نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است .

ادامه مطلب

نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلّم در حدیثی به جایگاه پدر و مادر اشاره کردند.

ادامه مطلب

یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ملکات حجاب سبب اجابت دعای بانوان می‌شود، گفت: اگر کسی بدون کینه و تحلیل‌های اشتباه دشمن به بساط عزاداری امام حسین(ع) توجه کند، نشاط واقعی را در آن خواهد دید.

ادامه مطلب

در این فرصت بر آن شده ایم که یکی از سخنان حضرت زهرا سلام الله علی‌ها را با هم مروری داشته باشیم تا ان شاء الله با عملی کردن رهنمودها، موفقیت زندگی خود را بیشتر کنیم.

ادامه مطلب

برنامه‌ریزی کنید در این ماه نهایت استفاده را از زمان سحر و معنویات سحر داشته باشید و در کنار بیدار شدن، خوردن و آشامیدن وعده سحری، از لحظات ناب معنوی این زمان بی‌بهره نمانید. در این گزارش نکاتی را برای لحظات ناب سحرهای ماه رمضان یادآور شده‌ایم.

ادامه مطلب

یکی از نکاتی که حضرت آن را باعث جلب محبت دیگران ذکر کرده‌اند، همراه و همدم شدن با معنویات است. با رجوع به کلام وحی مشاهده می‌شود دین‌داری یکی از عوامل مهم جلب محبت است. خداوند متعال در قران کریم چنین فرموده است: «إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا [مریم/ ۹۶]مسلّماً کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، خداوند رحمان محبّتی برای آنان در دل‌ها قرار می‌دهد»

ادامه مطلب

برای استحکام بنیاد اخلاقی کودک بایست او را موعظه کرد،‌ البته این مواعظ نباید از موضع بالا و متکبرانه باشد،‌ با لحن نرم و اگر در سنین پایین‌‌تر باشد، بازگویی داستان‌ها و قصه‌های قرآنی که ارزش‌های دینی و ضد ارزش‌ها را به کودک آموزش می‌دهد گزینه مناسبی خواهد بود.

ادامه مطلب

توکل به خدا، رسیدن به سعادت و قرار گرفتن در زمره مقربان درگاه خداوند، راز و نیاز بنده با آفریدگار مضامین دعای روز دهم ماه مبارک رمضان را در بر می‌گیرد.

ادامه مطلب

بنابر آنچه که نقل شده است، دهم رمضان سالروز رحلت بانوی بزرگ اسلام ،همسر با وفا ویار وحامی رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ،ام المومنین حضرت خدیجه علیهاالسلام می باشد.

ادامه مطلب

آن‌چه در بیشتر منابع اسلامی دیده می‌شود این است که وجوب روزه در سال دوم هجرت با نزول آیه ١٨٣ سوره بقره به مسلمانان ابلاغ شد.

ادامه مطلب

شیخ کلینی در اصول کافی روایتی را درباره دعای امام سجاد(ع) در ماه رمضان نقل می‌کند.

ادامه مطلب

اسراف به معنای این است که انسان در رفتار و اعمال خود از حد تجاوز کند، اسراف در آموزه‌های زندگی‌ساز اسلام به کلی منع شده است.

ادامه مطلب

راههایی هست که بهترین آنها را خود ما حس کرده ایم.

ادامه مطلب

خداوند در آیه ۱۸۳ سوره مبارکه بقره روزه‌داری را راهی برای رسیدن به تقوا بیان می‌کند و این امر را مختص اهل ایمان می‌داند.

ادامه مطلب

بسیاری از نواندیشان دینی و چهره‌های دانشگاهی از امام موسی صدر به عنوان مرد موفق ‏عرصه تبلیغ یاد می‌کنند. دکتر خانیکی در معرفی امام موسی‌صدر می‌گوید:«امام موسی صدر در ‏شناخت اسلام دارای روشن‌بینی خاصی بود و از تحجر و تنگ‌نظری به دور بود.

ادامه مطلب