title
کد خبر: 210603
00
آگهی/30 نکته ای که همه پدران در دوران بارداری و شیردهی مادران باید بدانند

بارداری و پس از آن شیردهی به نوزاد دوران بسیار حساسی در زندگی بانوان است. اگر این اولین بار است که همسرتان با این تجربه شگفت انگیز روبرو شده است، شما از ابتدای بارداری شاهد رشد و تکامل فکری همسرتان بوده‌اید. جایی که زمانی یک زن ایستاده بود، اکنون یک مادر وجود دارد.

به گزارش بهداشت نیوز، بدیهی است که شما نقش کلیدی ایفا کرده‌اید، اما عمل به دنیا آمدن و شیردهی یک نوزاد در ابتدا اجازه نمی‌دهد که «درگیری پدر» به طور عملی انجام شود. پس سعی کنید، تا جایی که می‌توانید با هم تجربه کنید و بدانید که بخشی جدایی ناپذیر از این سفر هستید! کسب اطلاعات و دریافت توصیه‌هایی در زمینه نیازهای روحی و جسمی همسرتان در این دوران از جمله مهمترین وظایف شما خواهد بود. در اینجا چند توصیه وجود دارد که با به کار بستن آنها می‌توانید از شریک زندگی خود حمایت کنید.

 

در دوران بارداری همسرتان باید بدانید که :

  1. اگر همسرتان حالت تهوع صبحگاهی دارد، باید در سه ماهه اول بارداری مسئولیت‌های بیشتری را در خانه به عهده بگیرید.
  2. حضور مداوم داشته باشید. بارداری دوران بسیار حساسی است پس لازم است همیشه و همه جا خصوصا در چکاپ‌های پزشکی، جلسات سونوگرافی و معاینات جنین و مادر همراه همسر خود باشید. حضور در سونوگرافی و سایر اسکن‌ها با همسرتان این امکان را به شما می‌دهد تا با یکدیگر به اولین تصویر از نوزادتان نگاه کنید.
  3. به تغذیه همسر خود توجه کنید. تغذیه در بارداری، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین با دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین و املاح معدنی علاوه بر تأمین نیازهای همسر خود به شکل‌گیری بدن نوزاد و برآورده کردن نیازهای او هم کمک می‌کنید.
  4. کلاس‌های آمادگی جسمانی را با همسر خود بگذرانید تا چگونگی یک پدر خوب بودن را فرا بگیرید. این کلاس‌ها به شما کمک می‌کند که اصول مراقبت از کودک را بیاموزید.
  5. با احساسات خود کنار بیایید. در دوران حاملگی همسرتان شما نیز احساسات عاطفی زیادی را تجربه خواهید کرد. یک عضو جدید خانواده مسئولیت‌های زیادی را به همراه دارد، بنابراین احساس ترس و یا نگرانی و عدم آمادگی یک امر طبیعی است. در مورد احساسات خود با همسرتان به اشتراک بگذارید و راه‌حل‌های مناسب پیدا کنید.
  6. لیستی از نام‌های دخترانه و پسرانه را با همفکری همدیگر تهیه کنید.
  7. از تغییراتی که بدن او متحمل می‌شود حمایت کنید و به طور مثبت تصدیق کنید. تغییر سایز و اضافه وزن در دوران بارداری یک امر طبیعی است پس به جای اینکه از همسر خود انتقاد کنید فقط به او یادآوری کنید، که حتی با این تغییرات همچنان زیبا و دوست داشتنی است.
  8. تغییراتی در سبک زندگی سالم برای خود ایجاد کنید. اگر سیگار می‌کشید، آن را ترک کنید. اگر اضافه وزن دارید، رژیم غذایی و ورزش خود را بهبود بخشید و اگر مشکلات سلامت روان یا اعتیاد دارید، روی آنها کار کنید. شما باید بهترین کاری را که می‌توانید برای همسر و فرزندتان انجام دهید.
  9. ماساژ، مالش پا و ساق پا، حمام آب گرم و بالش اضافی، همه اینها باعث راحتی بیشتر بدن در دوران بارداری می‌شود. ماساژ در دوران بارداری می‌تواند بسیار مفید باشد. انجام این کار به بهبود کیفیت خواب، کاهش درد لگن و کمر درد، گرفتگی‌های عضلانی و برطرف کردن استرس کمک می‌کند.