از آنجا که کودکان نخستین تجربه های دینی خود را در خانواده از والدین می گیرند ، این تجربه های اولیه می تواند بنیادی ترین احساسات دینی را در کودکان شکل دهد

ادامه مطلب

فرهنگ «دودن» (Duden) مهمترین فرهنگ لغت زبان آلمانی در نسخه الکترونیکی خود که در اینترنت در دسترس است، اصطلاح «ان شاء الله» را به معنی «اگر خدا بخواهد» که به آلمانی «inschallah» نوشته می‌شود، اضافه کرد.

ادامه مطلب

حرم حضرت زینب (س) در جنوب دمشق پایتخت سوریه واقع شده است ، منطقه ای که حرم حضرت زینب (س) در آن قرار دارد شهرک السیدة زینب گفته می شود و در نزد ایرانیان به "زینبیه" مشهور است.

ادامه مطلب

در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.

ادامه مطلب

قرآن سفارش می‌کند اگر تنگدست شدید از آنچه خدا به شما داده انفاق کنید. شاید اینکه انفاق می‌تواند فقرزدایی کند، با عقل ما سازگار نباشد، اما منطق توحیدی قرآن یاد می‌دهد که با هر دست بدهی از همان دست پس می‌گیری.

ادامه مطلب

مراسم تزئین ضریح حرم مطهر حضرت زینب کبری علیها السلام با حضور شماری از خانواده های شهدای مدافع حرم در دمشق برگزار شد.

ادامه مطلب

مطالعات صورت گرفته گویای آن است که بدون سلامت معنوی، دیگر ابعاد زیستی، روان‌شناختی و اجتماعی نمی‌توانند عملکرد مطلوبی داشته باشد.

ادامه مطلب

سوره ی فیل و ماجرای هلاکت بار وعبرت آموز آن، هشداری بود برای مشرکان مکه که با پیامبر صلی الله علیه و آله مخالفت می کردند و درس آموزنده و هشدار دهنده ای است برای همه ی سرکشان تاریخ

ادامه مطلب

حدیث امام کاظم (ع) درباره بهترین ابزارهای تقرب بندگان به خدا را اینجا بخوانید.

ادامه مطلب

برخی با استناد به این آیه مدعی هستند که در دین اجباری نیست؛ بنابراین به هر یک از بخش‌های دین که تمایل داشتیم ملتزم می‌شویم و به هر یک از بخش‌ها که تمایلی نداریم ملتزم نمی‌شویم.

ادامه مطلب

سوره کافرون در زمانى نازل شده که مسلمانان در اقلیت بودند و کفار در اکثریت، و پیغمبر اکرم صلى الله علیه وآله و سلم از ناحیه آنها سخت در فشار بود، اصرار داشتند او را به سازش با شرک بکشانند، پیامبر صلى الله علیه وآله و سلم دست رد بر سینه همه آنها مى زند، و آنها را به کلى مأیوس مى کند،

ادامه مطلب

رویای صادقه گونه‌ای خبر یافتن از آینده است که به لطف خداوند مهربان در خواب به وقوع می‌پیوندد. چگونگی دیدن رویای صادقه، زمان دیدن آن و مسائل دیگری وجود دارد که دراین‌ باره باید بدانیم.

ادامه مطلب

حضرت حسن بن علی (ع) فرزند امام علی النقی (ع) یازدهمین اختر امامت و ولایت در هشتم ربیع الثانی سال ۲۳۲ هجری قمری و به روایتی دهم ربیع الثانی در مدینه به دنیا آمد و در هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰هجری قمری در ۲۸ سالگی در سامرا به شهادت رسید و در کنار مرقد پدر گرامی شان دفن شدند. حرم این دو بزرگوار به حرم عسکریین مشهور است.

ادامه مطلب

در برخی روایات بر وجوه تشابه حضرت عبدالعظیم به امام حسین (ع) تاکید شده و ثواب زیارت آن حضرت را برابر با زیارت سیدالشهدا (ع) دانسته‌اند.

ادامه مطلب

ساختمان مرکز فرهنگی و مسجد زینبیه در حال تکمیل است و در این راستا ساخت گنبد این مسجد به پایان رسید.

ادامه مطلب