title

روانشناس و مشاور خانواده گفت: با وجود اعمال محدودیت‌های کرونایی، گروهی افراد این محدودیت‌ها را می‌شکنند چون می‌خواهند به نیاز روانشناختی مانند ارتباط با دیگران پاسخ دهند، حتی اگر سلامت جسمانی آنها به خطر بیفتد.

ادامه مطلب

نتایج مطالعه آزمایشی نشان می‌­دهد که ممکن است «بازی ورزش» باعث بهبودی علائم زوال عقل شود.

ادامه مطلب

ایام قرنطینه، روز‌های بسیار سختی است که اغلب باعث افسردگی و بی‌انگیزگی افراد می‌شود.

ادامه مطلب

روانشناس بالینی گفت: افسردگی یکی از اختلالات شایع در دوران قبل، حین و بعد از بارداری است و گاهی این اختلال آنقدر شدت می‌گیرد که نباید شوخی گرفت چراکه ممکن است مادر به خود یا فرزندش نیز آسیب برساند.

ادامه مطلب

یک روانشناس گفت: در طلاق و جدایی مردان بیشتر از زنان تحت تاثیر اختلال افسردگی قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب

محققان موفق به ابداع یک آزمایش خون شده‌اند که قادر است افسردگی و اختلال دوقطبی را با دقت بالا در مراحل اولیه تشخیص دهد.

ادامه مطلب

متخصص رواندرمانی با اشاره به اینکه براساس یافته‌های محققان، احساس غم به طور متوسط ۳ برابر ماندگارتر از شادی است، گفت: برای داشتن زندگی شادتر و دوری از غم، باید برای زندگی روزمره و احساساتمان برنامه داشته باشیم.

ادامه مطلب

مردان و زنان ممکن است در دوره‌ای از زندگی دچار افسردگی شوند. این اختلال عارضه‌ای جدی است که بر چگونگی احساس، رفتار و تفکر آنان تاثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب

کمردرد یکی از رایج‌ترین دردهاست که هر فرد در زندگی خود آن را تجربه می‌کند و عوامل مختلفی دارد.

ادامه مطلب

امواج وای فای برای بدن بسیار مضر می باشند راه های بسیاری برای استفاده از اینترنت وجود دارد که می تواند عوارض اشعه وای فای را دفع کند.

ادامه مطلب

آلزایمر شایع ترین شکل از زوال عقل است و علائم اولیه آن با از دست دادن حافظه و تاثیر در عملکرد روزمره خود را نشان می دهد.

ادامه مطلب

افسردگی می تواند ناتوان کننده باشد و بسیار فراتر از یک حس نارضایتی عمل کند. در این مقاله به معرفی روش‌های ساده برای رهایی از افسردگی می‌پردازیم.

ادامه مطلب

داشتن ساختار و برنامه‌ریزی برای افرادی که کارشان را از خانه انجام می‌دهند به بهره‌وری بیشتر آن‌ها کمک می‌کند.

ادامه مطلب

متخصص حوزه سلامت روان درخصوص یک روش جدید درمان اختلال وسواس توضیحاتی ارائه داد.

ادامه مطلب

یک روانشناس با اشاره به آزارهای کلامی و رفتاری برخی افراد نظیر متلک، تمسخر و تحقیر هنگام تعامل با دیگران و اثرات روانی و جسمانی آن بر روی دیگران گفت: چنین افرادی با توجه به شرایطی که از گذشته در زندگی تجربه کرده‌ و گره‌های روانی که بعضا ازدوران کودکی دارند؛ عبارات آزار دهنده‌ای را هنگام ارتباط با دیگران بیان می‌کنند. پژوهشها نشان داده است کسانی که دچار اختلالات روانی هستند برای درمان اقدام نمی‌کنند و در عین حال کسانی که در معرض برخورد با این افراد هستند نیاز بیشتری به درمان دارند.

ادامه مطلب
بینا اپتیک