title

در فرآیند اهدای خون نیز حجم معینی از خون دریافت می‌شود که دستگاه گردش خون به راحتی می‌تواند خود را با از دست دادن این حجم از خون بدون آن که مشکلی برای بدن اهداکننده ایجاد شود، تطبیق دهد.  

ادامه مطلب

به طور کلی، با افزایش سن افراد، مغز آنها کمتر کار می‌کند ولی داشتن سطوح کافی ویتامین B۱۲ می‌تواند به محافظت از مغز در برابر تخریب عملکردی آن کمک کند. همچنین معلوم شده که کمبود این ویتامین با کوچک شدن مغز و بیماری آلزایمز نیز ارتباط دارد.

ادامه مطلب

 اسفناج خاصیت غذایی بالایی دارد و سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدان، حاوی انواع ویتامین‌های A,C, E,B و املاح مختلف است.

ادامه مطلب

 اسفناج خاصیت غذایی بالایی دارد و سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدان، حاوی انواع ویتامین‌های A,C, E,B و املاح مختلف است.

ادامه مطلب

کندن زخم دلایل متعددی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد اما نکته مهم تر این وسواس، عوارض کندن زخم خشک شده است که آسیب های جبران ناپذیری را به جای میگذارد.

ادامه مطلب

کمبود گوگرد بدن باعث آسیب به بافت ها خواهد شد و برای جلوگیری از این مشکل می توان از منابع غذایی حاوی گوگرد استفاده کرد مثل کاکائو، تمشک، زردآلو، موز.

ادامه مطلب

نشانه‌های کمبود ویتامین دی ممکن است به‌صورت «درد استخوان یا ضعف عضلانی یا حتی بی‌حوصلگی و خستگی که اغلب می‌تواند با اختلال عاطفی فصلی (SAD) همراه باشد، ظاهر شود.»

ادامه مطلب

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، بهسازی محیط، آموزشی مردمی و آگاهی بخشی عمومی را مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از بیماری های منتقله از پشه آئدس دانست و گفت: هم اکنون مبارزه با پشه آئدس حداقل در ۸۷ نقطه کشور در حال انجام است.

ادامه مطلب

اولین نکته‌ای که باید درباره ویتامین «د» گفت این است که در واقع اصلا ویتامین نیست و گاهی می‌توانید ویتامین د را از طریق برنامه غذایی دریافت کنید؛ اما مسئله این است که بدن‌تان خودش آن را (در واکنش به آفتاب) تولید کند؛ این یعنی افراد آگاه در این زمینه آن را نوعی هورمون در نظر می‌گیرند. بنابراین، جزئیاتی هست که برای شما کمتر شناخته‌شده است.

ادامه مطلب

بیشتر ما شنیده‌ایم که شیوه زندگی ما ممکن است سبب شود تا مدت طولانی‌تری سالم باشیم. اکنون دانشمندان می‌پرسند که آیا فناوری‌های جدید می‌توانند با پیگیری تغییراتی که با افزایش سن در مغز روی می‌دهد به کند کردن روند پیری کمک کند یا خیر.

ادامه مطلب

چند روزی است که بروز مواردی از تب دنگی در کشور و عدم وجود درمان مشخص برای این بیماری نگرانی‌هایی برای مردم و مسئولین وزارت بهداشت ایجاد کرده است.

ادامه مطلب

کم‌کاری تیروئید یکی از بیماری‌های شایع دوران نوزادی است که در صورت عدم تشخیص و درمان به‌موقع، می‌تواند پیامدهای ناگواری برای سلامت و آیندهٔ کودک به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب

معمولا با شروع فصل گرما که از اواخر بهار آغاز و تا اواخر تابستان ادامه دارد؛ گرمازدگی و احتمال مسمومیت‌های غذایی بیشتر می‌شود. اگر در معرض گرما و تابش نور مستقیم خورشید قرار گیریم و میزان مایعات مصرف شده به نسبت تعریق مناسب نباشد، احتمال گرمازدگی بالا می‌رود، البته در گروه‌های سنی مختلف، متفاوت است.

ادامه مطلب

نوزادان جز طیف های مهم جامعه هستند که در فصل تابستان به علت  شیردهی نامناسب ممکن است دچار دهیدراتاسیون می شوند.

ادامه مطلب

با افزایش موارد گزارش شده از تب دنگی، لازم است اصولی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به ویژه برای مسافران به مناطق آلوده و پرخطر این بیماری، رعایت شود. تب دنگ یا دانگ یک بیماری ویروسی است که توسط گزش پشه آئدس منتقل می شود.

ادامه مطلب
چاپ آبان
اینستاگرام بهداشت نیوز