title
کد خبر: 213616
00
آگهی/چطور با توجه به جنس موهایمان شامپو انتخاب کنیم؟

امروزه نگهداری و مراقب از پوست و مو به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد تبدیل شده است. کمتر کسی را می‌توانید ببینید که حداقل یکبار به پزشک پوست و مو مراجعه نکرده باشد. معمولا خانم‌ها برای انتخاب کرم‌های مرطوب کننده، دور‌چشم، ضدآفتاب، شامپو و... ساعت‌ها وقت صرف می‌کنند و درباره محصولات مختلف مطالعه می‌کنند.

به گزارش بهداشت نیوز، امروزه نگهداری و مراقب از پوست و مو به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد تبدیل شده است. کمتر کسی را می‌توانید ببینید که حداقل یکبار به پزشک پوست و مو مراجعه نکرده باشد. معمولا خانم‌ها برای انتخاب کرم‌های مرطوب کننده، دور‌چشم، ضدآفتاب، شامپو و... ساعت‌ها وقت صرف می‌کنند و درباره محصولات مختلف مطالعه می‌کنند. در فروشگاه‌ها قفسه محصولات مراقبتی پوست و مو شلوغ‌ترین قفسه‌ها هستند. افراد با دقت زیاد اطلاعات روی محصولات را بررسی می‌کنند تا بتوانند مناسب‌ترین محصول را خریداری کنند. عده‌ای به دنبال شامپو برای موهای چرب از برندهای ایرانی و خارجی موجود در فروشگاه هستند و عده‌ای دیگر شامپو برای موهای خشک با کیفیت بالا نیاز دارند. آنچه مسلم است این است که برندهای مختلف طیف وسیعی از محصولات را تولید می‌کنند که هر یک کارایی مخصوص به خود را دارد. حال سوال اینجا است که چگونه می‌توان از میان انواع شامپوهای کلیر، داو، ایوروشه، شون، سینره و... مناسب‌ترین محصول برای موهای خود را خریداری کنیم؟

چه شامپویی برای موهای من مناسب است؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال، باید به دو سوال اساسی پاسخ دهید. اول اینکه موهای شما چه جنسی دارند و دوم اینکه از نظر سلامت ساقه و ریشه، موهای شما در چه وضعیتی قرار دارند؟

از نظر جنس، موها را می‌توان به سه دسته مختلف تقسیم کرد: موهای خشک، چرب و معمولی. برای تشخیص سلامت موها هم می‌توانید از روش تست فولیکول برای اطمینان از سلامت ریشه مو و روش کشیدن موها برای تست سلامت ساقه مو استفاده کنید. در روش تست فولیکول مو، کافی است یک تار مو را از نزدیک‌ترین قسمت به پوست سر نگه دارید و با یک حرکت سریع آن را بکشید. اگر انتهای موی جدا شده حالت برجسته و پیازی داشته باشد یعنی ریشه موهای‌تان سالم است. در روش کشیدن موها، دو تا سه تار مو را بین انگشت شصت و سبابه بگیرید و آن را به آرامی بکشید. اگر بعد از رها‌کردن مو به حالت اولیه خود برگشت ساقه موهای شما سالم است ولی اگر حالت شکستگی پیدا کرد، ساقه موهای شما از سلامت کافی برخوردار نیست.

بعد از پاسخ به این دو سوال می‌توانید تصمیم بگیرید که شامپو برای موهای چرب از برندهای ایرانی و خارجی برای موهای خود تهیه کنید یا به دنبال شامپو برای موهای خشک با کیفیت بالا باشید.

نحوه انتخاب شامپو برای موهای خشک با کیفیت بالا