مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد داروی آسم salbutamol از تشکیل گره های پروتئین فیبروز که نشانه بیماری آلزایمر هستند پیشگیری می کند.

ادامه مطلب

مدیر داروخانه شهید کاظمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره داروی «رمدسیویر» که اخیرا از آن به عنوان داروی درمان کرونا نام برده می شود، گفت: هنوز درمان قطعی برای کرونا در دنیا کشف نشده است و این دارو را نیز نمی توان به عنوان درمان قطعی محسوب کرد، اما خوشبختانه نتایج مثبتی از استفاده از آن برای بیماران مبتلا به ویروس کووید-۱۹ مشاهده شده است.

ادامه مطلب

برخی دانشمندان امیدوارند بتوانند به بیماران مبتلا به COVID-19 کمک کند. دانشگاه مینسوتا دو کارآزمایی بالینی را با استفاده از این داروی عمومی ارزان قیمت آغاز کرده است.

ادامه مطلب

یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد زمینه‌های لازم برای اجرای سیاست‌های جمعیتی اظهار کرد: یکی از این زمینه‌ها پوشش کامل بیمه‌ای داروهای ناباروری است تا خانواده‌ها دغدغه مالی نداشته باشند.

ادامه مطلب

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: رفع مشکلات سامانه نظارتی سازمان غذا و دارو در حال انجام است و ظرف یکی دو ماه آینده مشکلات سامانه برطرف می شود.

ادامه مطلب

یک داروی Gilead Science یعنی رمدسیویر که در ابتدا در افراد مبتلا به ابولا آزمایش شده بود، مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد تا مگر اینکه بتواند به طور مؤثر COVID-19 را درمان کند. این دارویی بود که نتوانست کارایی خود را بر روی بیماری ابولا به اثبات برساند.

ادامه مطلب

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، مصرف استاتین می‌تواند خطر مرگ زودرس در سالمندان را تا یک چهارم کاهش دهد.

ادامه مطلب

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد، گفت: داروی موجود در بازار آزاد مورد تائید سازمان غذاودارو نیست و مردم از تهیه آن اکیدا خودداری کنند.

ادامه مطلب

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت علت کمبود انسولین قلمی در داروخانه های منتخب را توضیح داد.

ادامه مطلب

طبق مطالعه جدید بالینی داروی استفاده شده به عنوان خط دوم دفاع در برابر سل می تواند موجب تقویت درمان ترس و اضطراب شود.

ادامه مطلب

داروی «کروناویر» ضد کووید ۱۹ که توسط شرکت « ار فارم» تهیه شده، تاییدیه وزارت بهداشت روسیه را دریافت کرد.

ادامه مطلب

مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل نسبت به عرضه ماسک، لوازم بهداشتی و ضدعفونی‌کننده غیراستاندارد در دوران اپیدمی کرونا هشدار داد و اعلام کرد: با هماهنگی اینترپل و ۹۰ کشور، ۱۲۱ گروه در سراسر جهان که ماسک‌های غیراستاندارد و داروهای غیرقانونی عرضه می‌کردند، بازداشت شدند.

ادامه مطلب

مطالعه جدید نشان می دهد دو نوع داروی فشارخون می توانند محافظی نیز در برابر سرطان روده باشند.

ادامه مطلب

شرکت داروسازی Regeneron اعلام کرد: داروی ساخت این شرکت برای کووید ۱۹ وارد مراحل پایانی آزمایشات بالینی روی انسان شده است.

ادامه مطلب

بیش از ۱۴۵ شرکت دارویی و دانشگاه برای ساخت واکسن کرونا در جهان، با هم رقابت می‌کردند. ۱۷ تا از آنها به طور جدی در این رقابت باقی ماندند و امروز تنها یک آزمایشگاه نتایج امیدوار کننده منتشر کرده است.

ادامه مطلب