تاپ‌تاپ‌، تا‌پ‌تاپ‌؛ تاپ‌تاپ، تاپ‌تاپ... خدا کند این صدا هیچ وقت قطع نشود؛ صدایی که اگر یک دقیقه آن را نشویم، کارمان تمام است! این صدا، صدای قلبی است که هر روز و هر لحظه در تلاش است تا من و شما سالم و سرحال زندگی کنیم؛ قلبی که همه عمر و در هر شرایطی با ما کنار می‌آید، اما من و شما چطور با آن رفتار می‌کنیم؟

ادامه مطلب

یبوست غالباً هنگام رفتن به توالت ایجاد درد یا مشکل می‌کند. و آنچه وضعیت را بدتر می‌کند اینست که از گفتن آن شرم داریم و همین امر درمان آن را دشوار کرده است.

ادامه مطلب

ورزش و فعالیت جسمانی فواید زیادی دارند؛ این خبر تازه ای نیست اما به تازگی شواهد تحقیقاتی نشان می دهند که تمرین ورزشی می تواند انواع نقایص شناختی را بهبود دهد. در جدیدترین پژوهش ها مشخص شده که تمرین هوازی باعث کاهش نشانگان منفی اختلال اسکیزوفرنی (شیزوفرنی) می شود.

ادامه مطلب

اگر ورزش به جزء جدایی ناپذیر زندگی تان تبدیل شده یا طبق برنامه ی سفت و سخت کاهش وزن تان ورزش می کنید اما برایتان سفری پیش آمده شاید نگران بر هم خوردن برنامه ی ورزش کردن تان باشید چون مطمئن نیستید که بتوانید در زمان سفر هم ورزش کنید یا نمی دانید که بدون باشگاه و وسایل ورزشی تان چطور باید این کار را انجام دهید. اما جای نگرانی نیست. شما در سفر هم می توانید به راحتی ورزش کنید. در ادامه به راهکارهایی برای انجام ورزش در طول سفر می پردازیم.

ادامه مطلب

برای داشتن بدنی قوی، لازم نیست حتماً به باشگاه بروید تا بدن خود را ورزیده کنید.

ادامه مطلب

کوفتگی پس از ورزش این تصور را در شما پدید می‌آورد که یک جلسه‌‌‌‌ی عرق کردن با کیفیت داشته‌اید. ولی کوفتگی همیشه به این معنا نیست که بعد از آن اندام‌تان خیلی عالی خواهد شد.

ادامه مطلب

اگر از مشکل نفخ شکم رنج می برید ،کمی دست نگه دارید و به سوی داروهای شیمیایی نروید ، شما می توانید با انجام این 4 حرکت ورزشی بدون دارو نفخ شکم خود را درمان کنید.

ادامه مطلب

خیلی‌ها فکر می‌کنند نوشیدن آب حین و فوراً بعد از ورزش کار درستی نیست. اما دانشمندان و ورزشکاران حرفه‌ای دقیقاً برعکس فکر می‌کنند: شما نباید بدنتان را از آب محروم کنید. در این مطلب برایتان می‌گوییم اگر به سیگنال‌های بدنتان توجه نکنید و آب ننوشید چه اتفاق‌هایی خواهد افتاد.

ادامه مطلب

آگاهی از میزان سوزاندن کالری با ورزش می‌تواند شما را در مسیر بهبود تناسب اندام قرار دهد. در ادامه با میزان سوزاندن کالری در ورزش‌هایی مانند دویدن، پیاده روی سریع، شنا، طناب زدن، فوتبال، ورزش های راکتی، بالا رفتن از پله، بوکس، ورزش‌های زمستانی، دویدن بر روی تردمیل و درازنشست آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب

بعد از گذشت سالها از زندگی مشترک ممکن است آنقدر با همدیگر احساس راحتی کنیم که آن همه جزئیاتی که زمانی برای‌مان اهمیت داشتند دیگر حتی به ذهن‌مان خطور هم نکنند.

ادامه مطلب

چند روز عادت ماهیانه بهانه‌ی خوبی است برای اینکه همه‌ی کارها را رها کنید و روی تخت‌خود یا کاناپه جلوی تلویزیون دراز بکشید و چیپس نمک و سرکه‌ای بخورید! اما این پاکت چیپس شکم پف‌کرده و بقیه‌ی آثار بدی که بر بدن‌تان می‌گذارد را از بین نمی‌برد اما ورزش می‌تواند. در اینجا نکاتی را برای‌تان آورده‌ایم که به هنگام عادت ماهیانه چطور باید ورزش کنید و شما هم این نکات را بخاطر بسپارید.

ادامه مطلب

حتماً شنیده‌اید که بعضی از افراد علی رغم تلاش و تمرین زیاد در ورزش بدنسازی به سختی عضله می‌سازند یا سایز عضلات خود را افزایش می‌دهند. خیلی خسته کننده است که به سختی تلاش کنید، اما نتیجه‌ای نگیرید، حتی بعد از ماه‌ها تمرین کردن. بیشتر ما دوست داریم فوراً به تنیجه برسیم. بدون تردید ژنتیک در سرعت و میزان رشد عضلانی ما نقش دارد. بعضی از افراد نسبتاً سریع عضله می‌سازند در حالیکه عده‌ای دیگر باید سخت تمرین کنند و بیشتر پروتئین مصرف کنند تا رشد عضلانی داشته باشند.

ادامه مطلب

ورزش کردن برای حفظ سلامت همواره توصیه می شود اما در سراسر جهان زنان تمایل کمتری به انجام تمرین‌های ورزشی دارند.

ادامه مطلب

پیاده روی و دویدن، احتمالاً ساده ترین راهها برای شروع ورزش هستند. شما می توانید آنها را تقریبا در هر جایی و در هر زمانی انجام دهید و تمام چیزی که به آن نیاز دارید، فقط یک جفت کفش خوب است. بعلاوه، هیچ منحنی یادگیری وجود ندارد شما از زمانی که یک کودک نوپا بودید، می دانستید که چطور بدوید.

ادامه مطلب

دو نوع ورزش روند پیر شدن را کندتر می کنند.

ادامه مطلب