title

قرص دایمتیکون نوعی داروی گوارشی است که اساسا در دسته داروهای ضد نفخ قرار دارد.

ادامه مطلب

هنگامی که افراد به دلیل شکستگی دست یا پا تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، اغلب رقیق‌کننده‌های خون تجویزی به آنها تزریق می‌شود تا خطر ایجاد لخته‌های خونی در ریه‌ها و پاهایشان کاهش یابد.

ادامه مطلب

تمام نکاتی که باید درباره داروی متفورمین بدانید!

ادامه مطلب

 مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۷۴۲ دُز رسید.

ادامه مطلب

به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌های مشترک در جهت تقویت ارتباط بین بخش صنعت و بخش دانش، هم‌افزایی دانش و فناوری، توسعه کارآفرینی دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی و با استناد به ماده ۱۰ قانون‌ مدنی و همچنین با عنایت به قانون جهش تولید دانش بنیان، اولین قرارداد تجاری سازی پارک علم و فناوری البرز با شرکت زیست نادین فناوران سلامت به امضا رسید.

ادامه مطلب

تاکنون واکسن های متعددی با روش ها و تکنیک های مختلف برای مقابله با ویروس کرونا ساخته شده اند که عموما به صورت تزریقی استفاده می شوند. در این میان بارها صحبت از واکسن های استنشاقی نیز به میان آمده و به تازگی اعلام شد، نخستین واکسن استنشاقی کرونا که توسط هندوستان ساخته شده است تا دور روز دیگر وارد بازار می شود.

ادامه مطلب

در شبانه روز گذشته ۵ هزار و ۷۱۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

ادامه مطلب

داروی سرفه آمبروکسل، معمولاً برای رقیق کردن و تجزیه خلط برای رفع احتقان استفاده می‌شود و خاصیت ضد التهابی دارد.

ادامه مطلب

سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز دوشنبه از هیات مشاوره واکسن خود خواست تا پیشنهادی را برای تبدیل واکسن کووید به یک واکسن سالانه برای اکثر آمریکایی ها بررسی کند. این اقدام در پی مشخص شدن روند تبدیل ویروس کرونا به صورت فعلی آنفولانزا است.

ادامه مطلب

فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی کودکان گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا برای کودکان بالای ۱۲ سال واکسن کرونا تزریق می‌شود که در ایران هم در حال حاضر دو واکسن کرونای سینوفارم و پاستوکووک برای افراد ۱۲ تا ۱۸ سال توصیه شده است.

ادامه مطلب

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به نقش ۲۰ تا ۳۰ درصدی هلدینگ دارویی تأمین‌اجتماعی در صنعت دارویی کشور تأکید کرد: شرکت‌های دارویی تابعه شستا باید درباره داروهایی که ممکن است دچار کمبود شوند، برنامه‌ریزی دقیق داشته و افزایش ظرفیت تولید این داروها را در اولویت کاری شرکت‌ها قرار دهند و در این زمینه با سازمان غذا و دارو و سایر نهادهای مرتبط نهایت همکاری را داشته باشند.

ادامه مطلب

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: تصمیم گیری نهایی در مورد تزریق نوبت یادآور واکسن کرونا برای زنان باردار فردا در کمیته ملی واکسن کووید19 در وزارت بهداشت انجام می شود اما بر اساس مطالعاتی که در کمیته علمی بررسی شد، توصیه بر این است که نوبت یادآور واکسن کرونا در سالمندان، افراد پرخطر و دارای ضعف سیستم ایمنی، تزریق شود.  

ادامه مطلب

در شبانه روز گذشته ۸ هزار و ۳۸۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.   

ادامه مطلب

در این اینفو گرافیک به عوارض جانبی واکسن کووید۱۹ و مراقبت‌های بعد از تزریق پرداخته شده است. نکات کلیدی پس از تزریق واکسن"برای کاهش درد و تورم گرمی محل تزریق واکسن، بازو را به آرامی حرکت دهید، محل تزریق را با پارچه خنک، سرد کنید.

ادامه مطلب

این واقعیت که احتمال ابتلای افراد به زیرسویه XBB.۱.۵ بسیار بیشتر است به این معنی نیست که واکسن‌ها و دزهای یادآور آن ها در برابر کووید۱۹ بی‌اثر هستند.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز