title
کد خبر: 229159
00
با ماسک های این گیاه پوست را روشن و سفید کنید و لکه های تیره و جای زخم را از بین ببرید

اگر رنگ پوستتان برایتان مهم است با استفاده از این ماسک‌ها پوست خود را روشن‌تر کنید.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر می خواهید بدون استفاده از داروهای گران قیمت، پوست خود را سریع و به طور طبیعی سفید کنید پس آلوئه ورا را فراموش نکنید. حال نگاهی به برخی از موارد استفاده معمول این گیاه طبیعی برای پوست بیندازید.

مزایای آلوئه ورا برای سفیدی پوست

آلوئه ورا می تواند به سفید شدن پوست کمک کند. بسیاری از مردم جهان از این ماده طبیعی برای داشتن پوستی زیبا استفاده می کنند و علاوه بر این، آلوئه ورا فواید دیگری نیز برای پوست دارد که عبارتند از:

 روشن کردن لکه های تیره و روشن کردن آفتاب سوختگی ها و جای زخم.

 یکنواخت کردن رنگ پوست، آلوئه ورا برای کسانی که دارای پوستی بیش از حد تیره، لکه های تیره روی لب، لکه های سفید یا برخی مناطق پوستی که نسبت به سایر مناطق روشن یا تیره تر هستند، مناسب می باشد.

بدون هیچ گونه احساس چرب بودن، پوست را مرطوب می کند. بنابراین برای کسانی که پوست چرب، پوست خشک، پوست مستعد آکنه و پوست ترکیبی دارند خوب است.

پوست را روشن و درخشان می کند.

تحریک پوست به ویژه سوزش ناشی از تیغ را تسکین می دهد.

 لب های تیره را روشن می کند.

 با ازبین بردن باکتری های موجود در پوست، آکنه را درمان میکند.

 با خطوط ریز چین و چروک مبارزه می کند.

 خاصیت الاستیک پوست را حفظ می کند.

 سلول های مرده پوست را از بین می برد. 

چگونه از آلوئه ورا برای سفیدی پوست استفاده کنیم؟

درواقع ، آلوئه ورا به دلیل داشتن مقدار زیادی آب می تواند به آبرسانی پوست کمک کند. این گیاه حاوی برخی از آنتی اکسیدان های قوی از جمله :روی ، منیزیم و سلنیوم است که می تواند به محافظت از پوست دربرابر آسیب های ناشی از اشعه ماورابنفش و مواد شیمیایی مضر کمک کند. اکنون ادامه این قسمت از نمناک را بخوانید تا با روش های استفاده از آلوئه ورا برای سفیدی پوست آشنا شوید:

۱. ماسک سفید کننده صورت آلوئه ورا و شکر قهوه ای

شکر قهوه ای به عنوان یک اسکراب خانگی عمل می کند زیرا به لایه برداری و داشتن پوستی درخشان و صاف کمک خواهد کرد. علاوه براین، شکر دارای اسید گلیکولیک است و باعث سبک تر شدن پوست و کنترل تشکیل ملانین می شود. برای تهیه ترکیبی از آلوئه ورا و شکرقهوه ای دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

مواد لازم:

 دو قاشق چای خوری از شکر قهوه ای
 دو قاشق چای خوری از ژل آلوئه ورا

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا شکر قهوه ای و ژل آلوئه ورا را بایکدیگر مخلوط کنید. از این اسکراب خانگی بر روی صورت و بدن خود استفاده کنید. به منظور لایه برداری ، پوست خود را با حرکات دورانی به آرامی ماساژ دهید.

نکته:توجه داشته باشید در صورتی که درمعرض آفتاب قرار گرفتید از ضد آفتاب استفاده کنید.

۲. ماسک سفید کننده صورت ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا برای مقابله با برخی مشکلات پوستی مفید است. این گیاه دارای برخی مواد معدنی و ویتامین های ضروری است که ممکن است به کاهش رنگدانه ها و تولید ملانین در پوست کمک کند . علاوه بر این، اسیدهای آمینه موجود در آن می توانند به بازسازی کلاژن و الاستین پوست کمک کنند. بنابراین ، برای تسکین و مرطوب سازی پوست خود از آلوئه ورا استفاده کنید.

یک برگ آلوئه ورا را برش زده و ژل آن را خارج کنید و این ژل را بر پوست خود اعمال کرده و به مدت 10 دقیقه صبر کنید و پس از آن،پوست خود را با آب سرد شستشو دهید.

این درمان خانگی را 2 بار در روز به مدت یک ماه تکرار کنید.

نکته: اگر هنگام استفاده از ژل آلوئه ورا احساس سوزش یا تحریک می کنید ، استفاده از آن را متوقف کنید. افرادی که دارای پوست حساسی هستند نسبت به این روش واکنش نشان می دهند.

۳. ماسک سفید کننده صورت آلوئه ورا با شیر و عسل

براساس یک مطالعه ، ملانین باعث تیرگی پوست و ایجاد رنگدانه های پوستی می شود بنابراین برای سفید شدن رنگ پوست باید تشکیل ملانین کنترل شود.

مواد لازم:

 یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا

 یک قاشق چای خوری شیر

 یک دوم قاشق چای خوری عسل

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا ژل آلوئه ورا ، شیر و عسل را با یکدیگر مخلوط کنید. این مخلوط را برروی پوست اعمال کرده و سپس پوستتان را به آرامی با انگشتانتان ماساژ دهید. یک شب تا صبح صبر کنید و صبح روز بعد، پوستتان را با آب خنک شستشو دهید. این روش درمانی را به صورت روزانه و برای داشتن رنگ پوست مناسب تر تکرار کنید.

۴. ماسک سفید کننده صورت آلوئه ورا با زردچوبه و عسل

عسل به دلیل خواص ضد میکروبی به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی ، عالی به نظر می رسد. عسل توانایی حفظ رطوبت وشادابی پوست را دارد . درحالی که زردچوبه دارای آنتی اکسیدان های زیادی است برای کسانی که پوستی چروک دارند مفید می باشد زیرا به حفظ قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند.

مواد لازم:

 یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا

 یک قاشق چای خوری زردچوبه

 یک قاشق چای خوری عسل

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا ژل آلوئه ورا را با عسل و زردچوبه مخلوط کنید تا ماسکی چسبناک به دست آید و این مخلوط را برروی پوست، جایی که می خواهید سفید شودف اعمال کنید. به مدت 20 دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم شستشو دهید . این روش درمانی را 2-3 بار در هفته تکرار کنید.

۵. ماسک سفید کننده صورت با گلاب و آلوئه ورا

ترکیب آلوئه ورا و گلاب به شما کمک می کند تا ظاهر رنگدانه هایی که در اثر آلودگی ایجاد میشوند را کاهش دهید.

مواد لازم:

  دو قاشق چای خوری از ژل آلوئه ورا

  یک قاشق چای خوری گلاب

   مقداری روغن زردچوبه یا بادام (در صورت تمایل)

طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا ژل آلوئه ورا را با گلاب مخلوط کنید و این ترکیب را برروی پوست خود اعمال کنید و هنگامی که برروی پوستتان خشک شد با آب بشویید. همچنین می توانید مقداری روغن زردچوبه یا بادام به آن اضافه کنید تا از مزایای بشیتری برخوردار شوید.

این روش درمانی را هر 2 روز یکبار استفاده کنید.

۶. ماسک سفید کننده صورت آلوئه ورا و پرتقال

مخلوط آلوئه ورا وپرتقال به شما در تغذیه پوست، کاهش چین وچروک و خطوط ریزکمک می کند.

مواد لازم:

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورای تازه
یک قاشق غذاخوری آب پرتقال
با این ماسک‌های جادویی، سفیدبرفی ثانی شوید!

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا ژل آلوئه ورا و آب پرتقال را ترکیب نمایید و به خوبی هم بزنید و این مخلوط را بر روی پوست اعمال کرده و به مدت 10 دقیقه صبر کنید و سپس با آب شستشو دهید.

این روش را 2-3 مرتبه در هفته تکرار کنید.

۷. ماسک سفید کننده صورت آلوئه ورا با شیر

این ترکیب ، کرمی عالی برای ماساژ است که می تواند به شما در سفید شدن پوست تان به طور طبیعی کمک کند.

مواد لازم:

 دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

 دو قاشق غذاخوری شیر

طرز تهیه و طریقه استفاده:

شیر و ژل آلوئه ورا را با یکدیگر مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید و سپس این مخلوط را به آرامی روی پوستتان ماساژ دهید . یک شب تا صبح صبر کنید و صبح روز بعد بشویید . همچنین می توانید از رشته های زعفران نیز استفاده کنید وآن را به مدت چنددقیقه در شیر بخیسانید و سپس این مخلوط شیر را به آلوئه ورا اضافه کرده و مراحل مشابه را تکرار کنید .

این ترکیب را به صورت روزانه و قبل از خواب استفاده کنید.

منبع: برترین ها


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز