title
کد خبر: 226095
00
توقیف بیش از سه هزار کیلو مواد غذایی تاریخ گذشته در قزوین

مسؤول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: به منظور نظارت بر عرضه مواد غذایی، تعداد 865 نمونه از مواد غذایی برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی، در شش ماهه اول سال 1401 در شهرستان قزوین برداشت شد که حدود 36.6 درصد آنها انواع آلودگی شیمیایی و میکروبی گزارش شد.

به گزارش بهداشت نیوز، مهندس هاشم یوسفی افزود که موادغذایی آلوده، با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

وی این موضوع را روز 26 مهر 1401 بیان کرد و افزود: تعداد 553 نمونه برداری موادغذایی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان قزوین از لحاظ شیمیایی، شامل: آمایش مقدار نمک مصرفی در نان، انواع رنگ های شیمیایی مصرفی در غذا، آب میوه، روغن سرخ کردنی در فست فودها مورد آزمایش قرار گرفتند، که از این تعداد، 27.6 درصد نتایج آزمایشات مثبت و 73.4 درصد سالم گزارش شد.

این مقام مسؤول اظهار کرد: 312 نمونه مواد غذایی از لحاظ میکروبی مورد بررسی قرار گرفت که 52 مورد آنها، آلودگی میکروبی و 48 درصد سالم بود. وی ادامه داد که در بازرسی های مراکز و اماکن از مواد غذایی مشکوک به فاسد و یا نگهداری نکردن مناسب مواد غذایی آماده مصرف و همچنین مواد غذایی که احتمال استفاده از رنگ شیمیایی دارند، توسط کارشناسان بهداشت محیط این مرکز نمونه برداری می شود.

 

 مسؤول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان قزوین اظهار کرد که در شش ماه نخست امسال، به مقدار سه هزار و 208 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و یا فاسد، توسط کارشناسان بهداشت محیط، کشف، توقیف و معدوم شد. وی اضافه کرد: تعداد 171 فقره پرونده متصدیانی که مواد  غذایی آلوده تهیه و توزیع داشتند، تنظیم و به داسرای عمومی و انقلاب شهرستان قزوین ارسال شد.

مهندس یوسفی با اذعان به اینکه بازرسان بهداشتی، حتی در ساعات غیر اداری، از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نظارت بهداشتی دارند؛ گفت: شهروندان می توانند برای مشارکت در بازرسی ها، در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی، موضوع را به شماره 190 گزارش کنند تا با افراد متخلف برخورد قانونی شود.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز