title
کد خبر: 230484
00
آگهی/ تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن

استفاده از پادکست های متنوع خصوصا در بحث مدیتیشن بسیار رایج شده است. احساس مثبت آرامش، کاهش اضطراب، کنترل ذهن و خواب عمیق از جمله موهبت‌های این مدل پادکست‌ها است. با گوش دادن به دارما می‌توانید به تجربه شیرین خوابی عمیق برسید.

شلوغی‌های روزمره زندگی ما موجب شده است تا استانداردهای یک زیست طبیعی سالم را نداشته باشیم. مخاطرات گوناگون، دلهره‌ها، دغدغه‌های روزانه، نگرانی‌ها، سبک زندگی و تفریحات همگی دست به دست هم داده‌اند تا تجربه خوابی عمیق را از ما بگیرند. کوتاه شدن زمان خواب، نداشتن خواب کافی و باکیفیت همگی از جمله رویدادهایی است که منجر به آسیب‌های سلامتی می‌شود. افراد با داشتن خواب بی‌کیفیت، دچار تغییر خلق و خو، کاهش راندمان هوش و خلاقیت می‌شوند. بدیهی است که یافتن راهی کاربردی مثل مدیتیشن در این راستا اهمیت زیادی دارد. تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن یکی از بهترین دستاوردهای مراقبه و مدیتیشن است.

در ادامه قصد داریم چگونگی انجام مدیتیشن برای داشتن خواب عمیق را بررسی کنیم و روش های مفید برای این کار را مرور نماییم.

پس تا پایان همراه ما باشید تا خوب خوابیدن را کسب کنید.

اهمیت خواب با کیفیت در زندگی چیست؟

یکی از پارامترهای مهم در زندگی، خواب و خوراک باکیفیت است. زمانی که خواب شما با اختلال مواجه شود، تمامی بخش‌های مختلف بدن دچار مشکل می‌شوند. تجربه خوابی عمیق می‌تواند با آرامش زیاد در زندگی، موازی باشد. معمولا زمانی که خواب شما مشکلی دارد، خلق خوی روزانه‌تان تغییر می‌‌کند، حوصله کافی برای پرداختن به کارهای روزمره ندارید و خلاقیت یا تفکر‌تان با مشکل مواجه می‌شود. جالب است بدانید که کم خوابی می‌تواند موجب کاهش سرعت سوخت و ساز در بدن شود. اختلالات هورمونی و اختلالات وزنی موجب می‌شود تا دچار مشکلات متعددی شوید. کم خوابی زمینه ساز بسیاری از بیماری‌ها است و حتی سرعت بهبودی پس از ابتلا به بیماری را کند می‌کند. در تحقیقاتی که در زمینه اهمیت خواب انجام شد، بسیاری از افراد که دارای خواب کافی بودند، زندگی شادتر و سلامت‌تری را تجربه می‌کردند. در حالی که افرادی که درگیر بی‌خوابی یا خواب بی‌کیفیت بودند، به شدت شرایط سخت‌تری را می‌گذراندند.

علل و عوامل بی خوابی کدامند؟

پیش از آن‌که اطلاعاتی در خصوص چگونگی تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن بیان کنیم، بهتر است به موضوع بی خوابی و عوامل موثر در آن اشاره کنیم. معمولا بی خوابی دلایل مختلفی دارد که با شناخت آن می‌توانید به مرور نسبت به برطرف کردن دلایل اقدام کنید.

افکار تکرارشونده از رایج‌ترین علل بی خوابی است. خاطرات ناخوشایند، عقده‌ها و دغدغه‌ها به شکل نشخوار فکری در ذهن ما مرور می‌شوند و هر شب یک فیلم ناخوشایند ذهنی را خلق می‌کنند. برخی بی‌خوابی‌ها به دلیل عوارض بیماری‌ها یا داروهایی است که فرد با آن درگیر است. پرداختن به رویدادهای ناخوشایندی که در آینده رخ می‌دهد نیز، یکی از عمده دلایل بی‌خوابی محسوب می‌شود. افراد گاهی به طور ناخودآگاه دچار این مشکلات هستند و هیچ کنترلی بر روی آن ندارند. به همین ترتیب، تاثیر فشارهای روحی روانی را در کیفیت خواب خود مشاهده می‌کنند. نداشتن خواب باکیفیت، نبود استراحت ذهنی، کابوس‌های مکرر و ترس از خوابیدن از جمله رایج‌ترین مشکلاتی است که رخ می‌دهد.

مدیتیشن و معجزه آرامش

اگر تجربه مدیتیشن نداشته باشید، قطعا امکان تصور شرایط و مزایای آن را ندارید. اما کافی است پا به عرصه مراقبه بگذارید تا همه چیز را متحول احساس کنید. معمولا با مدیتیشن شانس بالایی دارید تا ذهنتان را کنترل کنید. آگاهی داشتن بر شرایط و زمان به شکلی مطلوب می‌تواند شما را به آرامش برساند. اصل مدیتیشن، ایجاد تمرکز ذهنی، تنفس مطلوب و آرامش است. زمانی که شما می‌توانید ذهن‌تان را کنترل کنید، افکار منفی، نگرانی‌ها، نشخوارهای فکری و آسیب‌های تلنبارشده طی سالیان متعدد، در ذهن‌تان، مرور نمی‌شود و همین موضوع می‌تواند زمینه ساز یک آرامش مطلوب و معجزه آسا باشد.

اساسی‌ترین دلایلی که موجب اختلالات خواب در انسان می‌شود، تغذیه نادرست، بیماری‌های گوناگون و افکار متشنج است. اگر توانایی کنترل فکرتان را داشته باشید، بخش عمده مشکلات اضطراب، استرس، خشم و افسردگی‌تان درمان می‌شود و آرامشی خاص را تجربه می‌کنید.

جایگاه مدیتیشن در زندگی کنونی ما

همه ما در طول شبانه روز احساسات مختلفی را تجربه می‌کنیم، در محیط‌های گوناگونی حضور داریم و بار روانی مواجهه با رخدادهای مختلف را به دوش می‌کشیم. قطعا ظرفیت ذهنی انسان محدودیت‌های خاصی دارد و توانایی به دوش کشیدن دنیایی از نگرانی‌ها و استرس‌ها وجود ندارد. وظیفه ما به عنوان انسانی عاقل، پیدا کردن راهی برای کاستن حجم احساسات منفی، افکار مزاحم، دغدغه‌ها و اضطراب‌هایی است که ناشی از خاطرات گذشته یا رویدادهای آینده است!

طبق بررسی‌های انجام شده توسط روان درمان‌گران، یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند در کنار روان‌درمانی و حتی مجزا از آن، در ایجاد آرامش افراد موثر باشد، همین مدیتیشن است. معجزه مدیتیشن تا حدی جدی است که حتی برای افرادی که نسبت به داروهای خواب آور مقاوم شده‌اند نیز کارساز است. مدیتیشن مثل یک پرنده کوچکی است که به دست شما بزرگ و قوی خواهد شد. هرچه استمرار مدیتیشن در روتین روزانه‌تان جدی‌تر باشد، توانایی خود کنترلی، آگاهی و زندگی در زمان حال برای‌تان بیشتر می‌شود. بدیهی است که سرانجام پر و بال گرفتن این پرنده، آرامشی شگفت انگیز خواهد بود که در زمان خواب نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن داشته باشیم؟

اگر بخواهیم در خصوص چگونگی تاثیر مدیتیشن بر خواب اطلاعاتی ارائه کنیم، باید ابتدا به تاثیر موسیقی بر روح و جان بپردازیم. موسیقی یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های مدیتیشن محسوب می‌شود که بسیاری از ما طعم شیرین آن را چشیده‌ایم. موسیقی التیام روح است! پس می‌توان گفت که با شنیدن موسیقی می‌توان به عالمی دیگر سفر کرد و تمرکز قوی را تجربه نمود.

مدیتیشن با تلفیق موزیک، لیدر (فرد یا صدای راهنما) و یک مسیر شگفت انگیز می‌تواند دنیای شما را متحول کند. تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن یکی از موارد کاربردی و حیاتی است که بسیاری از افراد آن را لمس کرده‌اند. گوش دادن به مدیتیشن‌های مخصوص خواب در ساعات پایانی روز، مثل تطهیر در آبی است که روح و روان‌تان را شست و شو می‌دهد و برای خوابی آرام آماده می‌کند.

برخی افراد که سال‌ها تجربه مدیتیشن را دارند، حتی بدون موسیقی و لیدر می‌توانند تجربه شگفت انگیز آن را بارها تکرار کنند. اما تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن برای افرادی که تازه وارد این حوزه شده‌اند، به کمک موسیقی آرام و صدای گوش نواز لیدر مدیتیشن فراهم می‌شود. یافتن چنین فایل‌هایی بسیار مشکل و زمانبر است. اما خوشبختانه دنیای پادکست‌های مدیتیشن به شدت در این حوزه قوی عمل کرده است. مجموعه پادکست های دارما در زمینه مدیتیشن و مراقبه به شما اجازه می‌دهد تا مطابق با نیازتان دست به جستجو بزنید و مناسب‌ترین  اپیزود را بشنوید! تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن های دارما که محوریت آرامش و آمادگی برای خواب دارند، به افراد بسیاری جهت تجربه خواب شیرین و آرام کمک کرده‌اند.

منبع یک

منبع دو

بهترین پادکست برای تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن کدام است؟

همان‌طور که گفتیم، پادکست‌ها یکی از محبوب‌ترین اپ‌هایی هستند که این روزها مورد توجه قرار دارند. تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن با شنیدن اپیزودهای مختلف مدیتیشن خواب، بهترین راه‌کار برای بهبود خواب است. تمرکز بر خواب و خالی کردن ذهن از دغدغه‌های مزاحم خواب، اصلی‌ترین راز موفقیت تجربه خوابی عمیق با مدیتیشن است. دارما مدیتیشن، یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های مرتبط با مدیتیشن، خودیاری و خودسازی ارائه می‌کند. تنوع اپیزودها با صداهای مختلف، موزیک‌های حساب شده و موسیقی مخصوص مدیتیشن از جمله مواردی است که موجب محبوبیت بیش از پیش دارما شده است. تمامی پادگیرها و سایت دارما، اپیزودهای مرتبط با مدیتیشن را ارائه می‌کنند. با انتخاب مدیتیشن‌های مخصوص خواب آرام و مدیتیشن‌های پیش از خواب، تجربه عالی در این زمینه کسب کنید.

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز