امیر حسین نقشینه گفت: امروز پنج شنبه و فردا جمعه بارش‌ها در سواحل شمال تقویب می شود.

ادامه مطلب

جمعه این هفته برابر با ۱۳ سپتامبر پدیده ماه کامل و ماه دِرو روی می‌دهد که بنا بر آمار‌ها پدیده‌ای نادر است و هر ۲۰ سال یکبار روی می‌دهد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت فرانسه از مرگ یک هزار و ۵۰۰ نفر در این کشور بر اثر ورود دو موج گرما در طول تابستان امسال خبر داد.

ادامه مطلب

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد.

ادامه مطلب

عضو هیات علمی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی گیلان گفت: طبق تعریف کنوانسیون تغییر اقلیمی سازمان ملل، تغییراقلیم تغییرات آب و هوایی است که مستقیم یا غیرمستقیم به فعالیت های انسانی مربوط شده و ساختار اتمسفر زمین را در جهان تغییر می دهد.

ادامه مطلب

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به وجود ترافیک پرحجم در ورودی و خروجی تهران، از مه‌گرفتگی و کاهش دید در تعدادی از جاده‌های استان اردبیل خبر داد.

ادامه مطلب

سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۹ استان کشورمان، رشد ابر به همراه بارش باران در ارتفاعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی کرد.

ادامه مطلب

تا به حال رفتن به جایی را تجربه کرده‌ای که اگر هوایش ابری باشد، بتوانی ابرها را با دست، پس بزنی و احساس کنی در رویاهایت قدم گذاشته‌ای؟ اگر چنین جایی را تجربه نکرده اید با پنج شنبه های خبرگزاری برنا همراه شوید تا بیشتر با این مکان آشنا شوید.

ادامه مطلب

دنیا پر شده از جاهای توریستی و گردشگری که عکس‌های زیادی از آنها وجود دارد و جای سوزن انداختن ندارند. اما خیلی‌ها هم مشتری این جاهای توریستی نیستند و می‌خواهند به جاهای بکر و دست نخورده سفر کنند، جاهایی که هنوز رنگ و روی شهری به خود نگرفته‌اند و از سرو صدا و حضور خیل عظیم گردشگران در آنها اثری نیست. اگر میخواهید با اماکن بکر گردشگری ایران آشنا شوید با پنج شنبه های برنا همراه شوید.

ادامه مطلب

سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی گفت: بارش باران در شهریور و مهر در محدوده نرمال خواهد بود اما در آبان‌ ماه بارش‌ها نسبت به بلندمدت کمی بیشتر از حد نرمال پیش‌بینی می‌شود.

ادامه مطلب

تنها در فاصله 30 کیلومتری شهر معروف و دیدنی رامسر، در غربی‌ترین جغرافیای مازندران و بر فراز بلندای شهر رامسر جنگلی نیمه‌کوهستانی قرار گرفته که یکی از جاذبه‌های این منطقه به حساب می‌آید.

ادامه مطلب

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی و کاهش ۳ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال کشور خبرداد.

ادامه مطلب

دریاچه ارومیه؛ نگین فیروزه‌ای شمال غرب ایران چند سالی است که در معرض خشک شدن قرار گرفته است، کارشناسان معتقدند در صورت وقوع چنین اتفاقی، زندگی و معیشت حداقل ۶ میلیون نفر در محدده حوضه آبریز دریاچه، با تهدید جدی مواجه می‌شود از این رو دولت یازدهم به محض روی کار آمدن اولین مصوبه خود را احیای دریاچه ارومیه قرار داد و تاکنون با اقدامات صورت گرفته و به مدد بارش خوب امسال، دریاچه از حالت بحرانی خارج شده و تراز آبی آن امسال نسبت به سال قبل ۱۰۴ سانتیمتر افزایش داشته است.

ادامه مطلب

به دنبال داغ شدن بحث نگهداری از دو گونه‌ در معرض خطر سمور آبی به عنوان حیوانات خانگی در رسانه‌های اجتماعی و ترویج این موضوع، ۱۰۰ کشور برای افزایش حمایت‌ها از این پستانداران به ممنوعیت تجارت آن‌ها رأی داده‌اند.

ادامه مطلب

سازمان هواشناسی کشور برای ساعات بعد از ظهر امروز در تهران و ۳ استان دیگر "رگبار، رعدوبرق و سیلاب ناگهانی" پیش‌بینی کرد.

ادامه مطلب