پیشنهاد شده است برای توقف روند گرمایش زمین، مزارع خورشیدی شناور عظیمی ساخته شود که کربن‌دی‌اکسید را از آب دریا استخراج و متانول تولید می‌کنند.

ادامه مطلب

طهرانچی گفت: در حوزه کشاورزی به یک انقلاب، تحول و صیرورت درونی صددرصدی در رفتار، آموزش، پژوهش و فناوری نیاز داریم.

ادامه مطلب

امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق کشور افزایش ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

ادامه مطلب

طی یکسال گذشته رایزنی های زیادی برای اجرای طرح‌های انتقال آب از سایر حوضه‌ها به استان سمنان صورت گرفته است. نهایتا با رای نمایندگان مجلس در سال، ردیف بودجه ای برای اجرای طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران در سال 98 گرفته شد.

ادامه مطلب

امروز ساعات بعدازظهر در سه استان کشور افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

ادامه مطلب

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سامان هواشناسی از رگبار باران و وزش باد شدید موقت در تهران و برخی نقاط شمال کشور طی امروز (۲۴ خرداد) خبر داد.

ادامه مطلب

هرچند یک‌بار شاهد آتش‌سوزی‌هایی در گوشه‌کنار کشور هستیم. حوادثی که علاوه بر خسارت‌های مالی، صدمات جانی را به همراه دارد.

ادامه مطلب

اگر کسی ‌در دامنه کوه، جنگل یا در حاشیه دره‌ای پر درخت یا در میان درختان جنگلی زندگی می‌کند، محل سکونت ‏او همواره به علت فراوانی چوب و ‌مواد سوختنی در معرض خطر آتش‌سوزی قرار دارد.

ادامه مطلب

کارشناسان بر این باورند که بارش‌های سال زراعی جدید، ۸۰ درصد اُفت سطح آب‌های زیر زمینی مربوط به خشکسالی سال‌های گذشته را جبران کرده است.

ادامه مطلب

امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای برخی مناطق کشور رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

ادامه مطلب

یک حشره‌شناس طی گفت‌و‌گویی درباره هجوم حشرات به شهر‌های مختلف کشور توضیحاتی ارائه داد.

ادامه مطلب

سازمان هواشناسی از بارش باران، رعد و برق و وزش باد سه روزه در ۸ استان کشور خبر داد.

ادامه مطلب

در حالی که پیش از این سازمان حفظ نباتات سطح مبارزه با ملخ‌های صحرایی را ۴۵۰ هزار هکتار گفته بود در اعلام جدید ۵۳۲ هزار هکتار گفته است.

ادامه مطلب

سازمان هواشناسی هشدار داد امروز و فردا در برخی از مناطق کشور احتمال رگبارورعدوبرق پیش بینی شده و به هموطنان توصیه کرد برای جلوگیری ازمخاطرات ناشی از صاعقه از تردد در مناطق مرتفع خودداری کنند.

ادامه مطلب

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار از اجرای برنامه های متنوع در هفته محیط زیست از تاریخ 18 الی 22 خرداد ماه در در مجموعه شهرداری تهران خبر داد.

ادامه مطلب