title
کد خبر: 228247
00
سویه‌های جدید کرونا در حال چرخش است

عضو کمیته علمی کشوری کرونا تصریح کرد: کرونا هنوز تمام نشده و واریانت‌های جدید این بیماری در حال چرخش است که باید کماکان آمادگی مقابله با کرونا، آنفلوآنزا و سایر ویروس‌های تنفسی را داشته باشیم.

به گزارش نیوز، محمدرضا صالحی، عضو کمیته علمی کشوری کرونا، اظهار داشت: امروزه در ادبیات علمی پزشکی دنیا، درس آموخته‌های کرونا رایج است و در نشست روز گذشته کمیته علمی کرونا نیز گزارشی از درس آموخته های کرونا در جهان و ایران، ارائه شد.

وی افزود: کشورهای مختلف بررسی می‌کنند که در دو سه سال گذشته و مقابله با کرونا، چه اقداماتی انجام شده چه اقداماتی بهتر بود بیشتر و دقیق تر انجام شود و چه اقداماتی لازم بود، کمتر انجام شود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به مشارکت گسترده دستگاه‌های اجرایی در طرح شهید سلیمانی در کشور، گفت: اجرای طرح‌هایی مانند طرح شهید سلیمانی در مقابله با بیماری‌ها از جمله کرونا بسیار موثر بوده و توصیه سازمان‌ها و مراجع بین‌المللی و داخلی بر تشخیص زودرس، شناسایی و آگاه سازی افراد نسبت به بیماری شان به عنوان یکی از راه‌های مقابله با پاندمی‌ها ست.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: ایران اقدامات مفید و موثر زیادی در مقابله با کرونا داشته و در کنار آن بهتر بود برخی اقدامات با دقت بهتری تصمیم گیری می شد. یکی از نقاط قوت ایران در این زمینه، واکسیناسیون و گسترش قابل توجه آن در جامعه بود که به کنترل کرونا کمک کرد.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا از مسافرت‌های بین‌المللی هوایی به عنوان یکی از عوامل موثر در پاندمی کرونا یاد کرد و گفت: به نظر می‌رسد که مسافرت‌های بین‌المللی به صورت هوایی در پاندمی‌های آینده نیز مهم است؛ چراکه به گسترش بیماری، کمک می‌کند.

وی یادآور شد: چگونگی استفاده از روش‌های پیشگیری نیز در پاندمی‌های آینده، جای بحث دارد که در نشست روز گذشته در این خصوص به طور مفصل بحث و بررسی شد.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا تصریح کرد: کرونا هنوز تمام نشده و واریانت‌های جدید این بیماری در حال چرخش است که باید کماکان آمادگی مقابله با کرونا، آنفلوآنزا یا سایر ویروس های تنفسی را داشته باشیم.

معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران با اشاره به گسترش آنفلوآنزا در سطح کشور به ویژه در بین اطفال و کودکان، گفت: توصیه ما برای پیشگیری از آنفلوآنزا به ویژه در کودکان، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دست ها و عدم حضور دانش‌آموزان بیمار در مدارس برای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر دانش آموزان است.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی توصیه می شود که دانش آموزان در مدارس علاوه بر رعایت فاصله فیزیکی، از ماسک نیز استفاده کنند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز