title
کد خبر: 216066
00
آگهی/از محصولات ارگانیک و 10 فایده برتر آنها بیشتر بدانید

در سال‌های گذشته تقاضا برای مصرف محصولات ارگانیک افزایش یافته است، زیرا بسیاری از مردم نسبت به فواید این محصولات نسبت به محصولات عادی آگاه شده‌اند و دلایل بسیار خوبی نیز برای خرید این محصولات دارند. آیا غذاهای ارگانیک واقعا سالم تر هستند؟ آیا ارزش این همه هزینه را دارند؟ آیا معنی برچسب‌های روی محصولات ارگانیک را می‌دانید؟

به گزارش بهداشت نیوز، در سال‌های گذشته تقاضا برای مصرف محصولات ارگانیک افزایش یافته است، زیرا بسیاری از مردم نسبت به فواید این محصولات نسبت به محصولات عادی آگاه شده‌اند و دلایل بسیار خوبی نیز برای خرید این محصولات دارند. آیا غذاهای ارگانیک واقعا سالم تر هستند؟ آیا ارزش این همه هزینه را دارند؟ آیا معنی برچسب‌های روی محصولات ارگانیک را می‌دانید؟ اگر می‌خواهید جواب تمام سوالات خود را در مورد محصولات ارگانیک پیدا کنید، در ادامه با این مقاله از سری مقالات میشا ارگانیک همراه ما باشید.

"ارگانیک" به چه معناست؟

اصطلاح "ارگانیک" به نحوه رشد و فرآوری محصولات کشاورزی اشاره دارد. محصولات ارگانیک بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی، هورمون‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و ارگانیسم‌های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) تولید می‌شوند. برای اینکه یک محصول غذایی دارای برچسب ارگانیک باشد، باید فاقد مواد افزودنی مصنوعی باشد.

در تولید محصولات ارگانیک از کودهای طبیعی برای بهبود رشد گیاه استفاده می‌کنند. در حالی که مقررات تولید محصولات ارگانیک از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، در ایالات متحده، محصولات ارگانیک باید بدون استفاده از علف‌کش‌های مصنوعی، آفت‌کش‌ها، و کودها و تراریخته (GMOs) کشت شوند.

در کشاورزی ارگانیک، گیاهان با کودهای طبیعی (کود دامی، کمپوست) کوددهی می‌شوند. علف های هرز به طور طبیعی (تناوب زراعی، وجین دستی، مالچ پاشی و خاک ورزی) یا با علف کش‌های مورد تایید ارگانیک کنترل می‌شوند. آفات با استفاده از روش‌های طبیعی (پرندگان، حشرات، تله‌ها) و آفت کش‌های طبیعی کنترل می‌شوند. کشاورزی ارگانیک در جهت بهبود کیفیت خاک و حفظ آب‌های زیرزمینی تلاش می‌کند. با کشاورزی ارگانیک، آلودگی کاهش می‌یابد و محیط‌زیست بیشتر حفظ می‌شود. به دام‌ها خوراک ارگانیک، بدون هورمون و GMO داده می‌شود.

آیا ارگانیک به معنای بدون آفت کش است؟

یکی از مزایای اولیه مصرف محصولات ارگانیک، سطح پایین آفت کش‌ها در این محصولات است. با این حال، علیرغم باور عمومی، مزارع ارگانیک از آفت‌کش‌ها استفاده می‌کنند. تفاوت این است که آنها فقط از آفت‌کش‌های مشتق شده طبیعی استفاده می‌کنند، نه از آفت‌کش‌های مصنوعی که در مزارع تجاری معمولی استفاده می‌شود. اعتقاد بر این است که آفت‌کش‌های طبیعی، سمیت کمتری برای انسان، موجودات غیر هدف و محیط زیست دارند.

فواید مصرف محصولات ارگانیک

نحوه رشد یا پرورش غذای شما می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت روانی و عاطفی شما و همچنین محیط داشته باشد. غذاهای ارگانیک اغلب دارای مواد مغذی مفیدتری مانند آنتی اکسیدان‌ها نسبت به همتایان معمولی خود هستند و افرادی که به غذاها، مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده آلرژی دارند، ممکن است با خوردن غذاهای ارگانیک علائم حساسیت آنها کاهش یابد یا از بین برود.

1- کاهش باقی مانده آفت کش ها در محصولات ارگانیک

در کشاورزی ارگانیک از هیچ گونه مواد شیمیایی خطرناک برای از بین بردن آفات و بیماری‌ها استفاده نمی‌شود. تمام کارهای صورت گرفته طبیعی هستند و در نتیجه به مصرف کننده آسیب نمی‌رسانند. مشکلاتی از قبیل تجمع زیستی از طریق کشاورزی ارگانیک کاهش می‌یابد، زیرا مصرف آفت‌کش‌های شیمیایی، کودها، علف‌کش‌ها و هورمون‌های رشد مصنوعی همگی در یک مزرعه ارگانیک ممنوع هستند. بنابراین، محصولات غذایی ارگانیک عاری از آلودگی با مواد شیمیایی مضر برای سلامتی هستند.

محصولات ارگانیک حاوی آفت‌کش‌های کمتری هستند. مواد شیمیایی مانند قارچ‌کش‌های مصنوعی، علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها به‌طور گسترده در کشاورزی معمولی استفاده می‌شوند و بقایای آن در روی مواد غذایی و یا درون آنها باقی می‌ماند.

مصرف آفت‌کش‌های شیمیایی با انواع بیماری‌ها و اختلالات از جمله سرطان‌ها، اختلالات گوارشی، سردرد، ، نقایص مادرزادی، ضعف سیستم ایمنی و حتی مرگ زودرس ارتباط دارد. محصولات ارگانیک عاری از آفت‌کش‌ها هستند و به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردارند.

2- تاثیر بر سیستم ایمنی

هدف روش‌های کشاورزی سنتی یا صنعتی افزایش تولید و بازده مزرعه با تمام ابزارهای ضروری است. به عنوان مثال، تولید غلات بیشتر، گوشت بیشتر و میوه‌های بزرگتر اغلب از طریق تغییرات ژنتیکی و استفاده از هورمون‌های رشد صورت می‌گیرد که باعث برخی نگرانی‌ها در مورد غذاها می‌شود. با اینکه این مواد اثرات زودهنگاهی را نشان نمی‌دهند اما در طولانی مدت ممکن است باعث بروز انواع آلرژی‌ها و تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان شوند. غذاهای ارگانیک دارای کیفیت و محتوای ویتامین و مواد معدنی بالاتری هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک می‌کند.

با خوردن محصولات ارگانیک، خطر تضعیف قدرت سیستم ایمنی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، زیرا غذاهای ارگانیک حاوی مواد شیمیایی مضری نیستند. عسل یکی از طبیعی‌ترین موادی است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. اما طبیعی بودن و کیفیت عسل از مهمترین عواملی هستند که مستقیما روی فواید این محصول بی‌نظیر طبیعی تاثیر می‌گذارند. در این بین عسل ارگانیک با رعایت استاندارهای خاصی موفق به تولید عسل طبیعی و سالمی شده است که نه تنها باقی مانده مواد شیمیایی ندارد، بلکه برای تقویت بدن نیز بسیار مفید و موثر است. خبر خوب این است که در فروشگاه میشا ارگانیک انواع مختلفی از عسل‌های ارگانیک که از معتبرترین برندهای ایران می‌باشند، موجودند که می‌توانید با اطمینان خاطر این محصول ارگانیک را خریداری نمایید.

3- سلامت قلب

دام‌هایی که با علف‌های ارگانیک تغذیه می‌شوند مقادیر بیشتری CLA (اسید لینولئیک مزدوج) تولید می‌کنند. CLA یک اسید چرب سالم برای قلب است که می‌تواند محافظت از قلب و عروق را تقویت کند و در مقادیر بیشتری در شیر و در گوشت حیواناتی که به صورت آزاد یا بدون قفس پرورش داده شده اند، یافت می‌شود.

4- کاهش خطر ابتلا به سرطان

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) تخمین می‌زند که 90 درصد قارچ کش‌ها، 60 درصد علف کش‌ها و 30 درصد حشره‌کش‌های مورد استفاده در کشاورزی تجاری ممکن است در ایجاد سرطان در انسان نقش داشته باشند. اجتناب از این مواد شیمیایی سرطان‌زا می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

5- محصولات ارگانیک بسیار مغذی هستند.

محصولات غذایی ارگانیک مانند، روغن ارگانیک، عرقیات ارگانیک، گوشت ارگانیک، شیر ارگانیک، ماهی ارگانیک و مرغ ارگانیک حاوی محتوای غذایی بسیار بالایی هستند، زیرا در مقایسه با محصولات غذایی کشاورزی معمولی حاوی مواد اصلاح شده نیستند. عامل دیگری که آنها را بسیار مغذی می‌کند این است که به آنها زمان داده می‌شود تا رشد کنند و بهترین شرایط طبیعی برای رشد فراهم می‌شود. محتوای ویتامین و مواد معدنی محصولات ارگانیک همیشه بالاست، زیرا خاک سالم مناسب‌ترین مکانیسم را برای دسترسی محصولات به مواد مغذی خاک ارائه می‌دهد.

گوشت و شیر ارگانیک از نظر مواد مغذی خاصی غنی‌تر هستند. نتایج یک مطالعه اروپایی در سال 2016 نشان می‌دهد که سطح برخی از مواد مغذی، از جمله اسیدهای چرب امگا 3، در گوشت و شیر ارگانیک تا 50 درصد بیشتر از نمونه‌های پرورش‌یافته معمولی است.

6- محصولات ارگانیک اصلاح ژنتیکی نشده‌اند.

غذاهای ارگانیک فاقد GMO هستند، یعنی دستکاری ژنتیکی نشده‌اند. مهندسی ژنتیک محصولات غذایی، یک دغدغه بزرگ در عصر حاضر است. DNA محصولات GMO از طریق روش‌های نوین برای افزایش مقاومت در برابر آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها تغییر یافته است. DNA محصولات در طبیعت وجود ندارند. در حالی که شواهد قطعی در مورد خطرات محصولات تراریخته وجود ندارد، اما طرفداران ایمنی مواد غذایی نگران هستند که تحقیقات طولانی مدت برای تأیید ایمنی آنها انجام نشده باشد.

طرفداران ایمنی مواد غذایی معتقدند GMO ها عامل اصلی کند شدن رشد مغز، آسیب اندام‌های داخلی، اختلالات گوارشی و ضخیم شدن دستگاه گوارش هستند. بنابراین، مزیت مصرف مواد غذایی ارگانیک این است که آنها فاقد GMO هستند.

7- شما مطمئن هستید که غذای تازه مصرف می‌کنید.

محصولات غذایی ارگانیک با استانداردهای بسیار دقیق تولید، فرآوری و آماده سازی می‌شوند. هیچ وقت نمی توانید مواد نگهدارنده شیمیایی را که در غذاهای معمولی استفاده می‌شود پیدا کنید. به این ترتیب، محصولات ارگانیک اغلب تازه‌تر و خوشمزه تر هستند، زیرا از مواد نگهدارنده برای ماندگاری طولانی‌تر استفاده نمی‌کنند. اکثر محصولات غذایی ارگانیک به صورت محلی در کنار محل تولید به فروش می رسند.

محصولاتی مانند سبزیجات و صیفی‌جات تازه بیشتر در معرض آفت کش‌های شیمیایی قرار می‌گیرند، بنابراین مصرف این محصولات از نوع ارگانیک اهمیت زیادی داشته و علاوه بر تازه بودنشان، عاری از آفت کش‌ها نیز هستند. ما در فروشگاه میشا ارگانیک انواع متنوعی از سبزیجات تازه را برای شما که به سلامتی و تغذیه خود اهمیت می‌دهید فراهم کرده‌ایم. با خرید از این محصولات ارگانیک از سالم بودن سبزی‌هایی که می‌خورید مطمئن شوید.

8- سطح پایین فلزات سمی

واضح است که هر آنچه که ما می‌خوریم به طور غیرمستقیم از خاک همراه با سایر فعل و انفعالات فیزیکی محیطی توسط گیاهان حاصل می‌شود. بنابراین، این واقعیت که در کشاورزی ارگانیک از مواد شیمیایی کشاورزی برای تولید محصولات استفاده نمی‌شود، به معنای کاهش مصرف فلزات سمی نیز می‌باشد. مطالعات جدید تایید می‌کند که محصولات ارگانیک 48 درصد کمتر از محصولات معمولی، کادمیوم دارند.

برنج یکی از محصولاتی است که به دلیل مصرف زیاد، اهمیت ویژه‌ای در تغذیه ما دارد. اما مشکل اصلی اینجاست که به دلیل عملیات کشاورزی و استفاده از آفت کش‌های شیمیایی برای کنترل آفات، این محصول آلوده به فلزات سنگین و باقی مانده آفت کش‌ها می شود. اما در تولید برنج ارگانیک استفاده از این مواد شیمیایی ممنوع است. بنابراین می‌توان گفت که برنج ارگانیک عاری از باقی مانده آفت کش‌ها و عناصر فلزی سنگین است و برای سلامتی مضر نیست.

اگر شما هم مشتاق مصرف برنج ارگانیک و سالمی هستید، می‌توانید برنج قهوه ای و سفید ارگانیک را از فروشگاه میشا ارگانیک خریداری کنید.

9- خرید محصولات ارگانیک از کشاورزان محلی حمایت می‌کند.

کشاورزان محلی که به ارائه محصولات باکیفیت و بدون مواد شیمیایی به مردم اختصاص دارند. خرید مواد غذایی ارگانیک به حمایت از کشاورزان کوچکی که از مبادله کیفیت با کمیت خودداری می‌کنند کمک می‌کند.

10- کاهش مقاومت به آنتی بیوتیک‌ها

مزارع تجاری و به ویژه دامداران برای افزایش تولید شیر و گوشت، دام‌ها را با آنتی‌بیوتیک‌ها و هورمون‌ها تیمار می‌کنند. استفاده مکرر از آنتی‌بیوتیک‌ها به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌زند و باعث می‌شود که باکتری‌های بدن نسبت به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم شوند. بنابراین در صورت ابتلا به این باکتری‌ها، مقاومت رخ داده و تاثیر آنتی‌بیوتیک‌ها کاهش می‌یابد.

غذاهای ارگانیک از طریق روش‌های کشاورزی تولید می‌شوند که فقط از مواد طبیعی استفاده می‌کنند و این به معنای اجتناب از تمام مواد شیمیایی مصنوعی، هورمون‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و GMOs است. سطح آنتی اکسیدان موجود در غذاهای ارگانیک می‌تواند تا 69 درصد بیشتر از غذاهای معمولی باشد. از طرفی کاهش مصرف سموم به معنی قرار گیری کمتر در معرض مواد شیمیایی است. بدین ترتیب با مصرف غذای سالم و امن، سطح سلامت افراد ارتقا می‌یابد و بیماری‌هایی مزمن نظیر سرطان کاهش می‌یابد.

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز