title

بررسی‌های محققان نشان داده است خشک‌کن‌های دست که با استفاده از هوای گرم دست‌های خیس را خشک می‌کنند هرگز بهداشتی نیستند.

ادامه مطلب

عضو هئیت علمی گروه کودکان و رئیس بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر(ع) گفت؛ استفراغ خونی و دفع مدفوع سیاه یکی از شکایات مهم در میان شیرخواران و کودکان است که می‌تواند علائم خونریزی در دستگاه گوارش باشد.

ادامه مطلب

سیب به خاطر ارزش غذایی بالایی که دارد، می‌تواند به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی برای تقویت سلامتی در نظر گرفته شود. این میوه نه تنها برای سلامتی بدن انسان مفید است بلکه به بهبود کیفیت رژیم غذایی روزانه کمک می‌کند.

ادامه مطلب

رییس انجمن متخصصین غدد ایران گفت: عدم مصرف نمک یددار برای هر خانواده این خطر را دارد که اختلالات رشد ذهنی، هوشی و عصبی در فرزندان آنها ظاهر شود.

ادامه مطلب

اگر شماهم از چربی‌های دور شکم و پهلوی خود رنج می‌برید و می خواهید علاوه بر ورزش ورژیم غذایی راه‌های دیگری برای تسریع آب شدن چربی‌ها پیدا کنید. همراه ما باشید.

ادامه مطلب

بوی بد عرق می‌تواند اذیت کننده باشد اما اغلب نگران کننده نیست. بهترین راه برای برطرف کردن این مشکل، یافتن علت آن است. گاهی ممکن است تغییر بوی بدن ناشی از کمبود برخی ریزمغذی‌ها در بدن مانند ویتامین C و ویتامین B۲ باشد که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب

بی‌خوابی یک اختلال خواب رایج است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد. اختلالات خواب را می‌توان به عواملی مانند استرس، شرایط پزشکی زمینه‌ای، مصرف دارو و انتخاب سبک زندگی نسبت داد.

ادامه مطلب

میلیاردها نفر در سراسر جهان هر روز از خمیردندان استفاده می‌کنند، اما تازگی‌ها عده‌ای این وظیفه‌شناسی را زیر سوال برده‌اند. این افراد ایرادی در مسواک زدن نمی‌بینند اما مطمئن نیستند که آیا خمیردندان واقعا ضروری است یا خیر.

ادامه مطلب

ممکن است در آب لوله کشی شده برخی ناخالصی ها وجود داشته باشد که ما را مجبور به جوشاندن قبل از استفاده آب بکند اما بعضی افراد بر این باورند که آب چندبار جوشانده شده خطرناک است آیا این صحت دارد؟

ادامه مطلب

بهبود سلامت استخوان در کودکان برای رشد و تکامل آن‌ها ضروری است. اما کودکان اغلب غذاهای چرب و شیرین را به غذاهای سالم ترجیح می‌دهند و از خوردن غذاهای مغذی اجتناب می‌کنند. این مساله یکی از نگرانی‌های اصلی والدینی است و سعی می‌کنند از طریق غذاها و وعده‌های غذایی سالم به تغذیه کودکان کمک کنند.

ادامه مطلب

اگر احساس خستگی و خواب‌آلودگی شدیدی می‌کنید، شاید به جای قهوه نیاز به نوشیدن آب بیشتری داشته باشید. یکی از نشانه‌های کم‌آبی بدن، خستگی و خواب‌آلودگی است.

ادامه مطلب

برخی از علل شایع گرفتگی گوش عبارت‌اند از: جِرم یا کثیفی گوش، عفونت، آلرژی، ورود آب در گوش و. درمان گرفتگی گوش هم با توجه به دلیل گرفتگی آن متفاوت است.

ادامه مطلب

بشر سالیان درازی است که از نقش ورزش در کاهش چاقی آگاه شده است. ورزش به شما کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانید، عضله سازی کنید و چربی شکمی را کاهش دهید. همچنین به بهبود خلق و خوی شما کمک می‌کند و باعث می‌شود انگیزه خود را برای انتخاب سبک زندگی سالم تر ارتقا دهید.

ادامه مطلب

با رعایت ۵ نکته اساسی، از ابتلا به سنگ کلیه ایمن باشید!

ادامه مطلب

در کنار موارد ابتلا به بیماری سرطان، به کمک غربالگری و تشخیص زودهنگام، واکسیناسیون و بهبود درمان، مبتلایان به این بیماری بیش از گذشته عمر می کنند. با این حال، حتی برای سرطان هایی با گزینه های درمانی موثر، پیشگیری بیشترین امکان را برای کاهش بار سرطان در جمعیت عمومی دارد.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز