title
کد خبر: 209914
00
ویژگی های بهترین مرکز ترک اعتیاد خصوصی

کمپ‌های ترک اعتیاد که عموماً از بهترین گزینه‌های ممکن جهت ر‌هایی از اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر محسوب می‌شوند، در انواع مختلفی با امکانات رفاهی متعدد و البته روش‌های درمانی مختلفی موجود هستند

کمپ‌های ترک اعتیاد که عموماً از بهترین گزینه‌های ممکن جهت ر‌هایی از اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر محسوب می‌شوند، در انواع مختلفی با امکانات رفاهی متعدد و البته روش‌های درمانی مختلفی موجود هستند که در میان این کمپ‌ها مرکز ترک اعتیاد خصوصی به دلیل رسیدگی‌های بهتر و امکانات بیشتری که در اختیار متقاضیان ترک اعتیاد قرار می‌‍دهد معمولاً مورد توجه این عزیزان قرار گرفته و از طرفداران بیشتری برخوردار است. اما موضوع قابل توجهی که در این امر وجود دارد این است که هر مرکز ترک اعتیاد خصوصی به نسبت مراکز دیگر از لحاظ نوع خدمات و کیفیت خدمات نظیر مشاوره و مراحل درمانی و دقت در غذای مصرفی و جای خواب و... متمایز می‌باشد به طوریکه برای دست‌یابی به انتخابی بهتر از میان مراکز مختلف می‌بایست با ویژگی بهترین مجموعه ترک اعتیاد خصوصی آشنا شده و اطلاعات بیشتری در این باره کسب نمایید.

منظور از کمپ ترک اعتیاد چیست؟

ممکن است بار‌ها با کلمه‌ی کمپ ترک اعتیاد برخورد کرده باشید اما تصور ذهنی دقیقی از این مرکز و خدماتی که ارائه می‌دهد نداشته باشید. در این قسمت تلاش می‌کنیم تا ابهاماتی که در خصوص ابعاد مختلف این مراکز وجود دارد را به خوبی رفع کرده و تصور روشنی را در این باره به وجود‌ آوریم.

یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی، مکانی با امکانات رفاهی مشخصی برای گذراندن دوره‌ی بهبودی معتادان و بازیابی دوباره سلامتشان می‌باشد. در این کمپ‌ها با کمک مشاوران و متخصصان فعال در این امر، دوره‌های درمانی متفاوتی چون دروه درمانی ماتریکس و... در نظر گرفته شده و با ارائه فعالیت‌های متنوع علاوه بر اینکه ذهن فرد را از تفکر دائمی به مواد مخدر دور نگه می‌دارند، ‌امید و انگیزه‌ی بیشتری را برای ادامه‌ی حیات و لذت بردن از تفریحات سالم ایجاد می‌کنند.

اهداف مهمی که در یک کمپ اعتیاد مناسب دنبال می‌شود

مهم‌ترین مسأله‌ای که ما را در مسیر مقایسه و بررسی یک مرکز ترک اعتیاد خصوصی با مرکز دیگر رهنمود می‌شود و توانایی انتخاب صحیح از میان آن‌ها را ایجاد می‌کند، اهدافی که توسط این مراکز دنبال می‌شود، می‌باشد. چراکه برخی از مراکز متأسفانه تنها با هدف درآمدزایی به وجود آمده و به همین علت برای دستیابی به هدف خود دست به هر روش غیر اخلاقی و غیر منصفانه‌ای می‌زنند که این امر نه تنها به معتادان برای بهبودی بیشتر کمک مؤثری نمی‌کند، بلکه ممکن است انگیزه و‌ امیدی که برای گام برداشتن در این مسیر در وجودشان ایجاد شده را نیز از بین ببرد. بنابراین مسأله قابل توجهی که هر شخص قبل از انتخاب یک کمپ مشخص می‌بایست مورد بررسی قرار دهد این است که آیا مرکز مدنظر تنها با هدف درآمدزایی به وجود آمده یا اهداف والای دیگری را در کنار هدف درآمدزایی اولویت خود قرار داده است. از جمله اهداف ارزشمندی که می‌تواند توسط یک مرکز ترک اعتیاد خصوصی دنبال شود، شامل موارد زیر می‌باشد.

  • ایجاد فضایی سرشار از آرامش برای گذراندن دوره‌ی بهبودی

از جمله مسائلی که در دوره‌ی ترک اعتیاد بسیار قابل تامل است، بحث دوری از خانواده در این دوران می‌باشد. در حقیقت دوری از خانواده در این دوران سخت برای افرادی که وابستگی زیادی به افراد مورد علاقه‌ی خود دارند و یا اصولاً افراد درون گرایی هستند به شدت مشکل است. از همین‌رو در مرکز ترک اعتیاد خصوصی با آگاهی به این مشکل سعی می‌شود تا کلیه‌ی امکانات رفاهی برای این افراد ایجاد شده تا حسی همانند یک خانه را به آن مرکز داشته و بتوانند ارتباط بیشتری با آن مرکز برقرار کنند.

  • آموزش مهارت ارتباط با دیگران

یکی از موضوعات بسیار تأثیر‌گذار در گرفتار شدن به دام اعتیاد، عدم توانایی بیان احساسات و صحبت کردن در خصوص آن‌ها با دیگران است. در حقیقت افرادی که توانایی بیان احساسات خود با نزدیکان خود را ندارند، می‌توانند برای تخلیه‌ی هیجانات روحی خود به سراغ روش‌های مختلفی از جمله مواد مخدر بروند. در مرکز ترک اعتیاد خصوصی با حضور روانشناسان متخصص در این امر تلاش می‌شود تا مهارت‌های ارتباط با افراد مختلف خصوصاً با افرادی که به تازگی ترک کرده‌اند، تقویت شده و با استفاده از تجربیات این افراد مسیر گذراندن دوره‌ی ترک اعتیاد با سهولت بیشتری طی شود.

  • ویژگی بهترین مرکز ترک اعتیاد

جهت انتخاب و بررسی بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران لازم است در خصوص معیار‌ها و ویژگی‌های مؤثر در این انتخاب آشنایی کاملی داشته باشید؛ چراکه آشنایی با این معیار‌ها زمینه‌ی مقایسه و بررسی در راستای دستیابی به بهترین انتخاب را ایجاد خواهد کرد.

  • برخورداری از کادر درمانی مجرب و حرفه‌ای

پس از ایجاد انگیزه‌ی اولیه برای مراجعه به مرکز ترک اعتیاد خصوصی برای ترک بنزای و کتامین رفتار کارکنان آن مرکز به شدت بر افزایش این انگیزه و اشتیاق بر طول درمان تأثیر‌گذار می‌باشد. بنابراین قبل از پرداخت هزینه جهت مراجعه به مرکز بهتر است، رفتار کارکنان آن مرکز را سنجیده و با احتیاط بیشتری در این مسیر گام بردارید. رفتار کارکنان حرفه‌ای به گونه‌ای است که حس بیماری که نیازمند درمان است را به معتاد القا کرده و از ایجاد سرخوردگی‌های زیاد که عامل بزرگی برای ادامه‌ی اعتیاد است جلوگیری به عمل می‌آورد.

  • برخورداری از مجوز رسمی

یک مرکز ترک اعتیاد خصوصی با وجود اینکه به طور مستقیم زیر نظر ارگان یا مرکز خاصی نیست اما باید از مجوز‌های لازم در این حیطه برخوردار باشد تا از فعالیت قانونی و روش‌های صحیحی که در آن مرکز اعمال می‌شود، اطمینان خاطر حاصل شود.

  • به کارگیری جدیدترین متد‌ها در درمان بیمار

در کنار کلیه‌ی ویژگی‌های ذکر شده در خصوص بهترین مرکز ترک اعتیاد خصوصی، متد‌های انتخاب شده برای درمان معتاد، از اهمیت بالایی برخوردار است. این متد‌ها بهتر است از جدیدترین و بهترین روش‌های موجود برگرفته شده باشند؛ چراکه روش‌های جدید با استفاده از تجربه روش‌های پیشین و اصلاح روش‌های قبلی ایجاد می‌شوند. در کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد ر‌هایی نیز برای دستیابی به بهترین و پایدارترین نتیجه‌ی ممکن از متد ماتریکس که یکی از جدیدترین علوم به دست آمده در حیطه‌ی ترک اعتیاد است، استفاده شده و سعی می‌شود تا مراحل درمان به بهترین شیوه‌ی خود انجام شود تا کلیه‌ی نگرانی‌هایی که از بابت این موضوع وجود دارد رفع شود.

  • خدمات پس از درمان

یکی از موضوعاتی که سبب ابتلای مجدد افراد به اعتیاد می‌شود، عدم حضور تدابیر مشخص پس از اتمام دوره‌ی درمانی است. در حقیقت ممکن است فردی کلیه‌ی مراحل درمانی در مرکز ترک اعتیاد خصوصی را به خوبی و با موفقیت طی کرده باشد اما پس از ر‌هایی از کمپ و مواجه با دوستان و دیگر افراد جامعه مجدداً به اعتیاد و مصرف مواد مخدر گرفتار شود. این موضوع به عدم ارائه خدمات صحیح پس از طول درمان مربوط می‌شود. در حقیقت یک مرکز ترک اعتیاد نه تنها می‌بایست در طول درمان بهترین خدمات مشاوره‌ای را به افراد ارائه دهد، بلکه برای پس از درمان و مواجه با جامعه و افراد مختلفی که شاید دعوت‌کننده فرد به مصرف دوباره‌ی مواد مخدر باشند، نیز می‌بایست تدابیر مشخصی را تعیین کند.

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد ر‌هایی یکی از مراکز مؤثر برای ر‌هایی از دام اعتیاد است که برای ترک انواع مواد مخدر روش‌های متفاوتی را برگزیده و با بهره‌مندی از کادری مجرب و حرفه‌ای و البته متخصصانی دلسوز و زبده سعی در ارائه پایدارترین نتایج ممکن را دارد. این مرکز که از مجوز سازمان بهزیستی شمیران برخوردار است با فراهم آوردن امکانات رفاهی vip و لاکچری، در کنار ارائه خدمات درمانی بحث سرگرمی و مراقبت ویژه از معتادان را ایجاد می‌کند برای ارتباط با این مجموعه می‌توانید از آدرس avayemiadrahayi.com استفاده نمایید.

 


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز