شاید مردم زمانی فکر نمی‌کردند که اگر کار کردن با کامپیوتر را بلد نباشند، در تعریف جهانی از سواد، آدم باسوادی محسوب نمی‌شوند. دیگر باید باور کنیم یک انسان در قرن بیست‌ویک تنها با نوشتن و خواندن نمی‌تواند گلیم خودش را آب بیرون بکشد. او باید بتواند رسانه‌ها را درک کند، خلاق باشد و توان درک و تفسیر داشته باشد.

ادامه مطلب

هر روز یک طعم به انواع تنباکوی قلیانی اضافه می‌شود؛ از انواع میوه‌ها گرفته تا آدامس، بستنی، شکلات و هر چیز دیگر که در حالت خوراکی برای مصرف کننده جذاب است.

ادامه مطلب

موسیقی و نمایش دو هنری هستند که به صورت مجزا می‌توانند جذابیت بسیاری داشته و مخاطب‌های بسیاری را به سمت خود بکشاند. حالا تصور کنید این دو با یکدیگر تلفیق شوند و به روایت داستان‌هایی بپردازند که خود آن داستان نیز قصه‌ای جالب و شنیدنی دارد.

ادامه مطلب

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حذف چهارصفر از پول ملی، طرحی کامل و شسته و رفته است که می‌تواند در مجلس رای نمایندگان را دریافت کند.

ادامه مطلب

برخی از افراد افسرده یا مضطرب، برای فرار از مشکلات به الکل روی می آورند تا احساس بهتری داشته باشند، ارتباط محمکی بین مصرف الکل و افسردگی وجود دارد و گاهی مصرف مداوم الکل باعث بروز افسردگی می شود و گاهی نیز افراد افسرده گرایش بالاتری به مصرف الکل دارند.

ادامه مطلب

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه آذربایجان شرقی در شیوع‌شناسی اعتیاد رتبه 28 کشوری را دارد، گفت: شیوع مصرف مواد مخدر در کشور 5.4 درصد است اما این میزان در آذربایجان شرقی 1.3 درصد است.

ادامه مطلب

: بر اساس این بند از قانون باید سالانه 10 درصد به مالیات بر دخانیات افزوده شود که تا کنون این امر محقق نشده است. در حالی که اکثر کشورهای منطقه تا 75 درصد و حتی بیش از این درصد را افزایش داده و صنایع دخانی را ملزم به پرداخت آن کرده اند.

ادامه مطلب

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان گفت: تخریبی در آرامگاه یعقوب لیث صفاری در دزفول صورت نگرفته و تصاویری که در فضاهای مجازی منتشر شده مربوط به عملیات مرمت است.

ادامه مطلب

پرسیدن برخی سؤالات در درجه اول باعث ناراحتی دیگران می‌شود و در درجه دوم دانستن آن در زندگی ما تأثیری ندارد.

ادامه مطلب

کارگردان فیلم «فرش چین» که شب گذشته در سومین جشنواره تلویزیونی مستند سیما از شبکه مستند روی آنتن رفت گفت: این مستند از اعتبار و اهمیت فرش ایرانی در جهان و نبود مدیریت صحیح برای حفظ این اعتبار سخن می‌گوید.

ادامه مطلب

آپارتمان‌نشینی قانون دارد و قانون‌گذار موارد مربوط به زندگی در آپارتمان را در قانون دیده و به آن پرداخته است، حتی آیین‌نامه تخصصی تملک آپارتمان‌ها وجود دارد که در آن دقیقاً مسائل قانونی و حقوق شهروندی در زمینه آپارتمان‌نشینی دیده شده است.

ادامه مطلب

یک برنامه موبایل که در فلسطین طراحی شده به شهروندان فلسطینی کرانه باختری اجازه می‌دهد تا محل ایست‌ بازرسی‌ها و ایست‌های نظامی نیروهای اشغال‌گر قدس را تشخیص بدهند و راه جایگزینی به آنها ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب

مومنی گفت: بیش از دو درصد دانش‌آموزان مواد مخدر مصرف می‌کنند البته این روند تا حدودی متوقف شده است.

ادامه مطلب

الزامات درست تماشای تئاتر به این صورت است که با کم‌ترین تولید صدا و ایجاد آلودگی صوتی و تصویری به تماشای تئاتر نشسته و تداخلی در آن نه برای تماشاچی و نه برای اجراکننده به وجود آوریم.

ادامه مطلب

در طول تاریخ همواره بدن زنان با توجه به مد روز، بیش از حد کوچک یا بزرگ دانسته شده است. هیچ بعدی از بدن زنان هرگز همان طوری که هست، کاملاً مناسب تلقی نشده است. صنعت زیبایی به طور کل ترویج کننده‌ این تفکر است که زنان بدون لوازم و خدمات آرایشی کامل نیستند. این امر این طرز تفکر را در زنان به وجود می‌آورد که ظاهر طبیعی آن‌ها دوست‌داشتنی نیست و محصولات و خدمات آرایشی و جراحی‌های زیبایی باید به این حس کمک کنند.

ادامه مطلب