title

پیدا کردن مسیر در تعاملات اجتماعی گاه می‌تواند مانند عبور از میدان مین باشد، به‌خصوص وقتی صحبت از سروکله‌زدن با افراد دروغین و فریبکار باشد. این آدم‌ها یک چیز می‌گویند اما منظور دیگری دارند و نیت واقعی خود را پشت پرده‌ای از عدم صداقت پنهان می‌کنند.

ادامه مطلب

افسرده بودن باعث می‌شود احساس درماندگی کنید. با این حال در کنار روان‌درمانی و گاهی اوقات مصرف دارو، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید به تنهایی برای مقابله با این عارضه انجام دهید.

ادامه مطلب

وظیفه شناسی از وظایف شغلی خاص فراتر می‌رود. اغلب نقشی که فرد در ابتدا برای آن استخدام می‌شود، با گذشت زمان و تغییر نیازهای سازمان تغییر می‌کند. بنابراین افرادی که این ویژگی را دارند، صرف نظر از نوع شغل، احتمال موفقیت بیشتری خواهند داشت.

ادامه مطلب

این معضل اصلی زندگی انسان است، شاید ضروری‌تر از اجتناب‌ناپذیر بودن رنج و مرگ. من (جان هورگِن) سال‌هاست به آن فکر میکنم و درباره‌اش با دانشجویانم صحبت می‌کنم. مطمئناً این موضوع در این دوران مصیبت‌بار بیش از هر زمان دیگری ما را آزار می‌دهد. 

ادامه مطلب

وقتی عادات آدم های ناموفق را بررسی می‌کنیم و آن‌ها را با یک ذهنیت ثروتمند مقایسه می‌کنیم، الگوی قابل توجهی ظاهر می‌شود که دلیل شکست برخی آدم‌ها را را روشن می‌کند.

ادامه مطلب

شاید خودکنترلی، مفهومی ساده به نظر برسد اما این امر یک مهارت پیچیده است؛ در واقع، خودکنترلی بخشی از یک گروه مهارت‌هاست که به کودکان کمک می‌کند افکار، اعمال و هیجانات خود را کنترل کنند تا بتوانند کارها را به درستی انجام دهند. 

ادامه مطلب

استادیار روانشناسی دانشگاه پیام نور بیرجند با بیان اینکه ارائه سبک فرزند پروری مقتدرانه و بازی‌های آموزشی بهترین تکنیک برای آموزش نه گفتن است، گفت: آموزش نه گفتن به کودکان باعث جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در آینده، آماده سازی کودک برای گرفتن تصمیمات مناسب و برخورداری از اعتماد به نفس، که  از اهمیت نه گفتن محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

آرامش درونی رویایی است که به نظر بیشتر مردم دست‌نیافتنی است. به‌ویژه اینکه دنیای این روزهای ما پر از آشفتگی و اخبار پراسترس است و آرامش را از ما دور می‌کند. اما تکنیک‌هایی وجود دارد که با کمک آنها می‌توانیم به آرامش درونی دست یابیم.

ادامه مطلب

فرزند خردسال و از او هم بیشتر ، فرزند نوجوان ما، همواره می‌خواهد، می‌خواهد و می‌خواهد. به خاطر داشته باشید که با تهدید، اصرار و پرخاش ِ آنها بیش از حد همدلی و همدردی نکنید. شما می توانید با فرزندتان همدردی کنید، بدون اینکه ناخودآگاه تسلیم تمام خواسته هایش شوید. شما باید محکم‌تر بمانید و اجازه ندهید رفتار احساسی و تهدیدآمیزشان شما را تسلیم کند.

ادامه مطلب

رئیس شبکه بهداشت و درمان راز و جرگلان گفت: برای اولین بار ویزیت روانپزشک در مرکز خدمات جامع سلامت شهری به صورت رایگان انجام شد.

ادامه مطلب

وقتی والدین تمام سرمایه گذاری مادی، معنوی و عاطفی خود را روی یک بچه داشته باشند، انتظار دارند آن فرزند هم تمام زندگی خود را وقف آنها کند و خودش نیز هیچ خطا و اشتباهی نداشته باشد، درحالی که هیچ انسانی نمی‌تواند کامل باشد و بار یک خانواده را در آینده بر دوش بکشد.

ادامه مطلب

 یک روانشناس گفت: شکست عاطفی مراحلی دارد که پست سر گذاشتن هر مرحله، نیازمند آگاهی از آن است و هر فرد با هر تجربه تقریبا چیزی شبیه به سوگ را تجربه می‌کند که برای عبور از آن نیاز به راهکارهای خاصی دارد.

ادامه مطلب

ما چیزهای زیادی برای بچه هایمان می خواهیم. می‌خواهیم آنها با مهارت‌هایی بزرگ شوند که اعضایی موفق و سازنده جامعه باشند، همچنین می‌خواهیم که آنها شاد باشند.

ادامه مطلب

فهمیدن اینکه کسی ما را دوست ندارد یا نه همیشه آسان نیست، اما گاهی نشانه‌های آشکاری وجود دارد که نمی‌توان آنها را انکار کرد.

ادامه مطلب

یک روان‌شناس می‌گوید: افراد بسته به ویژگی‌های شخصیتیشان، تربیت خانوادگی و محیط رشد خود در نقطه‌ای از این طیف قرار می‌گیرند. در واقع همه انسان‌ها هم ویژگی‌های درونگرایی و هم ویژگی‌های برونگرایی را در وجود خود دارند، ولی بسته به موقعیت، شرایط و هزار عامل دیگر، قسمتی از این ویژگی‌ها در آن‌ها برجسته‌تر می‌شود.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز