دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره با بیان اینکه مشکلات بانکی باعث قطع صادرات دارو از کره جنوبی به ایران شده است، خاطرنشان کرد: دارو و غذا عملا از مسیرهای تحریمی معاف هستند و مسائل بانکی نباید روی واردات این محصولات تاثیری داشته باشد.

ادامه مطلب

نامه مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، پیرامون داروی لوزارتان یکی از شرکت های داخلی، به ماجرای سرطانزا بودن آن خاتمه داد.

ادامه مطلب

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تایید خبر توزیع مجدد داروی لوزارتان گفت:بیماران با خیال راحت این دارو را مصرف کنند.

ادامه مطلب

نمکی از سوء استفاده برخی از افراد سودجود از نقایص موجود در سامانه تی‌تک خبر داد.

ادامه مطلب

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر، تولید ۳۰۰ قلم محصول جدید در حوزه مواد اولیه دارویی در برنامه است.

ادامه مطلب

رئیس انجمن روماتولوژی ایران گفت: داروی «تری پاراتاید» که برای کنترل بیماری پوکی استخوان استفاده می‌شود، حدود 2.5 سال است که از پوشش بیمه ای خارج شده است.

ادامه مطلب

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه جویی از تولید داخلی حمایت شود. این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق‌های بیمه ای باید این مصوبه را اجرا کنند.

ادامه مطلب

محققان کالج دانشگاهی لندن دریافتند مجموعه‌ای از داروها که برای کنترل ریفلاکس اسید و سوزش قلب کاربرد دارند، موجب افزایش دو برابری احتمال ابتلا به سرطان معده می‌شوند.

ادامه مطلب

داروسازی دکتر عبیدی داروی «گلورنتا» را با هدف کنترل موثرتر دیابت تولید و روانه‌ی بازار کرد. امروزه کاهش قند خون تنها نیاز فرد مبتلا به دیابت نیست، بلکه کنترل عوارض بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون، مشکلات کلیوی و چاقی نیز برای این افراد حائز اهمیت است. داروی گلورنتا یک داروی خوراکی ترکیبی ست که اثر بخشی بالایی در کاهش قند خون و عوارض ناشی از دیابت دارد.

ادامه مطلب

بیشتر مردم هنگام دندان‌درد سراغ داروهای تسکین‌دهنده درد می‌روند اما اغلب این سوال برایشان پیش می‌آید که چه داروهایی برای تسکین درد دندان خود استفاده کنند؟ در مواردی که واقعا به دندان‌پزشک دسترسی ندارید، بهترین راه تسکین درد درمان‌های دارویی است که البته ملاحظات خودش را دارد.

ادامه مطلب

مصرف خودسرانه قرص‌های مسکن باعث افزایش فشار خون می‌شود. فشار خون بالا نیز خطر سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد. در طولانی مدت نیز می‌تواند نشانه‌هایی مثل بروز مشکلات قلبی، تنگی نفس، افزایش یا کاهش ضربان قلب و مشکلاتی بمراتب بیش از این داشته باشد. در مورد افرادی که بیماری‌های کلیوی دارند، مصرف مسکن خطرات بیشتری دارد.

ادامه مطلب

بررسی‌ها در مورد داروی کاهش وزن که باعث مرگ هزاران نفر در فرانسه شد، آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

دو مطالعه جدید توسط محققان مرکز جامع سرطان روزول در آمریکا نشان می‌دهد، مصرف آسپرین با دوز کم شانس بقای بیماران مبتلا به سرطان سر وگردن و ریه را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب

آنفلوآنزا همیشه سخت و طاقت‌فرسا است. با شروع پاییز همه به فکر فرار از آنفلوآنزا هستیم و می‌خواهیم بدانیم آیا واکسن آنفلوآنزا برای ما گزینه مناسبی است؟

ادامه مطلب

مطالعات اخیر محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد داروی درمان نوعی لوسمی موثرتر از داروهای رایج درمان تومور مغزی در کودکان است.

ادامه مطلب