title

قرص مترونیدازول یک آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی واژن، معده، کبد، پوست، مفاصل، مغز و نخاع، ریه‌ها، قلب یا جریان خون استفاده می‌شود.

ادامه مطلب

برونگرایی (extraversion) نوعی دسته‌بندی شخصیتی است. کسانی که در این دسته قرار می‌گیرند، معمولاً انرژی زیادی دارند و پرحرف به نظر می‌رسند. به‌ طور کلی، این ویژگی به کسانی داده می‌شود که انرژی خود را از حضور در جمع دریافت می‌کنند.

ادامه مطلب

گاستریت یک اصطلاح کلی برای گروهی از شرایط است که باعث سوزش معده می‌شوند.

ادامه مطلب

سرخدار درختی است همیشه سبز که ارتفاع آن به 15 متر هم می رسد. این درخت شاخه های زیاد و برگ هایی باریک و بلند دارد که با فاصله ی کم بر روی محوری قرار گرفته اند.

ادامه مطلب

آناناس حاوی ویتامین سی و ترکیبی به نام بروملین است. همچنین حاوی ترکیبات متفـاوت از آنزیم های پروتئولیتیک، پروتئـاز، فسـفاتاز، پراکسـیداز، ســلولاز، گلیکوپروتئینــاز و کربوهیــدراتهــا مــی باشــد.

ادامه مطلب

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور را اعلام کرد.

ادامه مطلب

استرس شایع‌ترین علت تپش قلب ناگهانی به حساب می‌آید، اما عوامل دیگری مانند کافئین، نیکوتین و هورمون‌ها نیز می‌توانند باعث تپش قلب سریع‌تر از حد طبیعی شوند.

ادامه مطلب

درد حمله میگرن می‌تواند آنقدر ناتوان‌کننده باشد که تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که در یک اتاق تاریک دراز بکشید و منتظر بمانید تا از بین برود.

ادامه مطلب

آهن، یکی از املاح ضروری برای بدن است که در تشکیل گلبول‌های قرمز نقش دارد. گلبول‌های قرمز در انتقال اکسیژن به تمام سلول‌های بدن نقش اساسی دارند و به رشد و ترمیم مطلوب بافت‌ها نیز کمک می‌کنند. از همین‌رو، بسیاری از افرادی که دچار کم‌خونی فقر آهن هستند دچار علائم خستگی و بی‌حالی می‌شوند.

ادامه مطلب

سندرم روده تحریک پذیر، بیماری شایع که غالبا بانوان به آن مبتلا می شوند. این اختلال که بر اختلالات در عملکرد روده بزرگ و معده اطلاق می شود با علائم درد آوری همراه است .

ادامه مطلب

داروهای گیاهی از آغاز طلوع تمدن بشری با ما بوده‌اند و با این وجود ما در مورد تاثیرات آن بسیار کمتر از داروهای شیمیایی معمولی می‌دانیم.

ادامه مطلب

باید توجه کرد که در صورتی که نیازهای روزانه مردان نیز مانند زنان، به هر علتی از طریق دریافت مواد غذایی تامین نشود، آنها باید از مکمل‌هایی که مخصوص مردان است، استفاده کنند؛ این درحالیست که ممکن است مردان نسبت به این موضوع بی‌توجه باشند.

ادامه مطلب

بادرنجبویه یکی از گیاهانی که در خانواده نعناع قرار می‌گیرد. این گیاه بومی آفریقاست و به عنوان یک گیاه دارویی شناخته شده است.

ادامه مطلب

بوقلمون یکی از گوشت‌هایی است که به‌دلیل داشتن تریپتوفان شهرت دارد و بعضی افراد به همین دلیل تمایل دارند که از این گوشت استفاده کنند. اما بسیاری از ما نمی‌دانیم که خوراکی‌ها و مواد غذایی دیگری هم وجود دارند که حاوی مقادیر مناسبی از تریپتوفان هستند.

ادامه مطلب

پویش ارتقای آگاهی مادران و سلامت باروری با شعار «مادر آگاه، سلامت بارداری، نوزاد سالم»، از چهاردهم بهمن، با هدف افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت سلامت مادر و نوزاد و راهکارهای دستیابی به این مهم، در استان فارس آغاز شده و تا بیست و هشتم بهمن ادامه دارد.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز