title
کد خبر: 256172
00
دکتر زارع در رویداد آرمان ما مطرح کرد:
گام دوم نیاز به کنش‌گری مستمر دارد/ آرمان ما چیزی جز تحقق تمدن اسلامی نیست

دکتر ساسان زارع گفت: ما می توانیم الگویی ارائه دهیم که سلبریتی جهان باشیم؛ ما در گام اول توانستیم در حوزه سخت افزاری و زیرساختی مسائل زیادی را حل کنیم اما مسائل نرم افزاری تا حدود زیادی باقی مانده که راه حل آن در گام دوم، حرکت عمومی است.

به گزارش سراج24؛ معاون هماهنگ کننده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم در بیان حرکت عمومی با بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب که از تدابیر مهم رهبری است اظهار داشت: ما در طول این سالها می‌توانستیم بهتر و شایسته تر نظر و تأمل در تدابیر رهبری داشته باشیم و یکی از این تدابیر غفلت شده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است؛ گاهی یک بازی ساده موبایلی که یک کودک آن را انجام میدهد وقتی از یک مرحله به مرحله بعدی وارد میشود شرایط و اقتضائات‌ عوض میشود و کنش های جدید به وجود می‌آید؛ این میتواند نمونه تشبیهی به بیانیه گام دوم انقلاب باشد. این بیانیه چیزی نبود جز مرور گذشته توصیف حال و ترسیم آینده.

زارع ادامه داد: حضرت آقا می‌فرمایند من در این بیانیه چهار عظمت را بیان کردم اولین عظمت پیروزی انقلاب اسلامی و ماندگاری آن بود؛ این پیروزی چیزی شبیه به عبور بنی اسرائیل از رود نیل بود. عظمت دوم مسیر طی شده است، ره صد ساله را ما سی ساله طی کردیم مسیری که علیرغم تمام مشکلات پیش رفتیم و همچنان در این راه پایدار هستیم.

وی افزود: عظمت سوم تمدن سازی ماست؛ حضرت آقا میفرمایند اگر ما ضعیف شده بودیم نیاز به این همه سروصدا نبود یکی از ویژگی های چشم انداز خوب این است که چشم انداز در دسترس در دسترس باشد، این سوال اینکه آیا تجربه تمدن سازی وجود داشته یا نه، که در واقع وجود داشته درحالی که اکثر کشور ها در هاضمه تمدن حاضر هضم شدند.

دکتر زارع تصریح کرد: آیا امروز در حوزه هایی به دامنه ای از تمدن نزدیک شده ایم یا نه؟ آیا راه حل هایی ارائه دادیم برای حل مشکلات در حوزه های مختلف به طوری که آن چنان باید دیگران الگو برداری کنند؟ ما در طول همین چهل سال همین کار را انجام دادیم به طوری که رهبری در باب توصیف شهید سلیمانی در راستای انقلاب اسلامی ایشان را نرم افزاری دانستند در انقال ارزش ها به کشور های منطقه به طوری که ایشان الگویی ست الهام بخش. 

وی ادامه داد: عظمت چهارم نقش جریان جوان متعهد در سه عظمت پیشین است ، همان طور که امام خمینی(ره) فرمود جریان جوان من در گهواره است و این انقلاب را آباد خواد کرد؛ رهبری نیز در اشاره به این موضوع این گونه ذکر کرده که اگر من بخواهم ادعای صادقی داشته باشم باید در عمل آن را به اثبات رسانم و این عمل همان تمدن نوین اسلامی است ، این تمدن همان شکل گیری کشور مستقل پیشرفته اسلامی است.

دکتر زارع ادامه داد: ما میتوانیم الگویی ارائه دهیم که سلبریتی جهان باشیم؛ ما در گام اول توانستیم در حوزه سخت افزاری و زیرساختی مسائل زیادی را حل کنیم اما مسائل نرم افزاری تا حدود زیادی باقی مانده که راه حل آن در گام دوم حرکت عمومی است، همانند حرکت عمومی که در گام اول انقلاب در بخشهای مختلف چون کمک به قشر مستضعف ، دفاع مقدس و خود پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

وی در بیان تفاوت گام دوم انقلاب با گام اول آن ، این تفاوت را در جنس و نوع آن دانستند: گام اول جنس مسائلش سلبی و ملموس بود و نیز با حضور مقطعی قابل حل بود؛ درحالی که مسائل گام دوم ناملموس است مثل مسئله الگوی زندگی وارداتی و کتابخوانی و نمونه هایی از این جنس چرا که پیچیدگی در آن بیشتر است و به واسطه همین پیچیدگی الگوی آن نیز یک کنش متفاوتی می‌طلبد.

زارع یادآور شد: تفاوت دوم در نوع حضور و نقش آفرینی مردم است؛ که در گام دوم انقلاب باید به صورت دائمی اتفاق بیافتد تا تاثیر گذاری بهتری بر محیط اطراف داشته باشیم، به طوری که ما از یک فوروارد ساده غافل نشویم چرا که همین یک کنش به ظاهر ساده میتواند گره ذهنی چند مخاطب را باز کند؛ گام دوم نیاز به کنش‌گری مستمر دارد صرف جهاد فرهنگی صرف جهاد فضای مجازی.


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز