title

همزمان با تغییرات در طول روز، رطوبت هوا، و درجه حرارت بروز اختلالات خلقی در نوجوانان می‌تواند باعث تغییرات در سطح انرژی و استرس آن‌ها شود. برخی نوجوانان علائمی همچون افسردگی را نشان می‌دهند که مرتبط با اختلال عاطفی فصلی است و در برخی فصول در طول سال بروز کرده و سپس به پایان می‌رسد.

ادامه مطلب

ورزش منظم و شیوه زندگی فعال تا ۶۰ درصد از بروز اختلال اضطراب جلوگیری می‌کند.

ادامه مطلب

میزان بالای پتاسیم موجود در عناب، نقش مهم در کنترل ماهیچه‌ها و توانایی ایجاد آرامش در زمان خواب، ایفا می‌کند.

ادامه مطلب

در این گزارش با توجه به علاقه شما به فصل ها، شخصیت‌تان گفته شده است.

ادامه مطلب

گاهی انسان هوشمند از ساختار فکری اش در راستای تخریب و آسیب استفاده می کند که یکی از آن تخریب ها که تیم بهداشت روان را درگیر می کند، اقدام به خودکشی فرد است.

ادامه مطلب

محققان می گویند افرادی که به‌طور منظم ورزش می‌کنند ممکن است خطر ابتلا به اضطراب را تا ۶۰ درصد کاهش دهند.

ادامه مطلب

روانشناس خانواده گفت: افسردگی پس‌از والد شدن گونه‌ای از افسردگی است که در یک‌سال اول تولد نوزاد پدر و مادر را تحت تاثیر قرار می‌دهد که می‌تواند به‌تدریج یا ناگهانی رخ دهد و از افسردگی، خفیف و متوسط تا افسردگی حاد گسترش داشته باشد.

ادامه مطلب

 یک متخصص روانپزشکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران بر این باور است روزی کرونا تمام می شود اما پیامدهای آن در جامعه باقی خواهد ماند اما می توان آسیب های روانی ناشی از آن را با چند راهکار به حداقل رساند.

ادامه مطلب

شوهر خوب بودن یا یک زن خوب بودن موضوعی است که می‌تواند پایه های یک زندگی را محکم کند. بسیاری از زندگی‌های مشترک به خاطر قدرنشناسی به پایان می‌رسند. به مرور زمان زوج‌ها فراموش می‌کنند از چیزهای کوچک در زندگی‌شان قدردانی کنند. اما قدردانی هرروزه کمک می‌کند دلداده‌ها به شادی در کنار هم بمانند.

ادامه مطلب

نوشن باعث می شود که استرس به مرور زمان کوتاه از بین برود.

ادامه مطلب

محققان دریافتند که مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی سطوح بالاتری از روان رنجوری، سطوح پایین برون‌گرایی، سطوح پایین وظیفه شناسی و سطوح پایین رضایت را نشان می‌دهند. آنها همچنین دریافتند که افراد مبتلا به این اختلال کمتر خود را در معرض تجربیات قرار می‌دادند و محافظه‌کارتر بودند.

ادامه مطلب

سردرد مشکل نادری نیست و همه‌ی ما گاهی دچارش می‌شویم و نیاز داریم به روشی آن را تسکین دهیم. خصوصا اگر سردردی باشد که توانایی انجام کار‌ها را از ما گرفته و در امورمان اختلال ایجاد کند.

ادامه مطلب

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که ارتباط بین مغز و اندام‌های داخلی ما با چگونگی احساس ما در مورد ظاهرمان مرتبط است.

ادامه مطلب

بسیاری از والدین و پرستاران کودکان نگران هستند که استفاده از ماسک تاثیر منفی بر رشد اجتماعی و عاطفی کودکان بگذارد اما نتایج تحقیقات نشان داد که دیدن دهان برای رشد زبان ضروری نیست و کودکان می‌توانند بیشتر عبارات را از روی صورت ماسک‌دار بخوانند و والدین و پرستاران برای جبران هرگونه تاثیر منفی ماسک بر رشد می‌توانند با صدای بلند و واضح صحبت کنند.

ادامه مطلب

بعضی از ما به خاطر نپذیرفتن مسئولیت افکار یا گفتارمان، خودمان را در ناکامی‌ها بدون تقصیر تصور می‌کنیم و همین موضوع برایمان دردسرساز می‌شود

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز