ساخت بازی‌های مهیج برای کودکان در خانه، علاوه بر اینکه آن‌ها را پویا و پرانرژی نگه می‌دارد، ماندن در خانه و گذراندن اوقات فراغت را برایشان فرحبخش می‌کند. با چند وسیله ساده در خانه برای کودکان ۴ سال به بالای خود بازی‌های هیجان‌انگیز بسازید.

ادامه مطلب

توانایی مقابله ما با بلا‌های طبیعی مثل زلزله، سیل و … محدود است و باعث ایجاد اضطراب و ترس می‌شود.

ادامه مطلب

حسادت از جمله ویژگی‌هایی است که تأثیرات منفی بسیاری بر خود فرد و همچنین کسانی می‌گذارد که مورد حسادت قرار می‌گیرند. در برخی شرایط نیز افراد، حسادت نسبت به همسر خود را نشانه‌ای بر میزان علاقه خودشان نسبت به او می‌دانند. حال آن که این دسته از ویژگی‌های منفی ممکن است به تدریج منجر به از هم پاشیدن روابط دو طرف شود. حالا سوال اینجاست که چگونه حسود نباشیم؟ برای دریافت پاسخ در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

صحبت در مورد حفظ محیط زیست و پایداری با کودکان موضوع بسیار مهمی است. اما دانستن این موضوع که از کجا باید شروع کنیم، واقعاً مشکل است. با راه‌های آموزش به کودکان آشنا شویم.

ادامه مطلب

ویروس کرونا با شاخص‌های ابتلا و انتقالی که دارد نه تنها سلامت جسمی فرد مبتلا را بلکه سلامت روح و روان را هم به دلیل تغییر نگاه اطرافیان دستخوش دگرگونی می‌کند و در نهایت نگاه‌هایی که از انگ زدن شروع و به طرد و کناره‌گیری منتهی می‌شود، زندگی فرد مبتلا را زیر و رو می‌کند.

ادامه مطلب

سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد.سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.

ادامه مطلب

کارشناسان نشست‌های روانشناسی چهل‌چراغ، با بیان اینکه افراد با طرح زندگی متعادل بیش از موفقیت به دنبال رضایت هستند، برای بهبود این طرح زندگی تمرکز بر اهمیت به جای اولویت را تجویز کردند.

ادامه مطلب

یک روانشناس گفت: ازدواج دو عضو از دو خانواده مستقل که قوانین‌شان با یکدیگر تفاوت دارد، می‌تواند مشکلاتی را برای زوجین ایجاد کند.

ادامه مطلب

یک روانشناس درباره نکاتی که دختران و پسران در جلسات خواستگاری باید بدانند، توضیحاتی داد.

ادامه مطلب

بچه هایی که نیمه پر لیوان را می‌بینند، با مشکلات زندگی بهتر کنار می‌آیند و افراد خوشحال تری هستند.

ادامه مطلب

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی گفت: با توجه به نیاز مردم به مشاوره در دوران کرونا و پسا کرونا، رئیس جمهور با درخواست اختصاص شناسنامه سلامت روان به هر فرد موافقت کرد.

ادامه مطلب

در این مطلب شما را با تکنیک‌های جالبی برای رهایی از استرس و نگرانی آشنا می‌کنیم و امیدواریم با به کار بستن آن‌ها بتوانید به آرامش درونی برسید.

ادامه مطلب

اگر افراد خانواده شما در زمان همه گیری بیماری کرونا مجبور به ماندن در خانه هستند، احتمال دارد که فرزندانتان برای شرکت در کلاس های مدرسه، کلاس های هنری وهمچنین تماس با دوستان و اقوام زمان بیشتری را در فضای مجازی بگذرانند.

ادامه مطلب

شما میتوانید خیلی راحت فقط با دانستن چند نکته از فرزندآوری خود و وقتی که با کودکتان صرف میکنید لذتی دوچندان ببرید.

ادامه مطلب

متخصص روانپزشکی با بیان اینکه دونوع ترس داریم،گفت: بعضی ترس واهی است و درافرادی که دچار اضطراب هستند شایع است،بنابراین این افراد باید به پزشک مراجعه کرده تا بتوانند با یادگیری تکنیک های شناختی رفتاری، با ترس های واهی مقابله کنند.

ادامه مطلب