title
کد خبر: 225312
00
تجمع دانشگاهیان امیرکبیر در محکومیت اغتشاشگران

اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تجمعی در این دانشگاه با محکوم کردن هتک حرمت به مقدسات و هنجارشکنی ها در چند روز اخیر خشم و انزجار خود را نسبت به حرکات اغتشاشگرانه سودجویان اعلام کردند.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از ایرنا، شرکت کنندگان در این تجمع که با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از  دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی  و با سر دادن شعارهایی "استقلال آزادی جمهوری اسلامی"، "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند"، "دانشگاه،  دانشجو،  گفت و گو  گفت و گو"، " اعتراض مقبول است  اغتشاش محکوم است"و "ای پرچمت ما را کفن جانم وطن جانم وطن"  آشوب، ناامنی و حرکات هنجارشکن اخیر را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع خشم و انزجار خود را نسبت به حرکات اغتشاشگرانه سودجویان در روزهای اخیر، اهانت به مقدسات و ارزش‌های دینی اعلام کردند.

تجمع دانشگاهیان امیرکبیر در محکومیت اغتشاشگران/اجازه بی نظمی در دانشگاه را به هیچ فرد و تشکلی نمی‌دهیم

در دانشگاه صنعتی  امیرکبیر از هر نوع گفت و گویی حمایت می کنیم

در این تجمع مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه در جلساتی که با دانشجویان و تمامی تشکل ها داشتیم، گفت: در دانشگاه از هرگونه گفت و گو حمایت می کنیم اما اجازه بی نظمی در دانشگاه را به هیچ فرد و تشکلی نمی دهیم.

 محمد جواد عامری شهرابی افزود: برخی به دنبال از بین بردن امنیتی که با خون شهدا به دست آمده است، هستند و کشور را ناامن کنند.

وی افزود: مسوولان دانشگاه به همه گروه ها اجازه داده اند که اعتراض خود را بیان کنند در این راستا از تمام تشکل های دانشجویی نیزدعوت کردیم و صحبت ها و درخواست های آنها را شنیدیم.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: تمامی تشکل های دانشجویی خواستار آزادی بازداشت شدگان بودند و ما نیز با پیگیری های شبانه روزی و زحمت بسیار توانستیم تمامی بازداشت شدگان را  به جز یک نفر آزاد کنیم.

 

تجمع دانشگاهیان امیرکبیر در محکومیت اغتشاشگران/اجازه بی نظمی در دانشگاه را به هیچ فرد و تشکلی نمی‌دهیم

 

عامری اظهار داشت: رییس دانشگاه امیرکبیر و معاونان در تجمعات دانشجویان حضور یافتند و از نزدیک  در جریان صحبت  و درخواست های  دانشجویان قرار گرفتند، حتی برخی دانشجویان به رییس دانشگاه بی احترامی هایی کردند  اما رییس دانشگاه با سعه  صدر با دانشجویان برخورد کرد.

وی خاطرنشان کرد: از اینکه دانشجویان در یک فضای آرام  باهم گفت و گو کنند نه تنها ابایی نداریم بلکه از روسای دانشکده ها خواسته شد اگر دانشجویان خواستار برگزاری  تجمعی هستند زمینه حضور آنان در سالن های اجتماعات فراهم شود.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: مشاهده می شود برخی افراد از این سعه صدر و برخورد پدرانه و توام با رافت مسوولان سوءاستفاده می کنند.  

عامری افزود: در جلسات روز گذشته شاهد بودیم برخی دانشجویان زخمی شدند. برخی با پرتاب بطری های آب  به چشم و دنده دانشجویان آسیب وارد کردند و برخی دانشجویان نیز با برداشتن حجاب از سر، رفتارهای مغایر با قوانین دانشگاه را مرتکب شدند.

 

تجمع دانشگاهیان امیرکبیر در محکومیت اغتشاشگران/اجازه بی نظمی در دانشگاه را به هیچ فرد و تشکلی نمی‌دهیم

 

وی افزود: برخی دانشجویان دیگر دانشجویان را تهدید می کنند که در کلاس درس حاضر نشوند. اینکه بخواهند نظم آموزشی دانشگاه را برهم بزنند، این گونه رفتارها نه تنها در شان دانشجویان پلی تکنیک نیست بلکه با آنان مقابله می شود.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: ما بی نظمی در محیط دانشگاه را نمی پذیریم اما از هرگونه گفتمان و اینکه دانشجویان بخواهند اعتراضات خود را مطرح  کنند استقبال می کنیم.

عامری همچنین گفت: اگر بی نظمی در کشور حاکم شود  به سرنوشت کشورهایی مثل  سوریه، عراق و افغانستان  دچار می شویم و زمینه تحصیل با  آرامش نیز ازدست می رود.

 

تجمع دانشگاهیان امیرکبیر در محکومیت اغتشاشگران/اجازه بی نظمی در دانشگاه را به هیچ فرد و تشکلی نمی‌دهیم

 

براساس گزارش دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایان این تجمع نیز قطعنامه‌ای در محکومیت حرکت فتنه گران و هتاکان به مقدسات توسط یکی از دانشجویان دختر قرائت شد.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.