title

فواید شگفت انگیز پیاده‌روی در اینفوگرافیک زیر ببینید.

ادامه مطلب

ورزش‌های کم شدت، کششی، یوگا، پیلاتس، تمرین با کش و دمبل، تمرین بدنسازی (با وزنه سبک) بهترین تمرین‌ها برای این ماه هستند و تمرینات پر شدت و هوازی که آب بدن شما را کم می‌کند، گزینه‌های خوبی نیستند؛ چرا که وقتی که روزه هستید، بدن شما آب کافی دریافت نمی‌کند و دچار کم آبی می‌شود.​​​​​​​

ادامه مطلب

کارشناس ارشد فیزیولوژی کاربردی اظهار کرد: روزه داری هیچ منافاتی با ورزش کردن ندارد، تنها باید دقت داشته باشیم چه نوع ورزشی و در چه ساعاتی در روز انجام شود.

ادامه مطلب

داده‌ها نشان می‌دهد که حتی سطوح پایین فعالیت بدنی در اوقات فراغت به کاهش خطر سکته مغزی کمک می‌کند.

ادامه مطلب

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به چگونگی ورزش در ماه مبارک رمضان گفت: توصیه می‌شود ورزشکاران در فاصله افطار تا سحر، مایعات کافی بنوشند و به منظور حفظ قند خون در ساعت‌های بعدی، از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند خرما، توت خشک یا انجیر خشک بعد از ورزش استفاده کنند.

ادامه مطلب

یک مطالعه جدید نشان می دهد یوگا سلامت مغز زنان مسن را که دارای عوامل خطر بیماری آلزایمر هستند، تقویت می کند.

ادامه مطلب

ورزش از جمله مواردی است که می‌تواند به سلامت قلب کمک کند.

ادامه مطلب

برای جلوگیری از درد گردن، می‌توان با ساده‌ترین تمرین به مقابله با آن پرداخت.

ادامه مطلب

محققان کاهش شدید افسردگی را در رابطه با انجام حرکات موزون و کاهش متوسط را در رابطه با پیاده روی یا دویدن آهسته، یوگا، تمرینات قدرتی، تمرینات هوازی ترکیبی و تای چی یا چیگونگ گزارش کردند.

ادامه مطلب

سطوح بالای فعالیت بدنی خطر ابتلا به عفونت ویروسی کووید-۱۹ و بستری شدن در بیمارستان را کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب

محققان می‌گویند که دویدن اغلب در کوتاه‌مدت باعث کاهش وزن می‌شود و می‌تواند به پیشگیری از بازیابی وزن شما کمک کند. محققان همچنین معتقدند که دویدن فواید دیگری برای سلامتی از حفظ توده عضلانی تا کاهش چربی بدن دارد.

ادامه مطلب

تمرینات ورزشی مقاومتی ممکن است درمان جایگزین در دسترس برای بهبود اضطراب و افسردگی باشد و در عین حال سایر جنبه‌های مهم سلامتی را نیز بهبود بخشد.

ادامه مطلب

یک مطالعه جدید اسکن مغز نشان می دهد که پیاده روی در جنگل و فضاهای پردرخت به نظر می رسد بهتر از پیاده روی در خیابان های آسفالت شهری ذهن را تقویت می کند.

ادامه مطلب

در یک ساعت تمرین اسکواش می‌توانید بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلو کالری بسوزانید.

ادامه مطلب

شما با کفش ورزش می‌کنید یا بدون کفش؟ ورزش بدون کفش در باشگاه‌های یوگا و پیلاتس رایج است، اما در ورزش‌های گروهی و باشگاه‌های عمومی همه با کفش ورزش می‌کنند. فکر می‌کنید کدام روش درست است؟ محققان تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده‌اند و مزایای و معایب ورزش بدون کفش را بررسی کرده‌اند.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز