title
کد خبر: 238104
00
آگهی/ خواص روغن سیاه دانه اصل برای درد مفاصل

خواص روغن سیاه دانه اصل برای درد مفاصل خاصیت روغن سیاه دانه برای درد مفاصل چیست؟ آیا از نظر علم پزشکی، شفابخشی روغن سیاه دانه در بیماری‌های مفاصلی تایید شده‌ است؟ این روزها افراد بسیاری ...

خاصیت روغن سیاه دانه برای درد مفاصل چیست؟ آیا از نظر علم پزشکی، شفابخشی روغن سیاه دانه در بیماریهای مفاصلی تایید شدهاست؟

این روزها افراد بسیاری بهدلایل مختلف مثل کهولت سن، کار و فعالیت زیاد و حتی کم تحرکی، با مشکلات مفصلی و دردهایی نظیر آرتروز دستوپنجه نرم میکنند.

چنین افرادی بهدنبال روشهای خانگی برای برطرفکردن این قبیل دردها هستند. استفاده از روغن سیاه دانه یکی از این روشهاست.

طبق یافتههای محققان پژوهشکده گیاهان دارویی، مصرف این دارو بهصورت خوراکی یا ماساژهای موضعی، ردپای درد را تحت تاثیر قرار داده و بهمرور زمان محو میکند‌.

اگر میخواهید از شیوههای درمان خانگی برای رفع دردهای عضلانی بهره ببرید، ما شما را با خواص معجزهآور روغن سیاه دانه آشنا میکنیم.

روغن سیاه دانه چیست؟

قبل از اینکه خواص روغن سیاه دانه برای زانو درد را بیان کنیم، شاید بهتر باشد که خود این ماده و ویژگیهای آن را بیشتر بشناسیم.

بعد از انجام تحقیقات بر روی خواص این محصول، مشخص شد که سیاه ­دانه تاثیر مثبتی بر حفظ اندامها در برابر اختلالاتی همچون درد، گرفتگی و التهاب دارد.

دانشمندان بهکمک این روغن و انجام آزمایش روی 20 خرگوشی که دارای پوکی استخوان و بیماریهایی از این دست بودند، به صحت این موضوع پی بردند.

آنها با تزریق 5باره این روغن به زانوی راست خرگوشها، دریافتند که سیاه دانه، توانایی غضروف را در برابر آرتروز افزایش می‌‌دهد.

لازم به ذکر است که این نتیجه با بررسی سطح مفصل زانو و بخشهای کندیل استخوان ران تایید شد.

در سالهای اخیر، این روغن بهصورت کپسول تولید و عرضه شده تا کسانی که میانه خوبی با استفاده از روغن ندارند، مصرف راحت­تری داشته باشند.

فواید روغن سیاه دانه برای درد مفاصل

از رایجترین ناهنجاریهایی که این روزها در بین افراد اعم از بزرگسال و جوان شیوع پیدا کرده، دردهای مفصلی است.

این دردها با نابودی تدریجی غضروفرخ میدهند و منشا آسیب به غضروف، میتواند عواملی همچون پیری، اضافه وزن، نکروز آواسکولار و تب روماتیسمی باشد.

خاصیت آنتی هیستامینی روغن سیاه دانه، سبب شده تا از این ماده، جهت کاهش دردهای جزئی یا آزاردهنده استفاده شود.

از آنجایی که این روغن، هیچگونه حساسیت پوستی ایجاد نمیکند و استفاده از آن محدود به سن و شرایط خاصی نیست، به­عنوان بهترین دارو برای رفع دردهای مفصلی شناخته شده است.

در واقع طی سالهای اخیر، پزشکان در تلاش بودند تا بر روی داروهای طبیعی متمرکز شده و آنها را شناسایی کنند.

برخی از این داروها بهعنوان ماده خوراکی استفاده شده و برخی دیگر بهصورت موضعی مورد مصرف قرار گرفته­اند.

نتیجه تحقیقات آنها، شناخت خواص روغن سیاه دانه اصل برای درد مفاصل، درمانهای ضد باکتریایی، ضد دیابتی، هیپولپیدمی و فشارخون بالا بود.

فواید روغن سیاه دانه برای آرتروز یا زانو درد

استفاده از روغن سیاه دانه برای درد مفاصل، یکی از توصیههای طب سنتی برای رفع آرتروز است.

دانه گیاهی سیاه ­دانه، طبع گرم و خشکی دارد. این ویژگی، رطوبت و سردی استخوان را جذب کرده و نقش مهمی در بهبود درد ایفا میکند.

اگر این ماده را بهطور مرتب بر روی ناحیه مورد نظر ماساژ دهید، به تاثیرات آن در کاستن دردهای موضعیتان پی خواهید برد.

جهت افزایش خواص روغن سیاه دانه برای درد زانو، بهتر است آن را با عسل استفاده کنید. این ترکیب برای درمان تاندون نیز توصیه شده است.

در حقیقت، افرادی که با آسیبدیدگی تاندون مواجه هستند، با استفاده صحیح از این روغن و ماساژ آن بر ناحیه آسیبدیده، به تسریع روند بهبود خود کمک میکنند.

فواید روغن سیاه دانه برای درد کمر

از دیگر دردهای آزاردهنده مفصلی که معمولا بین افراد بزرگسال رایج بوده، کمر­درد است.

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از درد ناحیه کمر رنج میبرید، توصیه میشود بهمدت 40روز از این روغن استفاده کرده و پس از آن، فرایند بادکش را انجام دهید.

با این عمل، میتوانید در کمترین زمان، نتیجه شگفتانگیزی از روند درمانی خود بگیرید.

روش استفاده از روغن سیاه دانه

بهمنظور تاثیر بیشتر روغن سیاه دانه برای درد مفاصل، بهتر است آن را بهشکلی متناسب با مشکل خود مصرف کنید.

در اولویت اول باید بگوییم که با توجه به شدت درد، یکالی 3 مرتبه در روز،مقداری لازم از این روغن را، روی محل درد بمالید و ماساژ دهید.

اگر میخواهید درد شما هرچه سریعتر تسکین یابد، روغن سیاه دانه را گرم کنید و بعد از ماساژ با یک پارچه تمیز، محل درد را ببندید.

این اقدام موجب جذب بهتر روغن به استخوان و متقابلا کاهش سریع دردهای مفصلی میشود.

نکته مهمی که در زمینه روش استفاده از روغن سیاه دانه برای درد مفاصل، باید به آن اشاره کرد، در رابطه با استفاده منظم و بدون وقفه این روغن است.

وجود نظم در این روند درمانی، به تاثیر رضایتبخش آن میانجامد.

خواص روغن سیاه دانه برای درد مفاصل نسبتبه داروهای شیمیایی

قطعا هیچ­کدام از ما، با عبارت داروهای گیاهی بیگانه نیستیم اما فکر میکنیم که آنها تاثیر داروهای شیمیایی را در تسکین دردهایمان ندارند.

روغن سیاه دانه که بهعنوان داروی گیاهی قابل مصرف است، خاصیت ضدالتهابی دارد و بهتنهایی میتواند در بهبود معضلات مفصلی استفاده شود.

بسیاری از افراد، هنگام دردهای عضلانی، بهسراغ قرصهای ژلوفن، ژل دیکلوفناک یا سایر داروهای مسکن میروند.

اما غافل از اینکه اگر از روغن سیاه دانه برای درد مفاصل استفاده کنند، تاثیر بیشتری دریافت خواهند کرد. این ماده، خلاف داروهای شیمیایی، هیچ عارضهای بر روی قلب، معده، کلیه و سایر اندامها ندارد.

جمعبندی

در خصوص تاثیر مثبت روغن سیاه دانه برای درد مفاصل، شواهد علمی بسیاری وجود دارد.

بیماریهای مفصلی در انبوهی از اشکال مختلف موجود هستند. در این اختلال، بافتهای همبندی و اسکلتی درگیر میشود.

در این هنگام فرد بیمار، میتواند مختار به استفاده از هرگونه دارویی باشد، بهشرط آنکه از عوارض احتمالی پس از مصرف غافل نشود.

بههمین منظور، بهتر است با جایگزینکردن مواد گیاهی بهجای قرصها و پمادهای شیمیایی، عارضه آن را به حداقل مقدار ممکن برساند.

روغن سیاه دانه با ویژگیهای منحصر بهفرد خود، مسکن قدرتمندی برای خنثیسازی دردهای عضلانی شناخته شده است.

لازم بهذکر است که این روغن، جهت استفاده راحتتر، به‌‌صورت کپسول نرم نیز عرضه میشود.

البته بهتر است خرید این محصول را از برندی معتبر با نهایت دقت انجام دهید و از اصالت کالا اطمینان حاصل کنید.

در این راستا، ما به شما تجربه خرید از برند سزامول را پیشنهاد میدهیم. زیرا این فروشگاه، تمامی محصولات خود را با کیفیتی عالی به کاربران ارائه میدهد.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز