title
کد خبر: 226550
00
قرارداد بیمه سلامت با این دندانپزشکان/ بیمه شدن 382 قلم دارو

مدیر کل نظارت بر خدمات بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت بر اساس بسته‌های خدمتی مصوب شده در شورای عالی بیمه با مراکز دولتی و خصوصی ارایه دهنده خدمت قرارداد خواهد بست.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر کیوان تاج بخش مدیر کل نظارت بر خدمات بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران درخصوص آخرین وضعیت اجرای طرح دارویار در کشور گفت: تاکنون ۱۳۲۶ قلم مشمول این طرح شده‌اند که از این تعداد ۳۸۲ قلم دارو قبلا غیر بیمه‌ای بودند. درحال حاضر حدود ۱۲۳۵۶ داروخانه طرف قرارداد با بیمه سلامت داریم که از زمان اجرای طرح هرماهه مبلغ ارز ترجیحی و سهم سازمان داروها را به داروخانه‌های طرف قرارداد پرداخت نموده ایم. همچنین بدهی مهرماه را تا پایان هفته اول آبان ماه پرداخت گردیده است، پرداختی‌های ما به داروخانه‌ها بروز است و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی درخصوص وضعیت پوشش داروها توضیح داد: در صورتی که نسخه الکترونیک صادر شود و بیمار نسخه الکترونیک داشته باشد می‌توانند به داروخانه مراجعه کرده و داروی مورد نیاز را با پوشش بیمه دریافت کنند، وجود نسخه الکترونیک شرط دریافت دارو، با پوشش بیمه ای می باشد.

تاج بخش با بیان اینکه بیمه سلامت پوشش داروهای بیماران تالاسمی و خاص را بر اساس قیمت‌گذاری رسمی انجام می‌دهد افزود: قیمت اعلامی ممکن است در یک قلم دارو متفاوت باشد اما ما مبلغ دارویی را که پنجاه درصد بازار را پوشش می دهد، مبنای پرداخت قرار می دهیم. با تشکیل صندوق بیماران صعب العلاج، ارایه خدمات و پوشش بیمه ای نیز افزایش یافته و منابع تجمیع شده و پوشش بالاتری در قسمت افزایش خدمات و کاهش فرانشیز خواهیم داشت و به زودی بسته خدمات به موسسات درمانی ابلاغ خواهد شد.

مدیر کل نظارت بر خدمات بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ایران درخصوص وضعیت بیمه داروهای SMA  توضیح داد: بیمه سلامت در واردات دارو و قیمت‌گذاری دارو نقشی ندارد و فقط در صورتی که بودجه‌ای برای پوشش بیمه‌ای در اختیار ما قرار گیرد ما آن دارو را پوشش خواهیم داد. مشکل خاصی در زمینه فرایندهای اجرایی نداریم اما باید بودجه مربوطه به سازمان ما منتقل شود و با توجه به زیرساخت الکترونیک موجود و نشان دار کردن این بیماران می‌توانیم بازپرداخت را به موسسات سریعا انجام دهیم. ما آمادگی لازم را برای پوشش بیمه‌ای بیماران خاص داریم.

تاج‌بخش درخصوص عقد قرارداد با داروخانه‌های تازه تاسیس توضیح داد: در راستای اجرای جزء 5 بند (ک) تبصره قانون بودجه مبنی بر الز ام عقد قرارداد مراکز سلامت از جمله داروخانه ها، در صورت داشتن پروانه های قانونی مشکلی جهت انعقاد قرارداد وجود ندارد.

وی گفت: بیمه سلامت طبق قانون با ارایه دهندگان خدمت عقد قرارداد انجام می‌دهد و تنها در زمینه تامین و پوشش بیمه‌ای محلول دیالیز صفاقی با شرکت بخش قرارداد مستقیم داریم. محلول دیالیز صفاقی برای بیش از هزار بیمار تامین می‌شود و توسط شرکت پخش به درب منزل در سراسر کشور ارسال می‌شود.

تاج‌بخش درخصوص پوشش بیمه خدمات دندانپزشکی توضیح داد: بیمه سلامت بر اساس بسته‌های خدمتی مصوب شده در شورای عالی بیمه با مراکز دولتی و خصوصی ارایه دهنده خدمت قرارداد خواهد بست.  در صورت داشتن پروانه‌های مربوطه این مراکز می‌توانند جهت عقد قرارداد با بیمه سلامت اقدام کنند. بیمه سلامت با بخش خصوصی و بر اساس کدهای خدمتی می‌تواند با دندانپزشکان بخش خصوصی قراداد ببندد و پرداختی بیمه بر اساس تعرفه‌های بخش دولتی انجام می‌شود و مابه‌التفاوت آن از بیمار دریافت می‌شود.


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز