title
کد خبر: 221865
00
انتخاب بهترین تشک طبی برای دیسک کمر از میان انواع آن

قطعا نوع تشکی که استفاده می‌کنید، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت خواب شما است. انتخاب تشک طبی مناسب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در راحتی خواب شما داشته باشد. هر فردی ممکن است با استفاده از نوع خاصی از تشک احساس راحتی کند. برخی افراد هستند که روی تشک‌های طبی به راحتی می‌خوابند و برخی دیگر ممکن است با خوابیدن روی همان تشک احساس راحتی نداشته باشند.

به گزارش بهداشت نیوز، استفاده از تشک‌های غیر استاندارد و نامناسب نه تنها باعث کاهش کیفیت خواب شما می‌شود، بلکه در بسیاری از موارد در طول زمان منجر به تشدید مشکلاتی مانند کمردرد و گاها دیسک کمر می‌شود. اما انتخاب بهترین تشک برای هر فرد متفاوت است، در ادامه با ما همراه باشید تا به نکاتی در جهت انتخاب تشک مناسب برای خود بپردازیم.

دیسک کمر چیست و چه علائمی دارد؟

پیش از اینکه نکات لازم برای خرید تشک مخصوص دیسک کمر را بگوییم، لازم است بدانیم دیسک کمر چیست و چه علائمی دارد. ستون فقرات انسان از مهره‌ها و قطعاتی تشکیل شده است که مثل دانه‌های تسبیح به هم متصل شده‌اند. به قسمت‌هایی که این مهره‌ها و قطعات را به هم متصل می‌کند دیسک گفته می‌شود. واضح است که دیسک کمر در تمام انسان‌ها وجود دارد. اما به صورت عامیانه وقتی کسی می‌گوید دیسک کمر دارم، به این معنی است که دیسک کمر او پاره شده و یا معیوب است. علائم دیسک کمر عبارتند از:

  • درد شدید ناگهانی در کمر یا پشت پای بیمار. این درد معمولا در یک طرف است اما می‌تواند در دو طرف هم باشد.
  • درد دیسک کمر معمولا در مسیر عصب سیاتیک است.
  • درد دیسک کمر معمولا از کمر شروع می‌شود و به داخل لگن و پشت ران و سپس پشت پا انتشار پیدا می‌کند.
  • علائم عصبی حسی مانند گزگز و سوزش و خواب رفتن اندام‌های تحتانی
  • از کار افتادن اندام‌های تحتانی و بی اختیاری یا عدم توانایی در ادرار کردن
  • اختلال در حرکت و گاها بی حسی پا

تاثیر تشک طبی در رفع کمردرد

حال با شناخت مشکلات مزمن مربوط به کمر، یکی از عوامل موثر در درمان و یا حتی تشدید کمردرد، تشک مورد استفاده افراد است. استفاده از یک تشک طبی مناسب این تضمین را به شما می‌دهد که کمردردهای موقتی شما شانسی برای درمان داشته باشند و به عارضه‌های طولانی مدت و مکرر تبدیل نشوند. تشک مناسب کمر درد یا دیسک کمر، درد کمر را کاهش می‌دهد و به روند بهبود دیسک کمر کمک می‌کند. در ادامه انواع تشک مخصوص دیسک کمر را به شما معرفی می‌کنیم اما توجه داشته باشید که انتخاب مناسب‌ترین گزینه از بین انواع تشک بهتر است توسط پزشک شما انجام شود. پس قبل از خرید تشک مخصوص دیسک کمر حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

تشک مخصوص دیسک کمر

انواع مدل‌های تشک مناسب دیسک کمر

مواد اولیه می‌تواند فاکتور مهمی در انتخاب تشک مناسب برای کمردرد باشد. مواد اولیه‌ای که در ساخت و تولید تشک‌ها استفاده می‌شود، واکنش پذیری، استحکام، برگشت پذیری و ثبات تشک را تعیین می‌کند. همه این موارد می‌تواند تاثیر بسیاری در کاهش درد کمر و درمان دیسک کمر داشته باشد. تشک‌ها از مواد اولیه و جنس‌های مختلفی تشکیل می‌شوند. در ادامه برخی از انواع جنس‌های تشک‌های طبی را به شما معرفی می‌کنیم تا راحت‌تر بتوانید برای خرید بهترین تشک طبی برای دیسک کمر تصمیم گیری کنید.

تشک هیبریدی، مناسب برای درمان دیسک و گودی کمر

در ساخت تشک‌های هیبریدی یا ترکیبی، از فنرهای داخلی استفاده می‌شود و یک لایه اسفنج یا لاتکس روی آن قرار می‌گیرد. اسفنج موجود در این تشک‌ها از ستون فقرات شما محافظت می‌کند و فنرهای داخل تشک باعث ایجاد انعطاف پذیری بیشتر تشک می‌شود. ترکیب این دو مزیت باعث شده از این تشک‌ها به عنوان تشک مناسب برای دیسک کمر استقبال زیادی شود. در ساخت مدل‌های با کیفیت‌تر این نوع تشک‌ها،‌ معمولا از فنرهای متصل در ترکیب با چندین لایه اسفنج استفاده می‌شود. زیر لایه‌های این تشک‌ها عموما از مموری فوم تشکیل شده است.

تشک طبی اسفنجی، مناسب برای مشکلات ستون فقرات

 در ساخت این تشک‌ها از فنر استفاده نمی‌شود. تشک‌های طبی اسفنجی، نسبت به تشک‌های فنری ساختار سفت‌تری دارند و دارای خواص درمانی هستند. ساختار درونی این تشک‌ها تشکیل شده از فوم، اسفنج و یونولیت است. درجه کیفیت این نوع تشک‌ها بستگی به میزان به کار رفته از هر یک از این مواد دارد. این نوع تشک‌ها برای استفاده کسانی که دارای دیسک کمر هستند یا سن بالایی دارند، مناسب است.

تشک طبی فنردار، بهترین تشک برای کمردرد

تشک‌های طبی فنری نسبت به تشک‌های اسفنجی، سفتی متعادل‌تری دارند. در ساختار این تشک‌ها از فنر استفاده شده است. این تشک‌ها در دو نوع فنری متصل و فنری منفصل ساخته می‌شوند که هر کدام دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند.

تشک فنری منفصل

در تشک‌های فنری منفصل،‌ فنرهای جدا از هم در پاکت‌هایی کوچک قرار می‌گیرند و به صورت جداگانه و مستقل از یکدیگر کار می‌کنند. تعداد فنرهای به کار رفته در این نوع تشک‌ها می‌تواند بین ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ فنر  باشد. توجه داشته باشید هر چه تعداد این فنرها بیشتر باشد، کیفیت تشک بالاتر خواهد بود. مزیت تعداد زیاد فنرها در تشک‌های طبی فنری، شکل گیری بهتر سطح تشک با قوس بدن است. 

بهترین تشک برای کمردرد

تشک فنری متصل

نوع دیگر تشک‌های فنری، تشک‌های فنری متصل هستند. این نوع تشک‌ها دارای اسکلتی یکپارچه هستند. به عبارت دیگر در ساختار تشک‌های فنری متصل از فنرهای یک تکه استفاده شده است. این تشک‌ها نسبت به تشک‌های فنری منفصل سفت‌تر هستند. تشک‌های فنری متصل یکی از پرمصرف‌ترین تشک‌های فنری است. این مدل تشک‌ها از فنرهای کربنی تولید ‌می‌شوند که در سرتاسر تشک به صورت شبکه‌ای به هم گره خورده‌اند.

تشک مموری فوم دار، مدرن‌ترین نوع تشک برای دیسک کمر

در حال حاضر تشک مموری فوم برای دیسک کمر تولید و عرضه شده‌اند که محبوبیت بالایی را در بین خریداران ایجاد نموده است. مواد مموری فوم، موادی انعطاف پذیر هستند که به میزان فشار و حرارت دریافتی حساس بوده و متناسب با آن تغییر شکل می‌دهند. عملکرد تشک‌های ساخته شده از موارد مموری فوم با توجه به وزن و حرارت بدن اشخاص مختلف،‌ متفاوت خواهد بود. بنابراین تشک‌ مموری فوم برای دیسک کمر و تسکین دردهای کمری بسیار مفید است. این نوع تشک‌ها خواص طبی بسیار زیادی در مقایسه با سایر تشک‌ها دارند و به عنوان بهترین تشک طبی برای دیسک کمر، شناخته شده است.

خرید بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

استفاده از انواع مختلف تشک‌ها می‌تواند تاثیر متفاوتی را در اختلالات کمر مثل دیسک کمر یا کمردردهای حاد داشته باشد. بنابراین انتخاب تشک مناسب برای کمردرد بسیار مهم است. در این مقاله در مورد انواع مختلف تشک‌های طبی صحبت کردیم و ویژگی‌ها و مزیت‌های هر کدام از آن‌ها را ذکر کردیم. اگر به دنبال خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر در ابتدا با پزشک خود مشورت نمایید سپس برای تهیه تشک به فروشگاه‌های معتبر ارائه دهنده تشک طبی مراجعه نمایید. بالسا نیز یکی از برندهای تولید کننده کالای خواب بخصوص تشک طبی است که سالهاست با کمک طراحان و متخصصات حرفه‌ای، به تولید بهترین تشک طبی دیسک کمر می‌پردازد. ثبات در کیفیت و تولید محصولات متناسب با استاندارد‌های جهانی، از مهم‌ترین ویژگی‌های برند بالسا است که او را از سایر برندها متمایز می‌کند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز