title
کد خبر: 216844
00
اختصاصی/ محصول جدید همه‌گیری که گریبان خانواده‌ها را می‌گیرد

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد ۶۶ درصد والدین شاغل، پس از دوران کرونا احساس فرسودگی کاری دارند.

سرویس ترجمه بهداشت نیوز، فرسودگی شغلی زمانی است که استرس و خستگی بر توانایی فرد برای عملکرد یا کنار آمدن با رویدادهای دشوار غلبه می‌کند. این یافته‌ها بر اساس نظرسنجی از نزدیک به ۱۳۰۰ تن از والدین است. طبق تحقیقات جدید دانشگاه ایالتی اوهایو(OSU)، بسیاری از والدین به دلیل استرس ناشی از همه‌گیری کووید۱۹ دچار «فرسودگی شغلی» می‌شوند.
مطالعه جدید نشان می‌دهد که ۶۶ درصد از والدین شاغل در طول همه‌گیری کرونا، معیارهای فرسودگی شغلی والدین را دارا بوده‌اند؛ حالتی که زمانی اتفاق می‌افتد که استرس و خستگی مزمن بر توانایی والدین برای عملکرد یا مقابله با استرس غلبه کند.
کیت گاولیک، یکی از نویسندگان این مطالعه و دانشیار پرستاری دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: من فکر می‌کنم این مطالعه نشان می‌دهد که والدین چقدر با مشکل مواجه هستند و این همه‌گیری چقدر بر والدین و روابط آنها با فرزندانشان تأثیر گذاشته است. ما به عنوان والدین، می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم و بهترین کار را برای اجرا، انتخاب کنیم.
این یافته‌ها بر اساس داده‌های بدست آمده از نظرسنجی از ۱۲۸۵ والد شاغل است که بین ژانویه تا آوریل ۲۰۲۱ جمع آوری شده است؛ قبل از تایید واکسن برای کودکان و در حالی که بسیاری از محدودیت‌های بیماری همه‌گیر کرونا هنوز وجود داشت. مطالعات گذشته نشان داده‌ که فرسودگی شغلی والدین از فرسودگی شغلی رایج‌تر مرتبط با مشاغل پراسترس مانند بخش مراقبت‌های بهداشتی متمایز است.
یک محقق دیگر با بررسی ۹۰۰ تن از والدین دریافت که فرسودگی شغلی پدر و مادرها ممکن است به عنوان احساس خستگی در نقش والدینی شما، احساس متفاوت بودن با پدربزرگ و مادربزرگتان تلقی شده و ممکن است منجر به احساس سیری یا دوری عاطفی از فرزندان شود. به گفته برنادت ملنیک، دکترا و معاون ارتقای سلامت کالج پرستاری در OSU، فرسودگی شغلی والدین نه تنها بر خود آنها تأثیر می‌گذارد، بلکه بر فرزندان‌شان نیز تأثیر منفی دارد. فرسودگی شغلی والدین نه تنها با افزایش اضطراب، افسردگی و مصرف الکل مرتبط است، بلکه به شیوه‌های تنبیهی یا سخت‌تر والدین نیز مرتبط است.

ملنیک افزود: فرسودگی والدین و سایر احساسات انها، مستقیما به کودکان منتقل می‌شود. به عنوان مثال، والدین مضطرب احتمالاً فرزندان مضطرب دارند. والدینی که دچار فرسودگی شغلی می‌شوند، احتمالاً فرزندانی دارند با مشکلات اضطراب/افسردگی و مشکلات رفتاری . ما باید برای کمک به والدینی که دچار فرسودگی شغلی هستند، "فورا" اقدام کنیم تا از بروز بحران برای والدین و مشکلات سلامت روان در فرزندانشان جلوگیری کنیم.

منبع: HealthLine/ مه ۲۰۲۲

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز