مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی از آمادگی کامل این سازمان برای تامین نیازهای دارویی سیل زدگان استان های شمالی کشور خبر داد.

ادامه مطلب

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به آمار بازرسی ها در طرح سلامت نوروزی از معدوم سازی بیش از 5 تن موادغذایی و آرایشی بهداشتی خبر داد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تلاش بی‌وقفه همکاران ما در سطح استان گلستان، یک مورد هم بیماری عفونی و پوستی در مناطق سیل‌زده گلستان مشاهده نشده است.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت، بر نظارت در امر خدمات رسانی به مردم مناطق سیل زده تاکید کرد.

ادامه مطلب

رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران "دسترسی به درمان‌های مناسب و داروهای باکیفیت" را اولویت بیماران در سال جدید عنوان کرد. محمدرضا مشهدی (رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران) در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص اولویت بیماران تالاسمی در سال جدید گفت: با توجه به اینکه بیش از ۲۰ هزار بیمار تالاسمی در کل کشور تحت پوشش انجمن تالاسمی ایران هستند، اولین اولویتی که سال آینده مدنظر انجمن و بیماران است؛ دسترسی به درمان‌های مناسب و داروهای باکیفیت است.

ادامه مطلب

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر در جلسه مدیریت بحران استان گلستان، تاکنون به بیش از شش هزار نفر از سیل‌زدگان این استان اسکان اضطراری داده شده و پنج بالگرد برای ارائه خدمات به روستاهایی که امکان دسترسی زمینی به آنها نیست، در منطقه حضور دارند.

ادامه مطلب

معاون درمان وزارت بهداشت و رییس سازمان اورژانس کشور به عنوان نمایندگان ویژه وزیر بهداشت به مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان، مازندران، سمنان و خراسان شمالی اعزام شدند.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت گفت: برای اولین بار در سالیان اخیر، تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی مطابق وعده قبلی، پیش از آغاز سال در هیات دولت به تصویب رسید.

ادامه مطلب

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و در ایام نوروز به دلیل افزایش مسافرت ها و احتمال حوادث رانندگی نسبت به دیگر ایام سال این نیاز بیشتر می شود؛ بنابراین بهتر است اهدای خون در نوروز نیز ادامه یابد.

ادامه مطلب

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در اسفندماه بیش از ۶ میلیون کارپول دندانپزشکی توزیع شده است.

ادامه مطلب

ظفرقندی گفت: تعرفه پزشکان باید متناسب با میزاتن تورم و رشد حقوق برای سال آینده افزایش داشته باشد.

ادامه مطلب

رئیس انجمن حمایت از بیمارن تالاسمی با بیان اینکه در زمینه تامین خون مشکلی برای بیماران تالاسمی وجود ندارد، از مردم خواست تا در سفرهای نوروزی نیز از یاد بیماران و اهدای خون غافل نشوند تا در تعطیلات عید نیز مشکلی برای تامین خون بیماران وجود نداشته باشد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت به استناد بند ۱۵ ماده ۱ قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصوب سال ۱۳۶۷ تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی را ابلاغ کرد.

ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت در راستای بهبود و ارتقای کیفی و کمی خدمات بخش سلامت و تعامل ‏موثر بین نظام بیمه‌های سلامت و تامین کنندگان خدمات سلامت توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی و مدیرعامل سازمان بیمه ‏سلامت امضا شد.‏

ادامه مطلب

دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران و مدیر کل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران در گفتگو با بهداشت نیوز ضمن تقدیر و تشکر از اهدا کنندگان خون سراسر کشور اظهار کرد: در سال ۱۳۹۷ بیش از دو میلیون و ششصد هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند و از این تعداد ٢ میلیون و صد هزار نفر موفق به اهدای خون شدند .

ادامه مطلب