گل ختمی که از گذشته برای شستشوی موی سر استفاده میشده است به گفته متخصصان هنوز هم بهترین سرشور ارگانیک برای کمک به رشد و استحکام و جلوگیری از شکستن مو توسط موخوره است.

ادامه مطلب

بدین منظور، محققانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی و دانشگاه تربیت مدرس، تأثیر پماد بابونه شیرازی را در این خصوص مورد آزمایش قرار داده‌اند.

ادامه مطلب

یک متخصص طب‌سنتی در همدان مزاج‌درمانی را در افزایش جمعیت و درمان موارد ناباروری موثر دانست.

ادامه مطلب

متخصص طب سنتی ایرانی داشتن سبک زندگی مناسب مانند تحرک و ورزش کافی، پرهیز از مصرف غذاهای آماده مانند انواع فست فود ها و غذاهای چرب، در صورت اضافه وزن و کاهش وزن و داشتن رژیم غذایی را مورد تاکید قرار داد.

ادامه مطلب

والک که به سیر جنگلی هم معروفه تنها در فصل بهار و در مناطق کوهستانی رشد می‌کنه و به دلیل دارا بودن ترکیب موثر آلیسین خواص آنتی ‌باکتریایی و ضدقارچی داره و می‌تونه در زمان حمله باکتری‌ها به بدن به کمک سیستم ایمنی بدن بیاد و تقویتش کنه.

ادامه مطلب

امروزه نیز استفاده از گیاهان دارویی جایگاه بسیار مهمی در سیستم بهداشت و درمان دارد و جالب است

ادامه مطلب

زردچوبه یک ادویه معمولی در غذاهای جنوب آسیا می باشد . اما به غیر از پخت و پز ، این نیز یک درمان عالی و مطلوب برای مسائل بهداشتی بی شمار می باشد .

ادامه مطلب

گرفتگی بینی یکی از بدترین چیزهایی است که به فرد احساس خفگی می‌دهد و انگار هیچ دارویی نمی‌تواند این وضعیت را تسکین دهد. غشای بینی خشک می‌شود و احساس فرد را بدتر هم می‌کند. در این مطلب، چند ضداحتقان طبیعی را به شما معرفی می‌کنیم که کمک زیادی به رفع گرفتگی بینی‌تان خواهند کرد.

ادامه مطلب

شربت تخم شربتی یک نوشیدنی ساده و سالم است که سرشار از ویتامین ها، کلسیم، پروتئین و آنتی اکسیدان ها است و به عنوان خنک کننده و رفع عطش در فصل تابستان و ماه رمضان طرفداران زیادی دارد.

ادامه مطلب

مصرف چای خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری عروق کرونر را، کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه بابونه برای سلامت قلب مفید است، گفت: مصرف بابونه می‌تواند از سردردهای ناشی از روزه‌داری جلوگیری کند.

ادامه مطلب

بر اساس منابع طب سنتی ایران مزاج بادام تلخ گرم و تر است و بادام شیرین از نظر طب قدیم ایران گرم و‌تر است.

ادامه مطلب

گیاه پونه یکی از گیاهان سبزی است که علاوه بر مصرف خوراکی، خواص دارویی و درمانی بسیار مناسبی را برای بدن انسان به همراه دارد.

ادامه مطلب

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: کنگر فرنگی املاح و ویتامین‌های فراوانی دارد و برای سلامت دستگاه گوارش در ماه رمضان مناسب و مفید است.

ادامه مطلب

خیلی‌ها بر این باورند که ماه رمضان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است. پرسشی که این روزها اغلب افراد جویای دانستن آن هستند این است که از دیدگاه طب سنتی برای این‌که افراد در ساعات روزه‌داری احتمالا دچار ضعف سیستم ایمنی بدن نشوند، در فاصله افطار تا سحر چه نوع تغذیه و اقداماتی توصیه می‌شود.

ادامه مطلب