title

مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه از دریافت حواله دارویی بیماران خاص بدون مراجعه حضوری به این معاونت خبر داد.

ادامه مطلب

بنابر اعلام دفتر مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت همچنان سویه و زیرسویه غالب کرونا که در کشور در گردش است، نوع اومیکرون است.

ادامه مطلب

پاسخ این سوال در پروفایل متابولیک افراد صد ساله نهفته است که سال های سال پیش از مرگ به ثبات می رسد و بر اساس یافته های علمی جدید می تواند نشانگر طول عمر افراد در زندگی پیش روی آنها باشد...

ادامه مطلب

عوارض گزش «ساس» را در اینفوگرافیک زیر ببینید.

ادامه مطلب

تصور عموم مردم از تشنج، انقباض و لرزش اندام‌ها در فرد مبتلاست اما همیشه تشنج با این علایم بروز نمی‌کند و گاهی ممکن است فقط با خیره شدن به یک نقطه خاص و علایمی گمراه کننده اتفاق بیفتد اما متاسفانه بسیاری از والدین به علت‌نداشتن آگاهی لازم، آن را جدی نمی‌گیرند و عملا عوارض جبران ناپذیری متوجه فرزندانشان می‌شود.

ادامه مطلب

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: بی اختیاری ادرار و مدفوع از عوامل خطر فشار به اعصاب نخاع است که باید جدی گرفته شود.

ادامه مطلب

متخصص بیماری‌های عفونی و تب دار، گفت: یکسری از نشانه‌ها هشدار خطر است که فرد در صورت مشاهده این علائم باید حتما به پزشک مراجعه کند؛ تنگی نفس، درد و سوزش قفسه سینه، تب بیش از سه روز، خلط خونی، مشکل در بلع و خوردن، اسهال شدید از جمله این نشانه‌ها هستند.

ادامه مطلب

رنگ ادرار می‌تواند متفاوت باشد اما معمولاً از شفاف تا زرد کم‌رنگ متغیر است.

ادامه مطلب

برای درمان نارسایی احتقانی قلب، دیابت، فشار خون بالا، خستگی، و کلسترول بالا استفاده می شود.

ادامه مطلب

میوه گل پر ضد تشنج و ضد درد است و برگ آن هضم کننده و آرام کننده است. در ایران میوه گل پر را کوبیده با اغذیه به عنوان بادشکن مصرف می کنند و برگ آن را هم ترشی می اندازند.

ادامه مطلب

اندانسترون دارویی است که برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ تجویز می‌شود. این دارو به‌منظور جلوگیری از حالت تهوع ناشی از شیمی‌درمانی، پرتو‌درمانی یا حالت تهوع بعد از جراحی استفاده می‌شود و از عملکرد مواد شیمیایی در بدن که موجب تهوع و استفراغ می‌شوند، جلوگیری می‌کند.

ادامه مطلب

سکته قلبی و مغزی شایعترین علت مرگ و میر است.

ادامه مطلب

هر چند بهترین توصیه این است که در روزهایی که هوا آلوده است تا حد امکان از خانه خارج نشوید. اما سبک تغذیه برای مقابله با آلودگی هوا هم مهم است. خوردن برخی خوراکی‌های مفید و ضد آلودگی هوا که برای پیشگیری از آلودگی هوا مناسب هستند از سیستم ایمنی بدن و دستگاه تنفسی خود در روزهای آلوده محافظت کنید.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت سیزدهم را پرچمدار اجرای برنامه «سلامت خانواده» در کشور اعلام کرد.

ادامه مطلب

کم آب شدن بدن با علائم مختلفی شامل سردرد، خستگی، کاهش اشتها، سبکی سر و کاهش کشیدگی طبیعی پوست همراه است؛ بررسی‌های محققان هفت علت که سبب احساس تشنگی مکرر می‌شود را مشخص کرده است.

ادامه مطلب
تالار کده
اینستاگرام بهداشت نیوز