title

همیشه توصیه می‌شود هر روز ورزش کنید اما زمان‌هایی وجود دارد که نباید ورزش کنید. در این موارد باید تحرک بدنی نداشته باشید تا از خودتان در برابر هرگونه واکنش منفی محافظت کنید. ضمنا زمان‌هایی نیز وجود دارند که باید با پزشکتان مشورت کرده و متوجه شوید آیا ورزش کردن برایتان خوب است یا نه.

ادامه مطلب

شاید فکر کنید که کاهش وزن تأثیر زیادی در جلوگیری از احتمال حمله قلبی و مرگ دارد. اما دانشمندان به نتایج متفاوت‌تری رسیده‌اند.

ادامه مطلب

ورزش صبحگاهی با معده خالی می‌تواند به سوزاندن توده چربی بیشتری در بدن کمک کند اما با وجود مزایای پیاده روی صبح قبل از خوردن صبحانه، این ورزش دارای خطرات احتمالی است.

ادامه مطلب

پرونده غرور آفرین کشتی فرنگی ایران با درخشش دلاور مردان ایرانی در اسلو به پایان رسید. کارنامه ایران در این مسابقات را ببینید.

ادامه مطلب

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد ورزش‌های کوتاه‌مدت و شدید می‌تواند کاهش وزن را سه برابر افزایش دهد.

ادامه مطلب

مانی که صبح‌ها تمرین می‌کنید به‌ صورت طبیعی متابولیسم و یا سوخت‌وساز بدن در طول روز بالاتر از روزی خواهد بود که تمرین‌های ورزشی ندارید و این یکی از دلایل مهم برای تمرین‌های صبحگاهی به منظور چربی‌سوزی و لاغری است به‌خصوص که تمرین‌های اینتروال (پرفشار و مقطعی کوتاه) را در برنامه‌ خود داشته باشید.

ادامه مطلب

تیم ایران در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در نروژ با کسب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و یک- مدال برنز به مقام سوم دست یافت.

ادامه مطلب

اگر برای شروع ورزش انگیزه می خواهید، شاید این یافته پژوهشی به شما کمک کند؛ آخرین بررسی ها نشان داده اند افرادی که فعالیت های ورزشی مداوم مانند دویدن یا شنا را به طور منظم انجام می دهند، کمتر از دیگران به مشکلات روانی مبتلا می شوند.

ادامه مطلب

محققان در جدیدترین مطالعه خود دریافتند، ورزش یوگا می‌تواند خطر بروز سکته مغزی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ادامه مطلب

نتایج یک تحقیق کوچک نشان می‌دهد که یک سال تمرین ورزشی به حفظ یا افزایش قابلیت ارتجاعی جوانی عضله قلب در افرادی که علائم اولیه نارسایی قلبی را نشان می‌دهند، کمک می‌کند.

ادامه مطلب

خواسته های زندگی روزمره اغلب مانع از انجام تمرینات بدنی کافی در افراد می شود. اما طبق یک مطالعه جدید ، 5 دقیقه تمرین تنفسی ، 6 روز در هفته ، برای کاهش فشار خون و بهبود سلامت قلب طول می کشد. 

ادامه مطلب

بسیاری از مردم تجربه درد پاشنه پا پس از ورزش کردن در تمامی سنین را داشته اند. با این حال، شاید کمتر کسی بداند دلیل بروز این درد چیست. پا ساختار پیچیده‌ای دارند و به تنهایی ۲۵ درصد استخوان‌های بدن را به خود اختصاص می‌دهد، دارای ۱۰۰ رباط، ماهیچه و تاندون است و بیش از ۳۰ مفصل دارد.

ادامه مطلب

طبق توصیه های جدید انجمن قلب آمریکا، برخی افراد قبل از رفتن به نقاط مرتفع باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

ادامه مطلب

اگر از شکم‌های بزرگتان خسته شده‌اید به ورزش روی بیاورید و با انجام صحیح چند ورزش ساده در خانه از شر چربی‌های شکمتان خلاص شوید.

ادامه مطلب

ورزش های هوازی که با نام کاردیو هم شناخته می شوند، از اکسیژن استفاده می کنند. نفس کشیدن را بهتر می کنند و باعث می شوند که شما اکسیژن بیشتری مصرف کنید و این اکسیژن فرایند چربی سوزی را افزایش می دهد.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز