title

اگر کمبود ویتامین B دارید، طبیعی است که اغلب احساس خستگی یا حتی افسردگی کنید. مصرف مکملی که حاوی ویتامین B باشد، چه به صورت قرص و چه به صورت تزریقی، می‌تواند باعث افزایش سطح انرژی شود. برای اینکه بدانید این ویتامین را چه زمانی از روز مصرف کنید، این مطلب را بخوانید.

ادامه مطلب

روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: خط تولید محلول دیالیز صفاقی یک شرکت دارویی به منظور بررسی بیشتر متوقف و دستور قطع توزیع و مصرف تمامی سری های ساخت آن به سراسر کشور ابلاغ شد.

ادامه مطلب

اگرچه ورزش نقشی اساسی در سلامت عمومی و سلامت باروری مردان دارد، اما مصرف مکمل‌های بدنسازی حاوی استروئیدهای آنابولیک می‌تواند باعث آسیب دائمی به عملکرد جنسی و قدرت باروری مردان شود.

ادامه مطلب

 مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: داشتن سابقه واکسیناسیون حیوان مانعی برای انجام واکسیناسیون فرد نیست و گزش سگ‌های واکسن‌زده هم می‌تواند باعث ابتلا به هاری شود.

ادامه مطلب

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد داروهای رایجی که برای کنترل کلسترول، قند خون و فشارخون بالا استفاده می‌شوند نیز ممکن است خطر سکته مغزی را در افراد کاهش دهند.

ادامه مطلب

به تازگی دو واکسن جدید به سبد واکسیناسیون کشور اضافه شده‌اند و همزمان با دیگر واکسن‌های گروه سنی هدف تزریق می‌شوند که واکسن «روتاویروس» یکی از این دو واکسن است؛ روتاویروس عامل عفونت دستگاه گوارش است و یکی از رایج‌ترین علل اسهال در میان نوزادان و خردسالان در جهان به حساب می‌آید.

ادامه مطلب

ویتامین D یکی از رایجترین مکمل‌های غذایی است و عوامل مختلفی می‌توانند بر اثربخشی این ویتامین تأثیر بگذارند، از جمله زمان و نحوه مصرف آن.

ادامه مطلب

مصرف بی‌رویه و خودسرانه ویتامین دی می‌تواند منجر به افزایش سطح کلسیم خون شود که همین یک مورد منجر به افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه و آسیب دیدن سلول‌های کلیه می‌شود.

ادامه مطلب

یک داروی جدید ممکن است بتواند به مبتلایان به آپنه خواب کمک کند تا دستگاه‌های دست‌وپاگیر سی‌پپ (CPAP یا دستگاه فشار پیوندی مثبت پیوسته) را که تنها در آمریکا بیش از ۳۳ میلیون نفر از آنها استفاده می‌کنند، کنار بگذارند.

ادامه مطلب

بدون شک؛ وقتی که صحبت از مکمل ها می شود، انتخاب دوز صحیح و همچنین نحوه استفاده و اینکه همراه با چه چیزی مصرف شود؛ بسیار مهم خواهد بود. طبق نظر متخصصانِ سلامت، مصرف بعضی از ویتامین ها و مکمل ها همراه با غذا جذب بدن تان را به حداکثر می رساند.

ادامه مطلب

حمیده دهقانی کارشناس ارشد روانشناس بالینی مرکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد، طی یادداشتی به مفدا یزد به بررسی عوارض دراز مدت مصرف داروهای آرام بخش پرداخت.

ادامه مطلب

میل به داشتن بدنی متناسب موجب می‌شود برخی از ورزشکاران تازه‌کار به استفاده از استروئیدهای مصنوعی خصوصا مکمل‌های تستوسترون روی آورند. این روند عمدتاً توسط رسانه‌های اجتماعی هدایت می‌شود که در پست‌های بی‌شمار، راه‌های افزایش تستوسترون را ارائه می‌دهند.

ادامه مطلب

معاون برنامه‌ریزی اداره کل داروی سازمان غذا و دارو از تعیین داروخانه‌های مشخص برای عرضه داروهای تک نسخه ای خبر داد و گفت: این بیماران صرفا از طریق داروخانه‌های منتخب و معرفی شده توسط سازمان غذا و دارو، داروی خود را تهیه کنند.

ادامه مطلب

پلاکت خون پایین (ترومبوسیتوپنی) نوعی بیماری است که در آن بدن به دلیل عارضه یا سایر شرایط، پلاکت کافی تولید نمی‌کند. علائم ناشی از آن شامل خونریزی داخلی و خارجی است.

ادامه مطلب

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علاوه بر واکسن‌های نه‌گانه و کووید، تزریق دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس پس از سال‌ها پیگیری در کشور شروع شده که در دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد همزمان با دهه کرامت از ۲۳ اردیبهشت‌ماه به صورت سراسری تریق واکسن پنوموکوک برای کودکان دو ماهه آغاز شده است.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز