شما می توانید از این ادویه در مزه دار کردن انواع گوشت، انواع سس، پیتزا به عنوان طعم دهنده استفاده کرد. مواد لازم در تهیه این ادویه‌ها رو می‌تونید از عطاری تهیه کنید تهیه سبزیجاتش رو هم می‌تونید خودتون خشک کنید یا اون‌ها روهم از عطاری کنید.

ادامه مطلب

پانزده‌درصد از بزرگسالان سراسر دنیا، با میگرن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. میگرن ممکن است سردردی عادی یا یک سردرد شدید همراه با علائم دیگر باشد و می‌تواند تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر کیفیت زندگی مبتلایان به این بیماری بگذارد.با وجود چند دهه تحقیق و بررسی، علت دقیق میگرن هنوز ناشناخته مانده است. البته کاملا واضح است که رژیم غذایی نمی‌تواند میگرن را ایجاد کند ولی با این‌حال، یکی از عواملی است که می‌تواند موجب تحریک سردرد در افراد مبتلا به میگرن باشد.

ادامه مطلب

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: آجیل در ایام نوروز باید طبق استانداردها و به میزان مجاز مصرف شود.

ادامه مطلب

اینکه چند ایرانی از اعتیاد به مواد قندی رنج می‌برند، مشخص نشده. اما آمار معتادان به خوراکی‌های شیرین، در جهان بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنیم. پژوهشگران می‌گویند، حدود 10درصد جمعیت آمریکا، به قند اعتیاد دارند و با وجود تهدیدی که مصرف این ماده‌غذایی برای سلامتی‌شان ایجاد می‌کند، نمی‌توانند از آن دل بکَنند. به باور متخصصان، سالم‌خوری یا پیروی از رژیم‌های خاص غذایی، نمی‌تواند از درد کسانی که به مصرف موادقندی وابسته‌اند کم کند و منع کردنشان از مصرف این ماده هم می‌تواند خستگی، سرگیجه و افت قندخون را به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب

تیمی از محققان دانشگاه تافتز و بیمارستان زنان برایام هاروارد دریافتند که اگر در پوشش درمانی بیمه، هزینه خرید غذاهای سالم هم در نظر گرفته شود از بروز بسیاری بیماری‌ها و همچنین هزینه‌های درمانی کاسته می شود.

ادامه مطلب

از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا-3 می توان به غذای دریایی و گردو اشاره کرد.

ادامه مطلب

یک متخصص تغذیه گفت: شیره خرما خطر بروز کم خونی را کاهش می‌دهد و این عارضه را برطرف می‌کند.

ادامه مطلب

محققان خواص بیشمار منیزیم را بر سلامت روان و جسم انسان تشریح کردند.

ادامه مطلب

محققان طی بررسی‌های خود دریافتند مصرف یک آبمیوه، افراد را برابر ابتلا به سکته مغزی و لختگی خون در مغز بیمه می‌کند.

ادامه مطلب

سستی پلک‌ها، ضعف در صورت، خشکی دهان، اشکال در بلعیدن غذا و صحبت کردن نامفهوم، از علائم این بیماری است.

ادامه مطلب

نگاه طب سنتی به بیماری "بواسیر" به این صورت است که آن را از غلبه "سودا" می‌داند و سودا یک خلط بسیار غلیظی است که در هر عضوی از اعضای بدن تجمع یابد، باعث تولید بیماری و از تعادل خارج شدن عضو مربوطه می‌شود.

ادامه مطلب

با آغاز تعطیلات نوروزی، بازار میهمانی‌ها و دید و بازدیدها رونق می‌گیرد و به همان نسبت مصرف شیرینی، شکلات، گز، سوهان، پشمک و آجیل افزایش پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

سیب زمینی در بسیاری از خانه‌ها یک ماده غذایی مهم و اصلی است و در کنار سبزیجات و ادویه‌جات مختلف مصرف می‌شود.

ادامه مطلب

یک متخصص داخلی گفت: افرادی که مبتلا به واریس هستند در مرحله اول برای درمان این بیماری باید یبوست را درمان کنند.

ادامه مطلب

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: هدف از مبارزه با اپیدمی چاقی در دوران کودکی رسیدن به تعادل انرژی است که می‌تواند در سراسر عمر فرد مؤثر باشد.

ادامه مطلب