرونا یا انتقال آن، لازمه بازگشایی مدارس و مهدهای کودک‌ است.

ادامه مطلب

معاون دانشجویی و فرهنکی دانشگاه با اشاره به اسکان ۴۰۰۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه پیش از کرونا گفت: پس از بازگشایی دانشگاه صرفا اسکان دانشجویان دارای واحدهای عملی در خوابگاه ها امکان پذیر است.

ادامه مطلب

چهار فرضیه برای جمعیت ایران در سال 1430

ادامه مطلب

دکتر محمد اسماعیل اکبری، مشاور عالی وزیر بهداشت، به مناسبت روز سی ام اردیبهشت ماه، روز ملی جمعیت جمهوری اسلامی ایران، در پیامی، با اشاره به پررنگ شدن عوامل اصلی مرگ و میر با بالا رفتن سن، نسبت به پیرتر شدن جمعیت کشور هشدار داد و بر لزوم توجه به ساختارهای جمعیتی تاکید کرد.

ادامه مطلب

براساس اعلام وزارت کار در راستای پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده و پرداخت تسهیلات به بنگاه‌ها از اوایل خرداد ماه آغاز می شود.

ادامه مطلب

همه گیری کرونا ضعف سیستم‌های غذایی و بهداشتی را در سراسر جهان برجسته می‌کند، زیرا گزارش‌های سازمان تغذیه جهانی نشان می‌دهد که از هر ۹ نفرجمعیت جهان یک نفر گرسنه است. این گزارش نشان می‌دهد که اکثر مردم در سراسر جهان نمی‌توانند به غذای سالم دسترسی داشته یا از آن استفاده کنند.

ادامه مطلب

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعلام و ابلاغ پروتکل‌های برگزاری مراسم شب‌های قدر خبر داد و گفت: مراسم شب‌های قدر فقط به مدت دو ساعت در مساجد برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

آیا جملاتی مانند «آیا این لباس به سن من می‌خورد؟» و «با این لباس احساس بهتری دارم» را شنیده‌اید؟ اغلب ما زنان، بلافاصله در جواب به سوال اول می‌گوییم «مگر چند سالت است» و در جواب به سوال دوم، چیزی نمی‌گوییم چون برای همه ما قابل حس؛ اما غیر قابل بیان است که با لباسی احساس بهتر داریم و فکر می‌کنیم روزمان را می‌سازد؛ اما آیا این جملات از ریشه درست است که جواب «مثبت» یا «منفی» ما درست باشد؟!

ادامه مطلب

نرخ مشارکت اقتصادی در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان پایین‌تر است. در حالی که به‌طور میانگین در جهان از هر ۱۰۰ نفر، ۶۱ نفر شاغل یا در جست‌وجوی کارند، این تعداد در ایران ۴۴ نفر است. در این میان، وقتی به مشارکت اقتصادی زنان نگاه می‌کنیم، تنها از پنج کشور وضعیت بهتری داریم. عرضه نیروی کار زنان در سطح استان‌ها نیز بسیار محدود است تا جایی که در برخی استان‌ها کمتر از ۱۰ درصد زنان به لحاظ اقتصادی فعالند.

ادامه مطلب

برقراری ارتباط با دیگران و حرف زدن در جمع قوانینی دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنیم، از نظر دیگران فردی بی‌ادب به حساب می‌آییم. اما این رفتار‌ها کدامند؟ مطمئنا ما به طور خودآگاه رفتار‌های آزاردهنده از خود نشان نمی‌دهیم.

ادامه مطلب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: پساکرونا به این معنی نیست که این بحران تا تاریخ مشخصی تمام می‌شود و پس از آن همه به زندگی عادی خود باز می گردند، بلکه منظور این است که از این پس دوران کرونا و دوران زندگی با کرونا را خواهیم داشت و باید این نوع زندگی کردن را یاد بگیریم.

ادامه مطلب

: سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهور به همه دستگاه‌ها دستور داده است برای افزایش اشتغال و جایگزین اشتغال‌های آسیب دیده برنامه ای تنظیم کنند.

ادامه مطلب

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: خدمات بیمه سلامت برای معتادان از ۱۵ اردیبهشت دوباره برقرار می‌شود.

ادامه مطلب

وام یک تا دو میلیونی که قرار بود برای چهار میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت پرداخت شود، ظاهرا بعد از واریز وام یک میلیونی یارانه‌بگیران و با ارائه لیست مشمولان به بانک مرکزی، مابقی تا دو میلیون تومان به تناسب اعضای خانوار در حساب آنها شارژ خواهد شد.

ادامه مطلب

برخی زنان احساسات و حس علاقه شان به همسرشان را به گونه ای ابراز می کنند که گویی مرد کودکی است که زن باید از او مراقبت کند و مدام به او تذکر دهد.

ادامه مطلب