title
کد خبر: 218297
00
آگهی/ عینک طبی و چند توصیه کاربردی

جذابیتی که یک عینک طبی زیبا به یک خانم می دهد یا ابهتی که یک عینک طبی مردانه بر چهره آقایان می نشاند، قابل چشم پوشی نیست. گاهی هر چقدر هم که مراقب چشم باشید باز رفته یا یک روند تدریجی ضعف چشم روبرو هستید که این ضعف می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل چاره‌ای نیست جز اینکه از عینک طبی زنانه یا عینک طبی مردانه استفاده کنید. به خاطر همین موضوع است که شرکت‌ها عینک‌های طبی را در طرح‌های متفاوت طراحی می‌کنند.

جذابیتی که یک عینک طبی زیبا به یک خانم می دهد یا ابهتی که یک عینک طبی مردانه بر چهره آقایان می نشاند، قابل چشم پوشی نیست. گاهی هر چقدر هم که مراقب چشم باشید باز رفته یا یک روند تدریجی ضعف چشم روبرو هستید که این ضعف می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل چاره‌ای نیست جز اینکه از عینک طبی زنانه یا عینک طبی مردانه استفاده کنید. به خاطر همین موضوع  است که شرکت‌ها عینک‌های طبی را در طرح‌های متفاوت طراحی می‌کنند.

عینک‌های طبی مانند عینک آفتابی، علاوه بر جنبه طبی و درمانی که دارند، از آنجایی که تمام وقت، تقریبا در محیط خارج از منزل، روی چشم قرار می گیرند خواسته یا ناخواسته جنبه زیبایی به خود می گیرد. در این مطلب از صاپتیک استور قصد داریم شما را با کلیدی ترین و بهترین توصیه های کاربردی در رابطه با خرید عینک طبی آشنا سازیم. توصیه‌های ارائه شده در این مقوله  هم جنبه درمانی دارند و هم جنبه زیبایی که بدون شک از مطالعه آن لذت خواهید برد.

راجع به عدسی عینک طبی چه می‌دانید؟

عدسی از مهم‌ترین اجزای عینک طبی زنانه و عینک طبی مردانه به شمار می‌آید. انواع عدسی‌ها با قیمت‌های متنوع و برندهای گوناگون در بازار موجود است که از میان آن‌ها می‌توانیم به زایس، رودن اشتوک، اسیلور، نواسل، توکای و ... اشاره کنیم. در انتخاب عدسی یک عینک طبی باید حساسیت زیادی به خرج دهید.

اگر از آن دست افرادی هستید که ساعات زیادی از روز را به چشم دوختن به صفحات کامپیوتر و موبایل می‌گذرانید، باید عدسی را انتخاب کنید که دارای ویژگی بلوکنترل باشد. عینک کامپیوتر از چشم شما در برابر اشعه‌های مضری که از این دستگاه‌ها ساطع می‌شود، محافظت می‌کنند.

اگر فردی هستید که نور محیط شما مدام در حال کم و زیاد شدن است، بهتر است از عدسی عینک طبی مردانه فوتوکرومیک یا عدسی عینک طبی زنانه فوتوکرومیک استفاده کنید.

 

فریم عینک طبی از چه جنسی ساخته می‌شود؟

فریم یک عینک طبی زنانه یا عینک طبی مردانه می‌تواند از جنس‌های متفاوتی ساخته شود که همین امر سبب تنوع این عینک‌ها در بازار نیز شده است.

هر یک از این فریم‌های عینک طبی ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و یکی از عوامل تعیین‌کننده در قیمت آن به شمار می‌آیند. ما در این قسمت انواع جنس فریم را برای شما توضیح می‌دهیم. با خواندن این قسمت می‌توانید فریم مناسب خود را انتخاب کنید.

· فریم پلاستیکی

ویژگیهای بارز فریم عینک‌های طبی انعطاف‌پذیری بالای آن‌ها می‌باشد. همینطور رنگ فریم عینک طبی زنانه تنوع بسیار زیادی در بازار دارد. اما یکی از ویژگی‌های منفی فریم پلاستیکی شکنندگی بالای آن‌ها است. همینطور به خاطر اینکه بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می گیرند، به راحتی ممکن است تغییر شکل دهند.

· فریم عینک سلولز استات و زیلونایت

فریم‌ عینک طبی مردانه یا زنانه‌ای که با این جنس ساخته می‌شوند، قیمت پایینی دارند و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه به شمار می‌آیند. ویژگی مثبت دیگر این جنس فریم‌ها این است که معمولا کسی به آن‌ها حساسیت نشان نمی‌دهد.

وزن  فریم عینک طبی زنانه سلولر استات نیز بسیار سبک است.  ویژگی منفی این جنس از فریم این است که استحکام و انعطاف مناسبی ندارند و ممکن است برای عده‌ای آزاردهنده باشند.

· فریم عینک فلزی

عینک‌ طبی هایی که با فریم فلزی ساخته می‌شوند، تنوع زیادی در بازار دارند. این جنس از عینک طبی مردانه انواع متفاوت داشته و تنوع بالایی را هم شامل می شود، که شامل فریم‌های آلومینیومی، فلکسون، فولاد ضد زنگ، بریلیومی، تیتانیومی، مونل و... می‌شوند. انواع آلومینیومی فریم عینک طبی فلزی بسیار سبک‌وزن است.

ویژگی بارز این نوع فریم‌ها این است که در برابر خوردگی و ساییدگی بسیار مقاوم هستند. پس کسانی که چنین دغدغه‌ای در نگهداری از عینک خود دارند، می‌توانند با خیال راحت عینک طبی مردانه فلزی و یا  نوع زنانه‌ آن را تهیه نمایند.

عینک‌هایی که از فلکسون ساخته می‌شوند، انعطاف خوبی از خود نشان می‌دهند. علاوه بر آن برای کسانی که به جنس‌های متفاوت حساسیت نشان می‌دهند نیز، کاملا مناسب است، چون حساسیت‌زا نیست.

مقاوم‌ترین جنس عینک های طبی، ‌انواعی هستند که با فریم‌هایی از جنس فولاد ضد‌زنگ ساخته شده‌اند. این جنس از فریم برای کسی حساسیت‌زا نیست.

نوع دیگر فریم فریم‌های بریلیومی هستند که خاصیت ضدآلرژی دارند. این جنس از فریم مقاوم در برابر خوردگی و لکه‌دار شدن است. فریم‌های تیتانیومی بسیار سبک‌وزن هستند و طراحی‌های متنوعی نیز دارند.

· فریم چوبی

یکی از بروزترین و پرطرفدارترین مدل عینک طبی زنانه یا مردانه بین جوانانی که می‌خواهند استایلی متفاوت داشته باشند، عینک‌هایی با فریم چوبی هستند.

ویژگی برجسته این نوع از فریم استحکام پایین آن است. بنابراین اگر قصد خرید این مدل را دارید، باید این نکته را هم در نظر بگیرید که باید از آن مراقبت زیادی به عمل بیاورید. مخصوصا این که هزینه عینکهای طبی چوبی نیز بالا است، چون به شکل دست‌ساز ساخته می‌شود.

عینک طبی مردانه و عینک طبی زنانه چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

یکی از نکاتی که هنگام خرید عینک آفتابی باید در نظر داشته باشید، زنانه یا مردانه بودن عینک است. شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که چه فرقی بین عینک طبی مدل زنانه و عینک طبی مدل مردانه است؟ چگونه می‌توانیم تفاوتشان را تشخیص دهیم؟

تفاوت چندان چشم‌گیری بین این دو نیست، اما به صورت ظاهری می‌توان آن‌ها را از یکدیگر تشخیص داد. یکی از این تفاوت‌ها استفاده از خطوط صاف و پهنای کمتر در طراحی عینک‌ طبی زنانه است.

همینطور این دسته از عینک‌های طبی تزیین بیشتری دارد. تفاوت دیگر اینگونه مدل‌ها این است که دسته عینک‌های طبی مردانه بلندتر است و در انتهای آن‌ها خمیدگی مشاهده نمی‌شود.

تفاوت عمده دیگر بین عینک طبی مردانه و عینک‌ طبی زنانه در رنگ آن‌ها خلاصه می‌شود. مدل‌های مردانه دارای رنگبندی مات و خنثی هستند و در مقابل عینک‌های زنانه رنگبندی متنوع‌تری دارند.

چه مدل عینک طبی برای چه کسی مناسب است؟

همانطور که قبلا هم گفتیم، عینک طبی زنانه و عینک طبی مردانه جنبه زیبایی نیز دارد و باید به این جنبه آن نیز دقت کنید، چون هر صورتی به شکلی است که فریم خاصی با آن تطابق پیدا می‌کند. در این قسمت به شما توضیح می‌دهیم که چه فریم عینکی برای چه فرم صورتی مناسب است. با خواندن این قسمت می‌تواند عینک طبی ای را انتخاب کنید که از انتخابش پشیمان نشوید.

 

· عینک برای صورت‌های گرد

اگر خانمی هستید که صورتی گرد دارید در انتخاب عینک طبی زنانه ، عینکی برای شما مناسب خواهد بود که دارای زاویه باشد، چون چنین مدلی سبب نمایان شدن استخوان گونه شما می‌شود و زیبایی آن را آشکارتر می‌کند.

· عینک برای صورت‌های قلبی

مشخصه بارز صورت این افراد چانه‌های ظریف و باریک و همچنین گونه‌های برجسته است. آقایان نوجوانی که دوست دارند جلوه زیبایی بخود بگیرند، گاه  فرم صورت آنها وکوچک بودن چانه آن‌ها سبب شده است که عینک‌ طبی مردانه زیادی برایشان مناسب باشد. اما یکی از بهترین مدل عینک برای آن‌ها عینک‌هایی هستند که با گردی کمتری طراحی شده‌اند. عینک‌های گربه‌ای نیز برای این افراد انتخاب خوبی است.

· عینک برای صورت‌های مربعی

مدلی که برای این دسته از افراد مناسب است، عینک‌هایی هستند که فریم منحنی دارند. این نوع از عینک‌ها به چهره‌های مربعی ظرافت می‌بخشد. اگر خانومی هستید که می‌خواهید عینک طبی زنانه منحصر بفردی خریداری نمایید و صورت مربعی دارید، به هیچ عنوان سراغ عینک‌های زاویه‌دار نروید. این مدل از عینک‌ها صورت این افراد را پهن‌تر جلوه می‌دهند.   

· عینک برای صورت‌های بیضی

دخترخانم‌هایی که صورتشان زیاد تپل نیست وحالت بیضی دارد، در خرید عینک طبی زنانه دقت کنند عینک را انتخاب کنند که اندازه بزرگ و انحنای زیاد داشته باشد.

· عینک برای صورت‌های کوچک

این افراد بهتر است عینک‌هایی را انتخاب کنند که قاب ندارند یا دارای شیشه‌هایی مدور هستند. عینک طبی  مردانه و یا نوع زنانه بدون قاب در بازار فراوان یافت می شود.

· عینک برای صورت‌هایی با پیشانی بلند

نقطه برجسته چنین چهره‌هایی پیشانی بلند آن‌ها است. مدل‌هایی برای این افراد مناسب است که به گونه‌ای طراحی شده باشد که بلندی پیشانی را پوشش دهد. پس توصیه می‌کنیم این افراد سعی کنند عینک‌‌های بزرگ برای متناسب سازی چهره خود  انتخاب نمایند.

عینک طبی زنانه و عینک طبی مردانه از آن دسته از اکسسوری‌هایی به حساب می‌آید که سال‌ها است تحت تاثیر صنعت مد قرار گرفته است. حتی تعدادی هم که دچار ضعف بینایی هستند، از این امتیاز زیبایی بهره مند هستند. از این بابت توصیه‌های کاربردی این مقوله می تواند در انتخاب عینک طبی مردانه یا زنانه بسیار کارساز باشد. به همین دلیل در این مقاله نکاتی که هنگام خرید یک عینک طبی باید در نظر داشته باشید را برای شما نام بردیم و توضیح دادیم.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت عینک صاپتیک استور مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید با شماره تلفن‌های 09133768731 و 03136306199 نیز در تماس باشید.

 

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز