title
کد خبر: 216398
00
آگهی/بهترین ماسک ها برای درمان جوش کدام است؟

ماسک صورت یکی از ابراز های زیبایی است که در ناحیه خاور میانه قدمتی دور و دراز دارد. از ماسک ها برای آبرسانی به پوست، از بین بردن چین و چروک و باز کردن منافذ بسته پوستی استفاده میشود. اما یکی دیگر از استفاده های آن، از بین بردن جوش و جای جوش است.

به گزارش بهداشت نیوز، ماسک صورت یکی از ابراز های زیبایی است که در ناحیه خاور میانه قدمتی دور و دراز دارد. از ماسک ها برای آبرسانی به پوست، از بین بردن چین و چروک و باز کردن منافذ بسته پوستی استفاده میشود. اما یکی دیگر از استفاده های آن، از بین بردن جوش و جای جوش است. صورت های مختلف به دلایل مختلف و متفاوتی ممکن است عارضه جوش را داشته باشند. در اینجا ما بررسی خواهیم کرد که این عارضه به چه دلیل است و سپس سعی میکنیم تا با استفاده از ماسک راه حلی برای درمان آن ارائه دهیم. 

چرا جوش میزنیم؟

عارضه جوش بیشتر در سنین نوجوانی رایج است اما در بزرگسالی نیز میتواند گربیان گیر خیلی از افراد شود. گرچه که به خودی خود شاید اکثر جوش ها مشکل جدی برای پوست ایجاد نکنند اما وجود آنها میتواند باعث کاهش اعتماد به نفس و رضایت از خود شود. جوش ها عمدتا به دلیل تجمع چربی در منافذ پوستی و سلول های مرده پوست ایجاد میشوند. به شکل کلی جوش های صورت را میتوان به سه دسته تقسیم کرد. جوش ها سر سیاه، سر سفید و التهابی. دلایل عمده بروز جوش در بزرگسالی عبارتند از: بارداری، تغییرات هورمونی، برخی بیماری ها و مراقبت نادرست از پوست. 

انواع جوش

جوش های سر سفید

جوش های سر سفید به دلیل بسته شدن منافذ پوست ایجاد میشوند و نوع آنها از نوع آکنه است. چربی بیش از حد سطح پوست، وجود باکتری، افزایش سلول های مرده و تغییرات هورمونی از عواملی است که باعث خواهد شد منافذ روی پوست مسدود شوند. پوست اطراف این جوش ها سفت و کمی چروک است. ظاهر آن ها سفید رنگ و درون آن چرک تشکیل شده. راه درمان چنین جوش هایی باز کردن منافذ پوست و باز نگاه داشتن آنهاست. توجه داشته باشید که ترکاندن این جوش ها منافذ پوستی باز نمیشوند!

جوش  سر سیاه

برای توضیح این نوع جوش لازم است تا اول بدانیم فولیکول مو چیست؟ واحد ساختاری و یا سباسه یک فولیکول مو شامل فولیکول مو با یک غده سباسه ضمیمه و عضله راست کننده مو بوده که از سطح اپیدرم شروع خواهد شد. جوش های سر سیاه به علت بسته شدن منافذ فولیکول مو پدید می آیند. این جوش ها در روی پوست به شکل نقاط سیاه ریزی دیده میشوند. در حالت طبیعی این جوش ها دردناک نیستند و با فشار دادن از بین میروند. اما فشار دادن آنها اصلا راه حل خوبی برای درمان نیست.

جوش التهابی

جوش های التهابی عمدتا قرمز رنگ و همراه با درد و سوزش خواهند بود. برای جلوگیری از چنین جوش هایی باید موارد مختلفی اعم از بهداشت شخصی و همچنین  رژیم غذایی مناسب را رعایت کرد. در نهایت اگر باز هم چنین ملاحظاتی منجر به بهبودی این نوع از جوش ها نشد حتما به پزشک پوست مراجعه نمایید درمان های خانگی را با مشورت پزشک دنبال کنید. چراکه جوش های التهابی میتوانند منجر به بروز عفونت های حاد و طولانی شوند. 

انواع ماسک ها و نحوه استفاده از آن 

ماسک های شبانه آبرسان. برخی از این ماسک ها دارای اسید هیالورونیک هستند که برای پوست های بالغ یا بقولی بسیار خشک عالی هستند. ماسک های خاک رس، گوگرد یا گل که می توانند روغن را جذب کنند و اثر لایه برداری داشته باشند. شما باید از ده دقیقه تا کل شب آن را روی صورت خود بپوشانید و مطمئن شوید که ماسک صورت انتخاب شده با پوست شما سازگار باشد. از فواید ماسک باید به ضد آکنه بودن، دارای اسید فرولیک، ویتامین E  و C  که ضد خطوط ریز و چروک هستند، ضد قرمزی و ضد پوست پوست شدن پوست صورت شما اشاره کرد.

نظر پزشکان درباره ماسک صورت

مدیر مرکز بهبود پوست و دانشیار درماتولوژی دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا دکتر چر دیتر می نویسد که مطمئنا ماسک های صورت فواید زیادی دارند اما نمی توانند ضرر هم نداشته باشند. چون هر چیزی را در حالت غیرطبیعی مصرف کنیم ضرر خواهد داشت. در صورتی که درست استفاده شوند واقعا کاربردی و عالی خواهند بود. با این حال است که ادعا می کنیم ماسک های صورت می توانند ظاهر و سلامت پوست شما را بهبود ببخشند. دکتر دیتر توضیح می دهد که جادو پشت ماسک های صورت کار آن چنان بزرگی نیست بلکه خیلی ساده و با روش آسان این کار را انجام میدهد. مواد تشکیل دهنده ماسک صورت به دلیل پدیده چسبیدن ماسک روی پوست شما، بمدت بیشتری با پوست شما در تماس خواهد بود. 

ماسک صورت چگونه کار میکند

ماسک، رطوبت و بیماری و هر چیزی که پوست شما را اذیت می کند را به دام می اندازد و لایه ای ایجاد که بسته به مواد مورد استفاده و هدف آن، آبرسانی، مرطوب کردن، خشک کردن یا لایه برداری صورت شما را انجام میدهد. بنابر این شما در زمانی کم زیباترین پوست را خواهید داشت و این نفوذ مواد تشکیل دهنده ماسک صورت باعث بهتر شدن و رفع خطوط ریز می شود که باعث روشن شدن پوست شما و همچنین از بین بردن لکه های تیره و آکنه و قرمزی خواهد شد. انتخاب یک ماسک صورت مناسب با پوست صورت شما زمان می خواهد و شناختن نوع پوست از اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب

استفاده از محصولات غیراستاندارد باعث خواهد شد به مرور زمان منافذ پوستی شما مسدود شده و همین امر به بروز جوش های چرکی منجر خواهد شد. حتی ماسک های مختلف نیز اگر استاندارد و کیفیت لازم را نداشته باشند به شدت آسیب زا هستند. پس خرید ماسک صورت هم از جمله نکاتی است که باید به آن توجه کنید. از مواردی که هنگام خرید لوازم آرایشی باید به آن دقت کنید تاریخ انقضای محصول و برند آن است. برای پاک کردن آرایش نیز همیشه از آرایش پاک کن استفاده کنید تا پوستتان در صحت و سلامت باشد و همواره پوستی شاداب داشته باشید. 

آلودگی محیطی و رژیم نامناسب

این دو عامل نیز از اصلی ترین دلایل بروز جوش بر روی صورت هستند. غذای های آماده، فست فود، شیرینی و چربی زیاد برای پوست مضر است و به صورت میتواند جوش ها را به همراه داشته باشد. ضمن اینکه ممکن است به برخی مواد غذایی حساسیت داشته و خود از آن بی خبر باشید. آلودگی محیطی نیز از جمله عواملی است که گاهی بسته به منطقه جغرافیایی زندگی شما و گاهی بسته به محیطی که در آن قرار دارید میتواند برای پوست مشکل ساز شود. بهترین راه برای مقابله با آن تمیز نگاه داشتن همیشگی پوست در برابر هرگونه آلودگی است.

ماسک صورت برای جوش

همانطور که اشاره کردیم آلودگی و وجود باکتری بر روی پوست از دلایل اصلی بروز جوش میباشد. آلودگی معمولا به خودی خود نمیتواند در پوست جوش ایجاد کند. آلودگی معمولا از طریق منافذ باز مثل جای زخم ها به پوست وارد شده و آن را آماده برای جوش زدن خواهد کرد. ماسک های صورت از جمله راه هایی که به وسیله آنها میتوانید همواره پوست خود را عاری از آلودگی نگه دارید. این ماسک ها باکتری های موجود در سطح پوست را از بین برده و التهابات را کاهش میدهند. خاک رس، آلفا هیدروکسی اسید، سالیسیلیک اسید و آلوئه‌ورا از جمله ترکیباتی است که اگر در ماسک شما وجود داشته باشد تاثیر فوق العاده ای بر پوست خواهد داشت. 

خرید ماسک عسل

ماسک ورقه ای عسل

عسل یک ماده قوی و ضد عفونی کننده است و به سادگی میتواند آلودگی های سطح پوست را نابود سازد. برای استفاده از ماسک عسل میتوانید آن را به شکل مستقیم نیز مصرف کنید. اما راه بهتر تهیه ماسک صورت آن است. ماسک های ورقه ای عسل در برند های مختلف تهیه میشوند و نحوه استفاده تمام انها شبیه به هم است. کافیست تا آن ها را به مدت 20 الی 30 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید بعد از گذشت یک دوره نتایج آن را مشاهده کنید. بهترین زمان برای استفاده از ماسک صورت هفته ای یک دفعه پیشنهاد شده است.

ماسک ورقه ای لیمو

لیمو یک میکروب کش طبیعی است. آّب لیمو نیز همین خاصیت را داراست. پس چه بهتر که از آن به عنوان ماسک برای صورت استفاده کنید. البته اگر که دارای جوش های التهابی هستید ماسک لیمو میتواند حساسیت زا باشید و منجر به درد و سوزش شود. پیشنهاد بهتر این است که اندکی صبر کنید و یا ماسک ورقه ای لیمو را از طریق فروشگاه استار بیوتی تهیه فرمایید. استفاده از این ماسک قبل از خواب تاثیر فوق العاده ای بر پوست خواهد گذاشت. 

ماسک ورقه ای آواکادو و نعناع

در کنار آلوئه ورا، آواکادو نیز از جمله مواردی است که برای پوست خاصیت فراوانی دارد. حال آنکه اگر با نعناع ترکیب شود چه بسا تاثیر بیشتری بر روی پوست شما داشته باشد. این ماسک از کتان طبیعی ساخته میشود و از ویژگی های اصلی آن چسبیدن کامل به پوست شماست. به همین سبب میتواند تمام مواد مغذی موجود در خود را به پوست شما انتقال دهد و علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، پوست را تقویت کند. ترکیب هیالورونیک اسید موجود در این ماسک یه مرطوب کننده عالی است و با خاصیت ضد پیری پوست جوانی و شادابی گذشته را برای شما به ارمغان خواهد آورد.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز