رئیس بخش درمانگاه‌های بیمارستان فارابی گفت: داروی نوروکور بیش از ۶۰ نفر بیمار دیابتی را درمان قطعی کرده است.

ادامه مطلب

سرپرست سازمان غذا و دارو درباره واردات داروی جعلی توسط سازمان تدارکات پزشکی توضیحاتی ارائه کرد.

ادامه مطلب

محققان دانشگاه ردبود واقع در هلند، دریافتند نوعی داروی فشار خون موسوم به نیلوادیپین امکان مبارزه با آلزایمر را فراهم می‌کند.

ادامه مطلب

داروهای ضد افسردگی تغییراتی را در شیمی مغز ایجاد کرده و بر انتقال دهنده های عصبی موجود در آن تاثیر می گذارند. این شرایط می تواند در تنظیم دما تداخل ایجاد کرده و موجب تعریق بیش از حد شود.

ادامه مطلب

مصرف خودسرانه قرص‌های مسکن باعث افزایش فشار خون می‌شود. فشار خون بالا نیز خطر سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد. در طولانی مدت نیز می‌تواند نشانه‌هایی مثل بروز مشکلات قلبی، تنگی نفس، افزایش یا کاهش ضربان قلب و مشکلاتی بمراتب بیش از این داشته باشد. در مورد افرادی که بیماری‌های کلیوی دارند، مصرف مسکن خطرات بیشتری دارد.

ادامه مطلب

شعیبی بااشاره به اینکه کمبود داروی سفازولین جهانی است گفت: محموله وارداتی تا ۲ هفته آینده از گمرگ ترخیص می‌شود.

ادامه مطلب

مراسم رونمایی از محصول جدید برند سانستول (Sanostol) با حضور گسترده متخصصان اطفال در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

ادامه مطلب

نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان آمریکایی صورت گرفته بیانگر آن است که مصرف قرص ویتامین «دی» خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب

هرچند همه دارو‌ها تاریخ مصرف دارند، اما بر اساس گزارشی که در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) منتشر شد، تاریخ مصرف بسیاری از دارو‌ها را می‌توان سال‌ها نادیده گرفت!

ادامه مطلب

آزمایشات جدید نشان می‌دهد یک نوع داروی ایمنی درمانی می‌تواند شروع دیابت نوع یک را به طور میانگین در افراد پرخطر حدود دو سال به تاخیر بیاندازد.

ادامه مطلب

دکتر علیمرادیان: قرص های محلول چربی مثل امگا سه و غیره را در فصل تابستان بهتر است در داخل یخچال نگهداری کرد.

ادامه مطلب

بیشتر افراد بدون مشورت با پزشک و به محض اینکه احساس کنند وضعیت جسمی بهتری دارند داروی خود را قطع می‌کنند.

ادامه مطلب

نتایج مطالعات نشان می‌دهد مصرف طولانی مدت داروهای سوزش و ریفلاکس معده منجر به بروز بیماری‌های قلبی، کلیوی و سرطان معده می‌شود.

ادامه مطلب

در صورت مصرف مقادیر بالا یا مصرف بیش از سه هفته، قطع ناگهانی دارو می‌تواند به شدت آسیب‌رسان باشد؛ بنابراین در صورت نیاز به قطع دارو، این اقدام حتما باید زیر نظر پزشک و به صورت تدریجی انجام شود.

ادامه مطلب

بر اساس مطالعه‌ای که اخیرا در آمریکا انجام گرفته بیشتر افراد بر این باورند که به داروی پنی‌سیلین حساسیت دارند و این اشتباه می‌تواند برای سلامتی آنان خطرناک باشد.

ادامه مطلب