دنیا محل سختی‌ها و بلاهاست و کسی را نمی‌توان یافت که مشکلی نداشته باشد و در آسایش کامل زندگی را بگذراند.

ادامه مطلب

- یکی از برنامه های اسلام برای مقابله با فقر، مشارکت همگانی مردم و صدقه دادن آنها به فقراء است که در آیات و روایات از فضیلت فراوانی برخوردار است.

ادامه مطلب

با وجود این که ماه مبارک رمضان با فرصت‌های گرانبهایش به پایان می‌رسد، اما خداوند عید فطر را هم فرصت مناسبی برای بندگی در نظر گرفته است.

ادامه مطلب

آنان که ماه خدا را به مراقبت و روزه‌داری گذرانده‌اند، برای تکمیل مشق بندگی و آنان که به هر دلیل توفیق بهره‌گیری کامل از ضیافت الهی را نداشته‌اند، برای جبران کم‌کاری، در ساعات پایانی ماه مبارک رمضان فرصت دارند که رزق معنوی خود را برای خروج از مهمانی خداوند برگیرند.

ادامه مطلب

در حالی که بیشتر کشورهای اسلامی امروز شنبه را آخرین روز از ماه مبارک رمضان و روز یکشنبه را اول ماه شوال و نخستین روز از ایام عید سعید فطر اعلام کرده‌‌اند، چند کشور آفریقایی از جمله سومالی و موریتانی امروز فرارسیدن عید فطر را جشن گرفتند.

ادامه مطلب

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بیان مهم‌ترین دستاوردهای روزه ماه مبارک رمضان با اشاره به کلام امیر(ع) در نهج‌البلاغه، بیان کرد: می‌توانیم فلسفه روزه را در تقویت ایمان، خودسازی، به وجود آوردن تقوا، استکبارزدایی و ایجاد اخلاص در عمل بیان کنیم. روزه‌داران واقعی می‌خواهند خود را بشکنند و از خودخواهی، فخرفروشی و کبر چیزی در وجودشان باقی نماند و به درجه اخلاص برسند.

ادامه مطلب

حجت‌الاسلام ماندگاری با اشاره به سه ذکر قرآن در طلب بخشش از درگاه الهی گفت: اگر می‌خواهیم از خداوند طلب بخشش کنیم، علاوه بر گفتن ذکرهای خاص قرآنی که از زبان انبیاء الهی بیان شده باید به اهل بیت(ع) نیز متوسل شویم.

ادامه مطلب

یک مدرس دانشگاه قرآن و حدیث، ماه مبارک رمضان را فرصتی برای درمان تدریجی بیماری های روحی توصیف کرد و با اشاره به اینکه عید فطر روز جایزه است، گفت: این جوائز فوق العاده سبب می شود آرزوهای ما کوچک شود و باعث می شود حس امیدواری و برآورده شدن حاجات و یک روحیه خوب برای ما ایجاد گردد و این نیست مگر خلقت جدیدی که در روح ما به وجود آمده است.

ادامه مطلب

دفتر مقام معظم رهبری مبلغ و مقدار فطریه هر نفر برای سال ۱۳۹۹ شمسی (۱۴۴۱ قمری) را تقریبا سه کیلو گندم معادل با ۱۰ هزار تومان اعلام کرد.

ادامه مطلب

آخرین سخنان هر انسان بزرگی در آخرین لحظات زندگی خاکی، قطعا چکیده تجربیات عمر او خواهد بود. طبیعی است که هر انسان خردمندی در آن لحظات، عمیق‌ترین و ارزشمندترین یافته‌های خود را برای عزیزانش به ارث می‌گذارد. حال اگر این آخرین گفتار، کلام امام معصوم و آن هم امیرالمومنین(ع) باشد که دوست و دشمن بر بی‌نظیربودن ایاشن در علم و عمل و دیانت معترفتند؛ اهمیت و اعتبار آن کلام روشن‌تر می‌شود.

ادامه مطلب

زن در پیش برادر و فرزند خود تنها اگر یک پیراهن بپوشد، کافی است، ولی در نزد نامحرمان، زن باید چهار لباس حتماً داشته باشد؛ پیراهن، روسری، پوشش سراسری(مانتو یا چادر) و شلوار...

ادامه مطلب

مجموعه‌ای از توصیه‌های رهبر معظّم انقلاب در باره ورود به شب های قدر را بخوانید.

ادامه مطلب

کینه‌ها و خرده حساب با دیگران را از دل بیرون کنید و از کسی که به او بدی کردید، حلالیت بطلبید.

ادامه مطلب

از شهروندان ساکن تهران سوال شد، «آیا برای پایان یافتن شیوع ویروس کرونا دعا کردید؟»

ادامه مطلب

پدر و مادری که می‌آیند تو خانه و می‌روند تو گرفتاری‌هایشان غرق می‌شوند و ناراحت هستند و چه بکنیم و آرامش‌شان به‌هم ریخته، تو خانه می‌خواهند راحت باشند دیگر، راحت ناراحتی‌ها را ابراز می‌کنند و درب داغون هستند، دارند بیانیه تو خانه صادر می‌کنند ایمان خبری نیست ها! اینها دارند بچۀ‌شان را بی‌ایمان می‌کنند.

ادامه مطلب