title
کد خبر: 218825
00
آگهی/ همه چیز درباره تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه چارلز جمهوری چک

همه چیز درباره تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه چارلز جمهوری چک تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه چارلز، فرصتی مناسب برای تحصیل در یک دانشگاه با تراز بالای علمی به حساب می آید. دانشگاه چارلز (CU) ...

تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه چارلز، فرصتی مناسب برای تحصیل در یک دانشگاه با تراز بالای علمی به حساب می آید. دانشگاه چارلز (CU) در شهر پراگ، قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در جمهوری چک است و اولین دانشگاهی است که در اروپای مرکزی تاسیس شد.

اکنون CU یک موسسه مدرن چند رشته ای و پژوهشی محسوب می شود که خیلی عظیمی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رشته داروسازی و دانشگاه چارلز، در این مقاله، با ما همراه باشید.

 

دانشگاه چارلز

دانشگاه چارلز، اولین دانشگاه تاسیس شده در اروپای مرکزی، توسط چارلز چهارم، پادشاه چک و امپراتور روم، در سال 1348 میلادی تأسیس شد. از همان ابتدا دانشگاه چارلز به عنوان یک studium generale شناخته شد و پادشاه تمام امتیازات را به آن اعطا کرد.

دانشگاه چارلز، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در سراسر جمهوری چک به حساب می آید و در میان 1% برترین دانشگاه های جهان است. دانشگاه چارلز با دارا بودن رتبه QS 305 در میان بهترین دانشگاه های جهان، یکی از بهترین مراکز آموزش رشته های گروه پزشکی در سراسر اروپا به حساب می آید.

در حال حاضر دانشگاه چارلز در مجموع دارای هفده دانشکده است که از این میان، چهارده دانشکده در پراگ و سه دانشکده دیگر در شهرهای کرالووه و پلزن واقع شده اند. دانشکده های داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی از محبوب ترین دانشکده های این دانشگاه به حساب می آیند.

بیش از 50 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل کرده و حدود 4500 نفر کادر علمی در آن مشغول به کار هستند.

 

دانشکده داروسازی دانشگاه چارلز

دانشکده داروسازی دانشگاه چارلز، مستقر در شهر هرادتس کرالووه، با یک فرمان دولتی در سال 1969 تأسیس شد. این دانشکده داروسازی به سنت قدیمی و دیرینه آموزش داروسازی در دانشگاه چارلز ادامه داده است.

داروسازی یکی از شاخه های علم پزشکی است که به تحقیق، تولید، کنترل، عرضه و توزیع دارو می پردازد. همچنین به اطلاعات مربوط به داروها و عملکردهای دارویی، سازمان ها، مدیریت عملکردهای دارویی در سیستم خدمات سلامت (داروخانه ها) و توسعه تاریخی این رشته می پردازد.

 

تحصیل در رشته داروسازی

دوره تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز جمهوری چک در حال حاضر 5 سال طول می کشد و شامل 256 واحد اجباری و تعدادی واحدهای اختیاری و انتخابی است. برنامه تحصیلی این امکان را برای دانش آموختگان فراهم می کند تا با انتخاب واحدهای پیشنهادی و اختیاری در کنار واحدهای اجباری، بر اساس علایق خود تخصص پیدا کنند.

برنامه تحصیلی رشته داروسازی در این دانشکده با استاندارد علوم دارویی و نیازهای دارویی در اروپا مطابق است. دانشجویان در سال آخر تحصیل خود موظف به گذراندن یک دوره عملی ۶ ماهه در داروخانه و یا یک بیمارستان در جمهوری چک هستند.

تحصیل در دانشکده داروسازی برای دانشجویان خارجی نیز آزاد است. آنها می توانند به زبان چکی (پس از یک دوره یک ساله زبان چک در صورت نیاز) یا به زبان انگلیسی تحصیل کنند. شرایط پذیرش آنها در دوره زبان انگلیسی، اقامت در جمهوری چک و پرداخت شهریه سال تحصیلی است.

این دانشکده در سه زمینه برای تحصیل داروسازی فعالیت داشته و پذیرای دانشجویان و محققان است:

  1. یک برنامه تحصیلی پنج ساله کارشناسی ارشد در داروسازی که به زبان انگلیسی تدریس می شود. برنامه تحصیلی این دوره با وضعیت معاصر و استاندارد علوم دارویی اروپا مطابقت دارد. برنامه تحصیلی دو ساله کارشناسی ارشد در علوم دارویی به زبان انگلیسی تدریس می شود و در دو زمینه دانشگاهی کشف دارو و تجزیه و تحلیل دارویی ارائه می شود.
  2. تحصیلات تکمیلی داروسازی: یک دوره چهار ساله که منجر به اخذ مدرک دکترا می شود. فارغ التحصیل دانشگاه با مدرک کارشناسی ارشد MS  یا معادل آن می تواند برای پذیرش در دوره چهار ساله تحصیلات تکمیلی دکتری در رشته های مختلف تحقیقاتی شامل علوم دارویی و یا برنامه های تحقیقاتی با گرایش شیمیایی یا بیولوژیکی اقدام کند.
  3. پژوهش های دارویی: دانشکده داروسازی دانشگاه چارلز، مرکز تحقیقات دارویی پیشرو در جمهوری چک را اداره می کند و از نظر فعالیت علمی در بین موسسات تحقیقاتی برتر این کشور قرار دارد.

مهارت ها و دانش فارغ التحصیلان داروسازی

فارغ التحصیل رشته علوم دارویی از دانشگاه چارلز، متخصص واجد شرایط در رشته های مختلف علوم دارویی است. آنها دانش و مهارت های نظری و عملی در زمینه دارو و داروسازی، کشف و توسعه دارو و تجزیه و تحلیل دارویی کسب کرده اند. آنها دانش کاملی در مورد متابولیسم، مکانیسم اثرات دارو، قوانین مصرف دارو، اثرات سمی و ارزیابی داده های علمی مرتبط با دارو دارند.

فارغ التحصیلان رشته داروسازی دانشگاه چارلز آماده کار در شرکت های دارویی و بیوتکنولوژی در زمینه های کشف دارو، فارماکوکینتیک، فارماکودینامیک و متابولیسم خواهند بود. آنها می توانند به عنوان دانشجوی دکترا در تحقیقات و توسعه داروها در دانشگاه های سراسر جهان ادامه دهند. آنها می توانند در آزمایشگاه هایی با تمرکز بر تجزیه و تحلیل دارویی، ارزیابی دارو و کیفیت دارویی کار کنند. آنها می توانند بخشی از سیستم مراقبت های بهداشتی (اداره غذا و دارو و آزمایشگاه های ملی مانند مؤسسه ملی بهداشت) با تمرکز بر ایمنی دارو و قانون باشند.

فارغ التحصیلان واجد شرایط، پس از اتمام دوره تحصیلاتشان می توانند در این زمینه ها به کار و فعالیت بپردازند:

  • تهیه محصولات دارویی
  • ساخت و آزمایش فرآورده های دارویی
  • آزمایش محصولات دارویی در آزمایشگاه
  • نگهداری و توزیع فرآورده های دارویی در مرحله عمده فروشی
  • تهیه، آزمایش، نگهداری و عرضه فرآورده های دارویی در داروخانه هایی که برای عموم آزاد است
  • تهیه، آزمایش، نگهداری و توزیع فرآورده های دارویی در بیمارستان ها
  • ارائه اطلاعات و مشاوره در مورد محصولات دارویی

چرا تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز؟

دانشکده داروسازی بخشی از دانشگاه معتبر چارلز، قدیمی ترین، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در خارج از کشور در جمهوری چک است. کشور جمهوری چک، موقعیت بسیار مناسبی از نظر رفاه و امنیت اجتماعی در جهان دارد. این امر، باعث می شود که دانشجویان، دوران اقامت، تحصیل و اشتغال خود را در شرایط مطلوبی بگذرانند. همچنین، دانشجویانی که در دانشگاه چارلز تحصیل می کنند، اجازه انجام کار پاره وقت در طول مدت دانشجویی خود را نیز دارند.

دانشکده داروسازی چارلز، مهم‌ترین مرکز تحقیقات دارویی در جمهوری چک است و از نظر فعالیت علمی در ردیف برترین مؤسسات تحقیقاتی این کشور قرار دارد. همچنین تعداد زیادی از دانشجویان برتر بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

مقالات و مدرک تحصیلی این دانشگاه بر اساس دانش گسترده با کیفیت بالا است، که فارغ التحصیلان می توانند انتخاب های شغلی حرفه ای آینده را بر اساس آن بنا کنند. رشته داروسازی و رشته‌های تحصیلی مرتبط با آن، برای دانشجویان، انتخابی از مشاغل معنادار و رضایت‌بخش، اما در عین حال سخت‌گیرانه و با ارزش بالا در حرفه‌های مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهد.

آسپیان، نماینده رسمی دانشگاه چارلز در ایران

مجموعه آسپیان، نماینده رسمی دانشکده داروسازی دانشگاه چارلز در ایران است. این موسسه، دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه چارلز را به صورت کامل راهنمایی کرده و حمایت می نماید. موسسه  آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه چارلز در ایران، پس از دریافت و ارزیابی مدارک داوطلبان، برای اخذ پذیرش آنها از دانشگاه چارلز، اقدام می نماید. همچنین این موسسه پس از اخذ پذیرش و اخذ ویزا جمهوری چک ، به اقامت دانشجویان در کشور چک، کمک کرده و آنها را در تمام مراحل راهنمایی می کند.

 

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز