title
کد خبر: 236856
00
آگهی/ دکتر روانشناس آنلاین در تهران چگونه پیدا کنیم؟ 5 مزیت مشاوره تلفنی

بسیاری از افراد از مراجعه به دکتر روانشناس طفره می‌روند، نمونه‌اش دوست صمیمی‌ام که همین چند روز پیش درباره‌ی مشکلات روحی و روانی که در زندگی به دلایل مختلف برایش پیش آمده بود، با من گفتگو می‌کرد. اما من تلاشم را بیشتر کردم تا به دوستم بفهمانم که استفاده از تجربه یک دکتر روانشناس چقدر می‌تواند برای بهبودی حالش مفید باشد. اما زیربار نرفت تا اینکه مجبور شدم پیشنهاد استفاده از یک دکتر روانشناس آنلاین را به او بدهم. گفتم شاید از گفتگوی حضوری ترس داشته باشد که این بار هم با جواب منفی‌اش مواجم شدم.

مشاوره آنلاین روانشناسی در تهران - دکتر روانشناس آنلاین

بسیاری از افراد از مراجعه به دکتر روانشناس طفره می‌روند، نمونه‌اش دوست صمیمی‌ام که همین چند روز پیش درباره‌ی مشکلات روحی و روانی که در زندگی به دلایل مختلف برایش پیش آمده بود، با من گفتگو می‌کرد. اما من تلاشم را بیشتر کردم تا به دوستم بفهمانم که استفاده از تجربه یک دکتر روانشناس چقدر می‌تواند برای بهبودی حالش مفید باشد. اما زیربار نرفت تا اینکه مجبور شدم پیشنهاد استفاده از یک دکتر روانشناس آنلاین را به او بدهم. گفتم شاید از گفتگوی حضوری ترس داشته باشد که این بار هم با جواب منفی‌اش مواجم شدم.

image_1644760588.png

بیشتر که تحقیق کردم، متوجه شدم که اکثر افراد اصلاً نمی‌دانند که از طریق دکتر آنلاین هم می‌شود مشکلات زیادی را حل کرد. این در حالی است که استفاده از اینترنت نیز افزایش یافته است و طبیعتاً نباید مشکل خاصی برای بکارگیری از این نوع خدمات باشد. تجربه‌ی گفتگو با دوست صمیمی‌ام باعث شد این مقاله را شروع کنم و از مزیت‌های استفاده از یک دکتر روانشناس آنلاین برایتان بگویم. پس اگر شما هم به هر دلیل، اعتقاد به استفاده از این امکان ندارید، تا انتها همراه ما باشید.

حتما بخوانید: دکتر روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

​مشاوره روانشناسی آنلاین چیست

همانطور که می‌دانید اصلی‌ترین مشخصه‌ی دریافت خدمات روانشناسی، مراجعه حضوری است که از دیرباز برقرار بوده است. اما با پیشرفت تکنولوژی و بعضاً وجود مشکلات برای بیماران، امکان ارائه استفاده از خدمات حضوری روانشناسی وجود نخواهد داشت، به همین دلیل ارائه چنین خدماتی بر بستر اینترنت به کمک افرادی آمده است که خواهان بکارگیری از مشاوره روانشناسی هستند. به طور کلی به روش‌های ارائه خدمات روانشناسی به بیماران که به صورت آنلاین در نظر گرفته خواهد شد مشاوره‌ روانشناسی آنلاین گفته می‌شود.

​انواع روش‌های مشاوره آنلاین روانشناسی

یک دکتر روانشناس آنلاین با توجه به امکانات کلینیک تخصصی روانشناسی که در اختیار دارد می‌تواندبه ارائه مشاوره‌ بپردازد که معمولاً در قالب‌های مختلف ارائه خواهد شد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • چت صوتی: این روش، از جمله بهترین راه‌کارهای ارائه خدمات مشاوره روانشناسی است که به دو زیرمجموعه‌ی تماس تلفنی و یا استفاده از برنامه‌های اجتماعی که دارای چت صوتی هستند، تقسیم بندی می‌شوند. معمولاً هزینه‌های این دو روش به نسبت سایر روش‌های ارائه خدمات آنلاین بیشتر است چرا که پزشک روانشناس وقت بیشتری را برای هر بیمار در نظر خواهد گرفت.

 • چت نوشتاری: پر واضح است که این روش دقیقاً همان چیزی است که شما یا اکثر افراد از برنامه‌های مانند تلگرام، واتساپ و... استفاده می‌کنید. معمولاً این روش مشاوره توسط دکتر روانشناس آنلاین به افراد خجالتی توصیه می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که تنها عیب این روش عدم مهارت تایپ سریع برای حداقل نیمی از افراد است که مراحل مشاوره را کند می‌کند.

 • چت تصویری: شاید بتوان مدرن‌ترین شیوه‌ی ارائه مشاوره آنلاین روانشناسی را در چت تصویری خلاصه کرد. این روش از ارائه خدمات دقیقاً مانند مشاوره حضوری است چرا که به خوبی می‌توان به صدا و تصویر پزشک معالج دسترسی داشت و به درک مناسب و بهتری از صحبت‌هایش رسید.

image_1644760596.png

حتما بخوانید: روانکاوی آنلاین چطوریه؟ روانکاو آنلاین در تهران 

​مزایای استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی

استفاده از خدمات آنلاین مشاوره مزیت‌های مناسبی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها موارد زیر هستند:

 •  دسترسی همیشگی

مشکل بیشتر افراد برای بکارگیری از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین، نداشتن زمان برای مراجعه به کلینیک روانشناسی است. اما در نظر گرفتن مشاوره‌های آنلاین این امکان را به همه‌ی افراد می‌دهد تا در هر کجا که هستند، به راحتی از چنین خدماتی استفاده کنند.

 • صرفه جویی در زمان

از مزیت‌های بسیار قابل توجه استفاده از یک دکتر روانشناس آنلاین هدر نرفتن زمان است. در واقع اینکه قصد کنید در شهرهای بزرگ و حتی کوچک از این سر شهر خود را به مطب مدنظرتان برسانید و یا اینکه دغدغه‌ی ترافیک سنگین را داشته باشید، احتمالاً شما را از استفاده از مشاوره روانشناسی منصرف خواهد کرد. این در حالی است که مشاوره‌های آنلاین چنین دردسرهایی را نداشته و طبیعتاً زمان را به نفع‌تان ذخیره خواهد کرد.

 • مشاوره به صورت ناشناس

همانطور که در ابتدای این مقاله عنوان کردیم، از جمله مشکلات افراد برای استفاده از یک مشاوره‌ی روانشناسی خجالتی بودن است. اما بکارگیری از مشاوره آنلاین تا حد زیادی می‌تواند چنین مشکلاتی را به صفر برساند. بنابراین اگر شما هم برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی با معذوریت روبرو هستید، حتماً از یک دکتر روانشناس آنلاین بهره ببرید.

 • مناسب برای همه‌ی افراد

استفاده از مشاوره‌های آنلاین، برای همه‌ی افراد قابل استفاده است. فرض کنید فردی که دارای معلولیت جسمی است، بخواهد به مرکز درمانی مراجعه کند، طبیعتاً با مشکل و هزینه‌های زیاد روبرو خواهد شد. اما در نظر گرفتن خدمات مشاوره آنلاین تا حد چشم‌گیری مشکلات را کاهش می‌دهد. این مزیت دارای اهمیت بوده چرا که دسترسی به مشاوره روانشناسی را برای همه‌ی افراد میسر کرده است.

 • انعطاف‌پذیری در ساعات و جلسات مشاوره

از دیگر مزایای بهره‌مندی از مشاوره‌های آنلاین، منعطف بودن ساعات و جلسات مشاوره است. در این خصوص به راحتی می‌توانید با پزشک معالج صحبت کنید و بر طبق آنچه که برایتان راحت‌تر است، زمان دقیق مشاوره را تعیین نمایید. به طور کلی یکی از مهم‌ترین دلایل بکارگیری از دکتر روانشناس آنلاین توسط افراد، انعطاف‌پذیری جذاب ساعات و جلسات مشاوره است.

حتما بخوانید: مشاوره تلفنی مثل مشاوره حضوری مفیده؟ 5 برتری مشاوره تلفنی و آنلاین

​زمینه‌های ارائه خدمات مشاوره‌ی آنلاین

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که مشاوره‌های آنلاین در چه زمینه‌هایی می‌تواند انجام بگیرد که در پاسخ باید عرض کنیم که معمولاً در اکثر زمینه‌ها و مشکلات احتمالی روزمره، امکان ارائه خدمات مشاوره وجود دارد. به طور کلی بیشترین موضوعاتی که در حال حاضر به صورت آنلاین به متقاضیان مشاوره داده می‌شود در موارد زیر خلاصه می‌شود:

image_1644760616.png

 • مشاوره روانپزشکی و دارویی.

 • مشاوره زناشویی و جنسی.

 • مشاوره‌های کودک و نوجوان.

 • مشاوره‌های زوج و خانواده.

 • مشاوره روانکاری و روان‌درمانی فردی.

​هزینه مشاوره روانشناسی آنلاین

پر واضح است که قیمت و هزینه‌ی ثابتی را نمی‌توان برای مشاوره‌های روانشناسی در نظر گرفت و به طور کلی هزینه‌ها بر اساس نیاز بیمار تعیین می‌شود. با این حال از مهم‌ترین مواردی که در تعیین هزینه مشاوره روانشناسی آنلاین دخیل است، موارد زیر هستند:

 • موضوع مشاوره.

 • تخصص و تجربه روانشناس.

 • تعداد و ساعات جلسات.

​بوجیکا، بهترین مرکز مشاوره آنلاین در تهران

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مطلب، اگر نیاز به انواع مشاوره بخصوص مشاوره روانشناسی داشتید، کافی است که از یک مرکز معتبر استفاده کنید. برای این منظور بکارگیری از تیم تخصصی بوجیکا را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم. اولین مزیت استفاده از این مرکز تخصصی، وجود متخصصان باتجربه و کارکشته در زمینه‌های مختلف است که آماده ارائه‌ی خدمات به بهترین نحو ممکن به متقاضیان هستند.

ضمناً ارائه بهترین مشاوره‌های آنلاین توسط دکتر روانشناس آنلاین تیم بوجیکا سبب شده است که بیشترین تقاضاها از این تیم در همین خصوص انجام گیرد. بنابراین برای اینکه بتوانید در زمینه‌های مختلف به دریافت مشاوره بپردازید کافی است که از طریق راه‌های ارائه شده با تیم بوجیکا که سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند، در ارتباطط باشید. ناگفته نماند که هزینه‌های ارائه مشاوره آنلاین توسط تیم بوجیکا به نسبت سایر مراکز دارای شرایط بهتری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می‌توانید به آدرس اینترنتی bujikaa.com مراجعه نمایید.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز