انسان نیازمند ارتباط مستقیم با آفریننده و هستی‌بخش خود است، این ارتباط اگر چه از طریق مناجات و رازگویی درونی و قلبی انجام می‌گیرد؛ اما دسترسی به کلمات خود خداوند، بسیار لذت‌بخش و اطمینان‌آور است.

ادامه مطلب

مدیرعامل راه‌آهن کشور با اشاره به تدارک قطارهای ویژه برای ایام اربعین گفت: علاوه بر قطارهای کنونی قطارهای ویژه‌ای برای ایام اربعین تدارک دیده شده است. گردشگری اسلامی عربی بیاموزیم ندای نور برنامه راه‌آهن کشور برای جابجایی مسافران اربعین حسینی پنج شنبه 21 شهریور 1398 - 17:7:24 برنامه راه‌آهن کشور برای جابجایی مسافران اربعین حسینی تهران- الکوثر: مدیرعامل راه‌آهن کشور با اشاره به تدارک قطارهای ویژه برای ایام اربعین گفت: علاوه بر قطارهای کنونی قطارهای ویژه‌ای برای ایام اربعین تدارک دیده شده است.

ادامه مطلب

چرا در واقعه عاشورا که به هیچ کس حتی طفل شیر خوار تا پیر مرد 75 ساله رحم نشد و همه به شهادت رسیدند، به امام سجاد –علیه السلام- آسیبی نرسید؟

ادامه مطلب

بنابر تحقیقات پژوهشگران ارتباط با خدا و حضور در برنامه‌های گروهی مذهبی تاثیرات شگرفی بر سلامت روح و جسم دارد.

ادامه مطلب

محرم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه آزادی و رهایی، ماه رشد و بالندگی، ماه جوشیدن و اندیشیدن، ماه فانی شدن و به ابدیت پیوستن است.

ادامه مطلب

در آستانه فرارسیدن روز عاشورا، مجموعه‌ای از جدیدترین پیامک‌ها و متن‌های تسلیت ویژه این روز برای شما کاربران گرامی تهیه و تنظیم شده است.

ادامه مطلب

امام رضا (ع) فرمود: هرکه روز عاشورا، روز مصیبت و اندوه و گریه او باشد، خدا روز قیامت را روز شادى و سرور او قرار می‌دهد.

ادامه مطلب

امام حسین (ع) پس از یورش غافلگیرانه لشکر عمر بن سعد به برادرش عباس بن علی (ع) گفت: نزدشان برو و اگر توانستی کار آنها را تا فردا تأخیر بینداز و آنها را امشب از ما دور کن، شاید امشب برای خدای خود نماز بخوانیم و دعا و استغفار کنیم. خدا می‌داند من نماز و خواندن قرآن و دعا و استغفارِ زیاد را دوست دارم.

ادامه مطلب

درباره محلّ دفن سر مبارک امام حسین (ع) به خصوص و سرهاى دیگر شهداى کربلا به صورت عموم، در کتاب‏ هاى تاریخى شیعه و اهل سنّت و نیز منابع روایى شیعه اختلاف فراوانى مشاهده مى‏ شود.

ادامه مطلب

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به روند خوب مذاکرات انجام گرفته ی مسئولان ایرانی با وزارت حج عربستان، در صورت پاسخ مثبت به پیشنهادهای ایران اعزام زائران حج عمره پس از ماه صفر آغاز خواهد شد.

ادامه مطلب

ساحت قدسی آیین‌های نمایشی به ویژه در همراهی با مفاهیم معنوی چون سوگ حماسه عاشورا، کمتر به هنرمندان جسارت تلفیق آن در ساخت آثار تئاتری و ارائه به مخاطب را در تماشاخانه‌ها می‌داد، اما نمایش «مقتل» به کارگردانی محمودرضا رحیمی برای نخستین بار در تاریخ تئاتر معاصر کشور با تلفیق اجرای تعزیه بر صحنه تئاتر با داستانی معاصر دست به خرق عادتی زد که خود به جریانی اثرگذار در تولیدات تئاتر مذهبی ایران بدل شد.

ادامه مطلب

فرزند شبیب! اگر بر سیدالشهدا(ع) گریه کردی تا اشکت بر گونه‌ات جاری شد، خدا هر گناهی که کردی ـ کم یا زیاد، صغیر یا کبیر ـ را می‌بخشد.

ادامه مطلب

سید سامی خضراء پژوهشگر اسلامی لبنانی دلایل تفاوت آداب و رسوم عزاداری برای اباعبدالله الحسین علیه السلام را بیان کرد.

ادامه مطلب

این جمله را از آقا شنیدند که فرمود:«یعز علی عمک ان تدعوه فلا یجیبک او یجیبک فلا ینفعک‏»یعنی برادر زاده! خیلی بر عموی تو سخت است که تو بخوانی، نتواند تو را اجابت کند ، یا اجابت کند و بیاید اما نتواند برای تو کاری انجام بدهد.

ادامه مطلب

پژوهشگر اسلامی لبنانی در شبکه الکوثر به بیان تحولات تاریخی در آداب و رسوم عزاداری عاشورا پرداخت.

ادامه مطلب