از همان لحظه تولد اولین فرزندم مهم‌ترین ماموریت زندگی‌ام شروع شد: چگونه پدری دلخواه موفق باشم و اکنون 28 سال از آن شب تاریخی زندگی‌ام می‌گذرد و در این رهگذر اصول و قوانین پدری خوب و موثر را یاد گرفتم و می‌خواهم آنها را با شما نیز در میان بگذارم

ادامه مطلب

به گواه تاریخ افراد با ضریب هوشی متوسط اما موفق بسیاری وجود دارند که تنها با اتکا به پشتکار و استفاده صحیح از ابزارهای محیط و تمرکز بالا توانسته اند، مسیر تاریخ را تغییر دهند و نقش به سزایی در زندگی انسان ها ایفا کنند.

ادامه مطلب

علاقه و محبت به فرزند، بخش جدایی ناپذیر زندگی هر پدر و مادری است اما اگر بیشتر از عشق به همسرتان باشد، ممکن است با مشکل مواجه شوید.

ادامه مطلب

رای شروع، این را بدانید که حس قربانی بودن همیشگی همکارتان، هیچ ربطی به شما ندارد. پس آن را به خودتان نگیرید. سعی کنید عجولانه قضاوت نکنید.

ادامه مطلب

سپری کردن زمان در طبیعت می تواند احساس رفاه عمومی و آرامش را برای افراد در پی داشته باشد، اما چه مدت زمانی را باید در طبیعت باشیم؟ مطالعه ای جدید نشان می دهد که صرف کردن هفته ای ۲ ساعت در طبیعت کافیست تا به اندازه لازم از مزایای آن برخوردار شد.

ادامه مطلب

نتایج چندین مطالعه جدید نشان می‌دهد تمرین یوگا علاوه بر آرام کردن جسم و ذهن، موجب تسکین افسردگی هم می‌شود.

ادامه مطلب

محققان تحقیقات جدیدی را انجام داده‌اند که موجب تغییر تصور ما از رفتار بیماران روانی می‌شود.

ادامه مطلب

شجاع عربان اظهار کرد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که دنیای متقاعد کردن و بلگه گرفتن از دیگران است و ماهیت این کار و سازگاری، رنگ و لعاب دنیاست.

ادامه مطلب

در گزارش پیش رو، فتانه ارجمند؛ روان‌شناس بالینی کودک و نوجوان ضمن ارائه راهکار برای والدین در مواجه با این وضعیت می‌گوید که تماشای محتوای غیراخلاقی از سمت نوجوان لزوما به معنای انحراف جنسی نیست و ممکن است پیامد اثرات روحی و روانی دیگری باشد. موضوعی که حجت‌الاسلام هادی مزینانی هم روی آن صحه می‌گذارد و در توضیح مسئله شرعی ماجرا برای نوجوان، از لزوم وظیفه شرعی والدین برای پیشگیری و کنترل کنجکاوی نسبت به محتوای نامناسب می‌گوید.

ادامه مطلب

اعضای خانواده‌ای خوشحال، سالم و شاد، همگی به یک اندازه در شکل‌گیری شادی نقش دارند. اگر تصور می‌کنید خانواده‌تان به اندازه کافی شاد نیست، چند اصل پایه را در خانه اجرا کنید که کارشناسان توصیه کرده‌اند.

ادامه مطلب

یک روانشناس گفت: با توجه به تاثیرات مخرب رفتار‌های پرخاشگرانه در خانواده و به خصوص رابطه زوجین قبل از این که جر و بحثی را باهمسرتان شروع کنید، با خود فکر کنید آیا موضوع واقعا ارزشش را دارد که شما را عصبانی کند.

ادامه مطلب

اختلال فوبیا اجتماعی یکی از شایعترین اختلالات روانی (در طبقه اختلالات اضطرابی) است. افراد مبتلا به این اختلال در شرایط اجتماعی احساس ناراحتی می کنند. نگرانی خصیصه اصلی آنان است؛ این افراد دائماً نگرانند که مبادا جلوی جمع خجالت زده و تحقیر شوند.

ادامه مطلب

یک روانشناس گفت: ازدواج یک تصمیم بسیار مهم در زندگی افراد است و وجود ترس و نگرانی در رابطه با این تصمیم بسیار طبیعی است.

ادامه مطلب

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که مردان هم پس از تولد فرزندشان به افسردگی مبتلا می‌شوند و به توجه بیشتر نیاز دارند.

ادامه مطلب

عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: لبخند زدن و خندیدن برای سلامت جسم مفید است و تأثیر فراوانی نیز در سلامت روان دارد همان گونه که تحقیقات نشان داده است، حداقل ۱۵ دقیقه خندیدن در روز، میزان سوخت کالری را تا بیش از ۴۰ درصد افزایش می دهد، ماهیچه‌ها را تا ۴۵ دقیقه شل می‌کند، سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد، موجب پایین آمدن فشار خون و همچنین باعث آزاد شدن اندورفین‌ها به عنوان “هورمون های خوشبختی” در طول فعالیت‌های جسمی می شود که مسئول احساسات خوشایند و تسکین درد است.

ادامه مطلب