title
کد خبر: 260302
00
تشکل‌های دانشجویی در شناسایی مسائل، اعتباربخشی سیاست ها و ادراک‌سنجی اقدامات کمک کنند

دکتر فرهمندپور رییس شورای فرهنگی اجتماعی خانواده و زنان در چهارمین دوره آموزشی دانشجویان عضو دفتر تحکیم وحدت حضور یافت و ضمن تشریح وضعیت زنان و جایگاه مسائل خانواده در ساختار سیاسی کشور به تشریح ابعاد ادبیات این موضوع و آسیب شناسی دیدگاه های مختلف در این زمینه پرداخت.

به گزارش بهداشت نیوز در این دوره که در روزهای 6 و 7 اردیبهشت در تهران و برای جمعی از اعضای فعال این تشکل دانشجویی از سراسر کشور در محل دانشکده امور مالی دانشگاه خوارزمی برگزار شد، دبیر ستاد خانواده و زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با نقد بهره برداری سیاسی جناح های مختلف از موضوعات مرتبط با حوزه زنان و خانواده در جهت تقابل و توازن قوا در جریان های سیاسی، انتخاباتی و موسمی، به ارزیابی سهم دغدغه های مرتبط با این موضوع در ساختار حکمرانی کشور پرداخت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن مهم دانستن افزایش فرصت کنشگری زنان در سپهر سیاسی کشور و تقویت ساختارهای فعال موجود در این زمینه، ساختارسازی یا صرف افزایش کمّی زنان کنشگر سیاسی را کافی ندانست و بر ضرورت تمرکز بر حل مسائل واقعی زنان و نهاد خانواده و ارائه کارنامه بر این اساس تأکید کرد. 

دکتر فرهمندپور با تشریح مأموریت های ستاد خانواده و زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، از دانشجویان فعال و دغدغه مند خواست تا با شناسایی مسائل واقعی زنان و خانواده ها در میدان عینی جامعه در مسیر سیاستگذاری مطلوب تر و اثربخش تر این نهاد سیاستگدار کمک کنند.

وی افزود: ارزیابی میزان اثربخشی سیاست‌های طراحی شده و فعالیت همه جانبه در مسیر ادراک سنجی اجتماعی و البته ادراک‌سازی مثبت در راستای سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات همه اجزاء ساختار حکمرانی جمهوری اسلامی از مأموریت‌های مهم تشکل‌های دانشجویی است.

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز