title
کد خبر: 215333
00
سلامت روان کودکان خود را تضمین کنید

دستیار فوق تخصصی روانپزشکی کودک و نوجوان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: والدین از طریق آگاهی از اصول فرزندپروری می توانند فرزندی سالم و با اعتماد به نفس تربیت کرده و سلامت روان کودکان خود را تضمین کنند.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر امین ماهورام، با بیان این که اصول فرزند پروری مجموعه آموزش ها برای رفتار های علمی، اصولی و آموزشی به والدین برای روش صحیح پرورش کودک است، اظهار کرد: فرزندپروری مجموعه ای از اصول آموزشی بر مبنای روش های علمی انجام شده است، که بر آینده کودک اثر مستقیم دارد.

وی افزود: مبنای کار در آموزش های اصول فرزندپروری، تغییر رفتار در کودکان است.

به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه تعامل والدین، اعضای خانواده، آموزگاران و دوستان پایه و اساس یادگیری کودک است خاطرنشان کرد که مهارت هایی که در اصول فرزند پروری به والدین آموزش داده می شود باعث می شود علاوه بر آموزش این توصیه ها در متن خانواده ها کاربرد داشته باشد.

دکتر ماهورام  با تاکید بر این که صرفا آموزش های تئوری نمی تواند در نحوه برخورد خانواده ها با کودک اثر داشته باشد، گفت: فرزندپروری رویکردی است که به والدین کمک می کند با روشی مثبت و سازنده کودک خود را پرورش دهند.

وی عنوان کرد: والدین از طریق آگاهی از اصول فرزندپروری می توانند فرزندی سالم و با اعتماد به نفس تربیت کرده و سلامت روان او را تا حدود زیادی تضمین کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این که از دو تا سه سالگی باید آموزش های مربوط به پرورش اصول صحیح به فرزندان آغاز شود توصیه کرد: طبیعتا توانمندی و پرورش اصولی کودک نیاز به مهارت هایی دارد که باید والدین به آن آگاه باشند.

وی با بیان این که داشتن فرزندان توانمند، مسئولیت پذیر و با اعتماد به نفس می تواند در آینده شخص و جامعه اثرگذار باشد، تاکید کرد: قطعا تقویت رفتارهای مناسب و کاهش رفتارهای نامناسب از مهمترین اهداف فرزندپروری است به این شکل که والدین باید بدانند رفتار چه تفاوتی با خصوصیت و ویژگی ذاتی دارد.  

دکتر ماهورام با اشاره به این که آگاهی والدین درمدیریت رفتارهای کودک تاثیر مستقیم دارد ادامه داد: مقدمه ورود به آموزش های صحیح تربیت کودک ارتباط خوب و موثر با فرزندان است.

وی با بیان این که تازمانیکه والدین فضای امن و دوستانه ای با کودکان خود نداشته باشند نمی توانند در تربیت و آموزش موفق عمل کنند گفت: والدین باید توقعات خود را با سطح توانایی فرزندان هماهنگ کنند چرا که انتظارات غیرواقعی از کودک مخرب است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تاکید کرد: فرزندپروری موضوعی فراتر از جریمه کردن و قانون گذاری برای کودکان است.

دکتر ماهورام با بیان این که آموزش های فرزندپروری به صورت هفتگی به والدین ارایه می شود ادامه داد: طی این آموزش ها رفتارها و بازخوردهای کودکان نیز به صورت مستمر پیگیری خواهد شد.

وی با بیان این که پایه و اساس رفتارها در بزرگسالی به ابتدای کودکی و نوجوانی بر می گردد از ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد و افزود: روانپزشکان و روانشناسان در بیمارستان های امام حسین(ع) و کودکان مفید با تعرفه دولتی در این زمینه فعالیت می کنند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز