title
کد خبر: 238048
00
آگهی/ 5 روش موثر برای مراقبت از پوست صورت

5 روش موثر برای مراقبت از پوست صورت با بالا رفتن سن باید مراقبت از پوست را بیشتر از گذشته جدی گرفت. بدون شک داشتن پوست زیبا باعث افزایش میزان اعتماد‌به‌نفس و حس خوب در افراد می‌شود. ..

با بالا رفتن سن باید مراقبت از پوست را بیشتر از گذشته جدی گرفت. بدون شک داشتن پوست زیبا باعث افزایش میزان اعتماد‌به‌نفس و حس خوب در افراد می‌شود. به‌همین‌دلیل مراقبت از پوست صورت و انتخاب روش مناسب برای رفع چین‌وچروک و ضایعات پوستی اهمیت بسیار بالایی دارد. در این مقاله به معرفی جدیدترین و کارآمدترین تکنولوژی‌های مراقبت از پوست می‌پردازیم. اگر به‌دنبال انتخاب روشی با عوارض کم و موثر برای حذف لکه‌های پوستی، چین‌وچروک و جای جوش‌های صورتتان هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

1- هایفوتراپی؛ افزایش کلاژن‌سازی پوست صورت با کمک امواج

هایفوتراپی یکی از روش‌های موثر برای مراقبت از پوست صورت است. در این روش برای کشیدن پوست و جوانسازی آن از امواج فراصوت با شدت بالا و متمرکز استفاده می‌شود. در واقع در روش هایفوتراپی، به‌کارگیری امواج جایگزین عمل جراحی شده است. تاباندن امواج روی پوست باعث تحریک بافت سلولی و افزایش تولید کلاژن می‌شود. هایفو دابلو گلد، از تجهیزات مراقبت پوست و دستگاهی محبوب برای جوان‌سازی پوست، لیفت صورت و رفع چروک‌های پوست است.

در روش هایفوتراپی، عمل تابش امواج به لایه‌های زیرین پوست انجام می‌شود. بعد از تاباندن امواج و انتقال گرما به بافت پوست، نقطه آسیب‌دیده شناسایی خواهد شد. هم‌زمان با انتقال گرما میزان تولید کلاژن نیز بیشتر می‌شود. افزایش کلاژن‌سازی در نهایت باعث بهبود بافت آسیب‌دیده شده و جوان‌ شدن پوست را به همراه دارد. باتوجه‌به اینکه تابش امواج در روش هایفوتراپی به لایه زیرین پوست صورت می‌گیرد، به سطح پوست آسیبی وارد نمی‌شود و دوره نقاهت ندارد. این روش مراقبت از پوست در دسته لیفت غیرتهاجمی قرار دارد که سن پوست را کم می‌کند و درمان در یک جلسه انجام می‌شود.

2- مراقبت از پوست با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن

 استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن یکی از روش‌های رایج برای لایه‌برداری و جوان‌سازی پوست صورت محسوب می‌شود. میکرودرم ابریژن ساندرم یک لایه‌بردار مکانیکال است که از طریق سیستم سندبلاست عمل می‌کند. در این روش مراقبت از پوست، کریستال‌های اکسید آلومینیوم به سطح پوست پاشیده شده و منجر‌به لایه‌برداری می‌شود. هرچه سرعت برخورد این ذرات کریستالی با پوست بیشتر باشد، عمق لایه‌برداری نیز افزایش می‌یابد.

استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن برای هر نوع پوستی مناسب و فاقد هرگونه عوارض است. تجربه حالاتی همچون سوزش بسیار کم و قرمزی تا یک الی دو روز بعد از جلسات میکرودرم ابریژن طبیعی خواهد بود. استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن بیشتر برای ترمیم زخم‌ها، لکه‌های پوستی، جای جوش، ملانوما و آثاری پیری کاربرد دارد.

3- نقش دستگاه Co2 فرکشنال در مراقبت از پوست صورت

یکی از مدرن‌ترین فناور‌ی‌های لیزر که نقش موثری در مراقبت از پوست دارد، دستگاه Co2 فرکشنال است. در روش فرکشنال عمل لایه‌برداری با ایجاد ستون‌های تخریبی و به‌صورت نقطه‌ای در پوست انجام می‌شود. در این روش فقط بخشی از ناحیه مورد‌ تابش تحت‌تاثیر قرار می‌گیرند. مزیت این موضوع این است که فقط بخش آسیب‌دیده، تخریب خواهد شد. بعد از جدا شدن لایه‌های سطحی، پوست شروع به ترمیم آسیب‌های لیزر می‌کند. لیزر Co2 در این دستگاه نیز با استفاده از انرژی نوری بسیار کوتاه پالس کار می‌کند. به‌کارگیری لیزر Co2 در دستگاه فرکشنال موجب افزایش سرعت بازسازی سلولی و تحریک کلاژن‌سازی می‌شود. در واقع مراقبت از پوست صورت با دستگاه Co2 فرکشنال با تحریک پوست و به‌وسیله خود آن صورت می‌گیرد.  

متخصصان پوست و زیبایی برای از بین بردن چین‌وچروک، ضایعات پیگمانته، جوانسازی پوست صورت، درمان ملاسما، بهبود منافذ باز و رفع اسکار آکنه از دستگاه Co2 فرکشنال استفاده می‌کنند. برای اطلاع از قیمت دستگاه Co2 فرکشنال و تهیه آن برای کلینیک زیبایی خود می‌توانید با کارشناسان آفاطب در تماس باشید.

4- آر اف سرجیکال؛ یکی از فناوری‌های پیشرفته برای درمان ضایعات پوستی

آر اف سرجیکال یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای مراقبت از پوست و درمان ضایعات پوستی است. در تکنولوژی آر اف سرجیکال عملیات تولید امواج رادیوفرکانسی با فیلتراسیون بسیار موثر رخ می‌دهد. مراقبت از پوست در روش آر اف سرجیکال با اتصال دو الکترود صورت می‌گیرد. یکی از الکترودها فعال و نسبت به الکترود دیگر کوچک‌تر هستند. الکترود دیگر هم از نوع پروب است. این تفاوت در نوع الکترودها باعث اختلاف چگالی و ایجاد گرما می‌شود که در نهایت تخریب بافت زیر الکترود را به‌همراه دارد.

در فناوری آر اف سرجیکال، برش‌ها به‌شکل دقیق‌تر ایجاد می‌شوند. این موضوع از آسیب زدن به بافت سالم جلوگیری می‌کند. در نتیجه درد و خون‌ریزی کم‌تر است و ضایعات پوستی با دقت بیشتری درمان می‌شوند. آر اف سرجیکال برای حل مشکلاتی همچون جراحی سرپایی پوست و زیبایی، هم‌سطح‌سازی پوست، درمان خال، میخچه و زگیل، پاک کردن تتو و خالکوبی، درمان ضایعات عروقی و لیفت صورت کاربرد دارد.

5- پلاسما ‌تراپی؛ روشی کاربردی برای جوان‌سازی پوست صورت

یکی از کاربردی‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست صورت پلاسما تراپی است. با استفاده از این روش علاوه‌بر حذف چین‌وچروک‌های صورت، کار لیفت را نیز می‌توان برای قسمت‌های مختلف صورت انجام داد. پلاسما تراپی با استفاده از دستگاه و بدون عمل جراحی انجام می‌شود. یکی از موفق‌ترین و جدید‌ترین دستگاه‌هایی که از تکنولوژی پلاسما بهره می‌برد، پلاسما فرکشنال پلاسمیج (PlasmAge) است.

در روش پلاسما ‌تراپی با تولید گرما و تبدیل بافت جامد پوست سطح پوست به بخار، عمل جمع شدن و لیفت پوست در کمترین زمان انجام می‌شود.

همچنین انجام بلفاروپلاستی غیرتهاجمی نیز با استفاده از این دستگاه امکان‌پذیر است. به‌همین دلیل یکی از بهترین روش‌های مراقبت از پوست برای کسانی‌که دچار چین‌وچروک‌های عمیق دور چشم در سنین میان‌سالی شده‌اند، استفاده از روش پلاسما‌تراپی است. عمل تبخیر در این روش هیچ‌گونه درد و عوارضی ندارد. سوراخ‌های ریزی که روی پوست ایجاد می‌شوند نیز بعد از یک یا دو روز به‌طور‌کامل محو خواهند شد.

با به‌روزترین تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های مراقبت از پوست به جنگ ضایعات پوستی بروید

در این مقاله با 5 روش موثر برای مراقبت از پوست صورت آشنا شدیم. با بالا رفتن سن و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، سرعت تولید کلاژن کاهش می‌یابد و پوست سلامت و شادابی اولیه خود را از دست می‌دهد. با استفاده از فناوری لیزر و دستگاه‌هایی که از تکنولوژی روز دنیا بهره‌ می‌برند، سرعت کلاژن‌سازی و ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده را می‌توان بهبود بخشید.

آفا با دو دهه تجربه در طراحی و تولید دستگاه‌های جوانسازی و شادابی پوست، نقش مهمی در کمک به جامعه پزشکی کشور  و پاسخگویی به نیازهای متخصصان دارد. برای تهیه دستگاه‌های مراقبت از پوست این مجموعه می‌توانید به سایت afateb.com مراجعه کنید یا از طریق شماره 02188107070 با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز