title

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، 150 تا 300 دقیقه ورزش در هفته منجر به کاهش چشمگیر چربی کبد، در بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی می‌شود.

ادامه مطلب

سرعت ضربان قلب هنگام ورزش شاخصی از شدت فعالیت جسمی شماست و بر اساس آن می‌توانید دریابید آیا شدت ورزش شما به حد مطلوب رسیده است یا نه.

ادامه مطلب

داده‌های یک مطالعه منتشر شده در Medicine & Science in Sports & Exercise نشان می‌دهد افرادی که در طول عمر خود در تمرینات منظم دوچرخه‌سواری شرکت می‌کردند، کمتر با درد مکرر زانو، آرتروز رادیوگرافی (ROA) و استئوآرتریت رادیوگرافی علامت‌دار (SOA) مواجه‌ شدند.

ادامه مطلب

برای اینکه کبد سالمی داشته باشید باید غذای سالم بخورید و از مصرف الکل خودداری کنید، همچنین باید ورزش کنید و وزن خود را پایین بیاورید، خوب بخوابید، بیماری‌های زمینه‌ای خود را کنترل کنید و سبک زندگی خود را تغییر دهید.

ادامه مطلب

تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند به کاهش تجمع چربی مرتبط با افزایش سن در بدن کمک کند.

ادامه مطلب

باور اینکه بدنسازی، بدن زنان را حجیم می‌کند باوری اشتباه است که به نظر می‌رسد بیشتر مردم نمی‌خواهند از آن دست بردارند. اما با چند دلیل می‌توان اثبات کرد که این باور غلط است.

ادامه مطلب

به گفته کارشناسان، پیاده روی یکی از بهترین ورزش های موجود برای افراد معمولی است.

ادامه مطلب

فواید شگفت انگیز پیاده‌روی در اینفوگرافیک زیر ببینید.

ادامه مطلب

ورزش‌های کم شدت، کششی، یوگا، پیلاتس، تمرین با کش و دمبل، تمرین بدنسازی (با وزنه سبک) بهترین تمرین‌ها برای این ماه هستند و تمرینات پر شدت و هوازی که آب بدن شما را کم می‌کند، گزینه‌های خوبی نیستند؛ چرا که وقتی که روزه هستید، بدن شما آب کافی دریافت نمی‌کند و دچار کم آبی می‌شود.​​​​​​​

ادامه مطلب

کارشناس ارشد فیزیولوژی کاربردی اظهار کرد: روزه داری هیچ منافاتی با ورزش کردن ندارد، تنها باید دقت داشته باشیم چه نوع ورزشی و در چه ساعاتی در روز انجام شود.

ادامه مطلب

داده‌ها نشان می‌دهد که حتی سطوح پایین فعالیت بدنی در اوقات فراغت به کاهش خطر سکته مغزی کمک می‌کند.

ادامه مطلب

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به چگونگی ورزش در ماه مبارک رمضان گفت: توصیه می‌شود ورزشکاران در فاصله افطار تا سحر، مایعات کافی بنوشند و به منظور حفظ قند خون در ساعت‌های بعدی، از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند خرما، توت خشک یا انجیر خشک بعد از ورزش استفاده کنند.

ادامه مطلب

یک مطالعه جدید نشان می دهد یوگا سلامت مغز زنان مسن را که دارای عوامل خطر بیماری آلزایمر هستند، تقویت می کند.

ادامه مطلب

ورزش از جمله مواردی است که می‌تواند به سلامت قلب کمک کند.

ادامه مطلب

برای جلوگیری از درد گردن، می‌توان با ساده‌ترین تمرین به مقابله با آن پرداخت.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز