برخی از پژوهش‌ها از اثرهای مضر مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای حکایت می‌کنند.

ادامه مطلب

کارشناس مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش تمایل به استفاده از دارو و مکمل‌ها و دیگر روش‌های کاهش وزن، نسبت به عوارض خطرناک برخی روش‌ها هشدار داد.

ادامه مطلب

اگر کمتر از 3 بار در هفته دفع دارید احتمال زیاد به یبوست دچار شده اید. یبوست برای کسانی که حتی یک بار آن را تجربه کرده اند درد آور است و به دنبال علت آن در بدن خود می گردند؛ اما شاید علت سختی دفع مدفوع در شما به بدنتان ربطی نداشته باشد.

ادامه مطلب

دستگاه گوارش با مغز ارتباط خاصی دارد و مصرف طولانی مدت داروهای آنتی بیوتیک می تواند اثرات مخربی روی عملکرد مغز و حافظه داشته باشد.

ادامه مطلب

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد مصرف مکرر آنتی‌بیوتیک با افزایش وزن در کودکان مرتبط بوده و بر وزن آنها در زندگی آینده‌شان نیز تاثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب

انواع بسیاری از مکمل‌های مدعی کاهش وزن در بازار دارویی موجودند. بررسی‌ها در آمریکا نشان داده است که بسیاری از این به ‌اصطلاح مکمل‌های غذایی حاوی داروها یا سایر مواد شیمیایی هستند. این مواد اضافی در برچسب این مکمل‌ها قید نشده‌اند و این مکمل‌ها ممکن است با ادعاهایی گمراه‌کننده و دروغین مانند اینکه این فراورده‌ها طبیعی و بی‌خطر هستند،‌ فروخته شوند.

ادامه مطلب

رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی گفت: داروهای دست ساز و غیرمجاز عطاری نماها، زیر ذره بین معاونت غذا و دارو قرار دارند.

ادامه مطلب

طبق یافته اخیر محققان، ایبوپروفن با افزایش فشارخون در بیماران مبتلا به آرتروز روماتوئید و افزایش ریسک بیماری قلبی-عروقی همراه است.

ادامه مطلب

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به بهبود شرایط دارویی کشور در ماه‌های اخیر، گفت: تمام داروهای بیماران خاص تامین و ذخیره شده است و تا پایان سال مشکلی در تامین این داروها نخواهیم داشت.

ادامه مطلب

اثرات غذاها و مواد مغذی موجود در آن ها بر روی داروها، به دلیل وجود ترکیبات متنوعی از مواد معدنی، مواد آلی، پروتئین ها و ویتامین ها بوده و در بسیاری از موارد قابل پیش بینی نیست. غذاها از مهم ترین و متغیرترین عواملی هستند که بر عملکرد داروهای خوراکی در بدن تاثیر می گذارند.

ادامه مطلب

در این بررسی گروهی از محققان ژاپنی دریافتند: حافظه طولانی مدت افراد را می‌توان با مصرف داروهای تقویت کننده هیستامین در مغز بهبود داد.

ادامه مطلب

ابتلا به اسهال دلایل متعددی می تواند داشته باشد که شایع ترین آنها ویروس هایی هستند که روده ها را آلوده می کنند. شل و آبکی شدن مدفوع می تواند از عوارض جانبی مصرف برخی داروها هم باشد. معروف ترین دارویی که بسیاری از ما تجربه اسهال شدن پس از مصرف آن را داشته ایم آنتی بیوتیک ها هستند.

ادامه مطلب

متخصصان و پزشکان بیماری های عفونی با اشاره به اینکه آنتی بیوتیک ها همانطور که خاصیت درمانی و دفع عفونت ها را دارد مصرف خودسرانه و بی ضابطه آن تبعات معکوس در درمان بیماریها ایجاد می کند.

ادامه مطلب

اسید فولیک چیست ؟ در چه مواردی مورد نیاز است ؟ اسید فولیک یک ویتامین مهم برای بدن است.و در صورت کمبود آن می تواند منجر به ایجاد مشکلات سلامتی گردد.اما اسید فولیک چیست ؟ در چه مواردی مورد نیاز است ؟ چه کسانی باید آن را مصرف کنند ؟

ادامه مطلب

از خصوصیات مهم داروهای اعتیاد‌آور این است که دارای اثرات تسکینی یا نشاط‌آور هستند و فرد بعد از قطع آنها به دلیل ایجاد علائم عصبی و روحی مجبور به ادامه مصرفشان است.

ادامه مطلب