title
کد خبر: 208707
00
آگهی/بای پس معده در مقابل جراحی اسلیو معده

مهم است که بدانید پس از جراحی چقدر می توانید وزن کم کنید. به همان اندازه مهم است که بدانید کاهش وزن طولانی مدت بیشتر به سبک زندگی شما بستگی دارد تا اینکه کدام روش را انتخاب کنید. ورزش سالم و عادات غذایی منجر به کاهش وزن بیشتر از میانگین های زیر می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر بعد از عمل جراحی بای پس معده یا اسلیو معده تغییراتی در سبک زندگی سالم اعمال نکنید، می توانید و احتمالاً وزن خود را دوباره به دست آورید.
بیماران بای پس معده در سال اول بین 70 تا 90 درصد وزن اضافی بدن خود را از دست می دهند. بیماران اسلیو معده بین 70 تا 85 درصد وزن اضافی بدن خود را در دو سال از دست می دهند.

با تجزیه و تحلیل این اطلاعات و افزودن آن به سایر عوامل درگیر، یک فرد قادر خواهد بود تصمیم آگاهانه تری در مورد اینکه کدام روش ممکن است برای نیازهای او مناسب تر باشد، اتخاذ کند.
در مقاله‌ای از Obesity Surgery با عنوان «مروری بر گاسترکتومی لاپاروسکوپی اسلیو برای چاقی مرضی»، مطالعات متعددی مورد بررسی قرار گرفت. سپس میانگین زمان رویه برای این دو روش چاقی محاسبه شد. میانگین مدت زمان برای عمل بای پس معده 1ساعت تا 1 ساعت ونیم و میانگین مدت زمان برای عمل اسلیو معده 45 دقیقه تا 1 ساعت بود.

مزایای منحصر به فرد هر روش

هر دو روش بسیار ایمن هستند و در حالی که یک روش زمان بیشتری می برد (بای پس معده)، این نباید عامل "آها" شما در هنگام انتخاب روش باشد.
جراحی بای پس معده "استاندارد طلایی" در نظر گرفته می شود. این خوب به نظر می رسد، درست است؟

مزیت بای پس معده بر روی اسلیو معده چیست؟

بسیاری از افراد در مورد این سوال نظرات متفاوتی خواهند داشت
جراحی چاقی بای پس معده مدت طولانی تری بوده است. نتایج و عوارض آن بررسی شده و فواید آن به اثبات رسیده است. هر جراح چاقی آموزش دیده در فلوشیپ بیشتر دوره آموزشی خود را صرف انجام این روش و روش Lap Band کرد.

دور زدن روده یک جنبه سوء جذب ایجاد می کند (زمان کمتری برای بدن شما برای جذب کالری زیرا مجرای روده شما کوتاهتر است) که به طور موثر مصرف کالری را کاهش می دهد.

بای پس معده پیچیده تر است، دارای یک نمایه خطر کلی کمی بالاتر است، اما باعث کاهش وزن بیشتر می شود. و باعث ایجاد سندرم دامپینگ می شود.

اگر سابقه رفلاکس اسید (GERD) دارید، جراح ممکن است به جای جراحی اسلیو معده، بای پس معده را توصیه کند. پس از بای پس معده خطر GER کمتراست

سندرم دامپینگ مانند یک عارضه و یک عارضه جانبی وحشتناک بای پس معده به نظر می رسد. این نیست. این یک فایده است. و برای جراحی بای پس معده منحصر به فرد است.فواید اسلیو معده نسبت به بای پس معده

نه بای پس معده و نه اسلیو قابل برگشت نیستند. اما صادقانه بگویم، Lap Band نیز چنین نیست (برخلاف تصور عمومی). برگشت پذیر به این معنی است که برداشتن آن آسان است و در حالی که می توانید Lap Band را بردارید، به روش دومی نیاز دارد که معمولاً از روش اول دشوارتر است. اما این بحث دیگری است.
هر دو روش کاهش وزن مشابهی را ارائه می دهند، البته با بای پس معده کمی بیشتر از دست خواهید داد.
تصور می شود انحنای بیشتر (سمت چپ) معده شما ناحیه ای است که هورمون گرسنگی گرلین تولید می شود. در جراحی اسلیو معده این ناحیه تقریباً به طور کامل برداشته می شود. نتیجه کاهش قابل توجه گرسنگی است. برخی از بیماران گزارش می دهند که باید در 6 ماه اول پس از جراحی به خود یادآوری کنند که غذا بخورند.
مهم است که توجه داشته باشید که با بای پس معده شما یک کیسه کوچکتر (معده) دارید و تولید گرلین نیز کاهش می یابد. با این حال، برخی داده ها وجود دارد که به نظر می رسد گرسنگی کمتری را با جراحی اسلیو معده بعد از عمل در مقایسه با بای پس معده نشان می دهد.

یکی دیگر از مزایای احتمالی جراحی اسلیو معده کاهش وزن کندتر است. به طور معمول، بیماران اسلیو معده پس از 2 سال شاهد کاهش وزن خود هستند، در حالی که بای پس معده کاهش وزن بسیار سریع تری ایجاد می کند (معمولاً همه در سال اول).

چرا کاهش وزن آهسته تر مفید است؟ این بسیار ذهنی است و ثابت نشده است. برخی از بیماران و متخصصان پزشکی معتقدند کاهش وزن آهسته تر منجر به افتادگی کمتر پوست و کاهش علائم کشش می شود. همچنین ممکن است به شما این امکان را بدهد که همکارانتان را فریب دهید تا فکر کنند بزرگترین راز کاهش وزن روی زمین را پیدا کرده اید، با این فرض که در مورد جراحی خود به آنها نگفته اید.

 


عوارض جراحی اسلیو معده

متوجه خواهید شد که عوارض جراحی اسلیو معده بسیار شبیه بای پس معده است. برای توضیح کامل عوارض اسلیو معده، این مقاله توصیه می شود.

بیماری ریفلاکس معده به مری

بیماری ریفلاکس معده (GERD) یک عارضه طولانی مدت است که در بیماران اسلیو معده بسیار شایع است. این بیماری با دوره های دوره ای رفلاکس معده به مری مشخص می شود و معمولاً با سوزش سر دل همراه است. اغلب منجر به تغییرات هیستوپاتولوژیک می شود که تغییرات ساختاری میکروسکوپی در مری است. همچنین ممکن است منجر به ازوفاژیت شود که التهاب مری است.
معمولاً با مهارکننده های پمپ پروتون درمان می شود. در صورت تداوم علائم، گاستروسکوپی (که معاینه مری، معده و دوازدهه با استفاده از آندوسکوپ است) انجام می شود. خطر ابتلا به GERD می تواند تا 47٪ باشد.

کمبودهای تغذیه ای

مانند جراحی بای پس معده، عوارض مربوط به سوء تغذیه نیز ممکن است. این امر به ویژه در صورت عدم مصرف مکمل های غذایی تجویز شده صادق است. شایع ترین کمبودها با آهن و/یا کلسیم رخ می دهد. در حالی که اکثر کمبودهای تغذیه ای در جراحی بای پس معده شایع تر است، خطر کمبود فولات در جراحی اسلیو معده افزایش می یابد. بنابراین، سطح فولات بیماران اسلیو معده پس از عمل اغلب به دقت کنترل می شود. خطر کمبودهای تغذیه ای پس از جراحی اسلیو معده 12 درصد است.

سختی (مزمن)

تنگی‌های مزمن معمولاً به درمان‌های آندوسکوپی یا جراحی نیاز دارند. گزینه های درمانی به طول قسمت باریک شده بستگی دارد. اگر باریک شدن کوتاه باشد، از دیلاتاسیون آندوسکوپی استفاده می شود. با این حال، اگر باریک شدن طولانی باشد و اتساع آندوسکوپی ناموفق باشد، اغلب جراحی لازم است. حتی برخی از بیماران برای تسکین این وضعیت نیاز به بای پس معده دارند.

سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا در افرادی که جراحی اسلیو معده انجام می دهند نیز ایجاد می شود. این به این دلیل است که هر زمان که کسی کاهش وزن زیادی را تجربه کند، شانس کلی ابتلا به آنها افزایش می یابد. مانند بیمارانی که جراحی بای پس معده انجام داده اند، پیشگیری از سنگ کیسه صفرا معمولاً با نمک های صفراوی انجام می شود. خطر این عارضه می تواند تا 23 درصد باشد.

ساختار (حاد)

این وضعیت بیشتر با جراحی بای پس معده رخ می دهد. با این حال، گاهی اوقات در بیمارانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار گرفته اند، دیده می شود. مانند تنگی هایی که در بیماران بای پس معده مشاهده می شود، درمان با عدم مصرف غذا به صورت خوراکی و با آبرسانی مجدد با مایعات IV انجام می شود. اتساع آندوسکوپی نیز گاهی اوقات در بیماران اسلیو معده با این بیماری انجام می شود. خطر تنگی (از جمله تنگی مزمن) 3.5٪ است.

ترومبوآمبولی وریدی

اگرچه خطر این وضعیت برای بیماران بای پس معده بسیار بیشتر است، اما در بیماران اسلیو معده به میزان کمتری رخ می دهد. خطر ترومبوز ورید عمقی یا آمبولی ریه در بیماران اسلیو معده زیر یک درصد است.

شکست خط منگنه

یکی از نگرانی‌های فوری‌تر جراحی اسلیو معده، این جنبه از عمل مورد توجه ویژه جراحان قرار می‌گیرد، که زمان و تلاش زیادی را صرف می‌کنند تا مطمئن شوند که مانع ایجاد شده به‌طور صحیح انجام می‌شود. هنگامی که خط اصلی از کار می افتد، بیمار اغلب افزایش ضربان قلب را تجربه می کند
علائم دیگر شامل مشکلات تنفسی و/یا افزایش دمای بدن است. اگر نشت چند روز پس از جراحی رخ دهد، ممکن است برای یافتن و ترمیم نشتی، لاپاراسکوپی انجام شود. با این حال، اگر نشت یک هفته یا بیشتر پس از عمل شروع شود، آن ناحیه تخلیه می شود و سپس بسته به پایداری بیمار، یا با استنت درمان می شود یا شسته می شود. خطر کلی برای این وضعیت (از جمله شکست تاخیری) 2.4٪ است

ملاحظات دیگر

میانگین منحنی یادگیری یک جراح معمولاً 100 جراحی یا بیشتر است. به دلیل این عامل، تجربه یک جراح باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، بسیاری از جراحان تجربه بیشتری در مورد یک روش نسبت به دیگری خواهند داشت و این عنصر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله نحوه انتخاب جراح مورد بحث قرار می گیرد.
بای پس معده یک عمل پیچیده است که توسط برخی از با استعدادترین و مجرب ترین جراحان لاپاراسکوپی انجام می شود. در دانستن نحوه انجام این روش سطحی از غرور وجود دارد. و همه نمی توانند این کار را انجام دهند. هنگامی که نظر جراح خود را در مورد اینکه کدام روش مناسب است می خواهید، این را در نظر داشته باشید.
از او بپرسید که چند عمل بای پس معده انجام داده و چند عمل اسلیو انجام داده است. بدانید که اسلیو معده فقط در 5 سال گذشته رایج شده است و اکثر شرکت های بیمه تا سال 2011 پوششی برای این روش در نظر نمی گرفتند.

نظر شخصی جراح شما

یک جراح با تجربه باید اطلاعات پزشکی شما و همچنین شیوه زندگی شما را بررسی کند.
اغلب نیاز است که شخص ثالثی متوجه عادت هایی شود که شما ممکن است از ایجاد آنها بی اطلاع باشید. برخی عادات مانند پرخوری شدید یا خوردن احساسی به سختی متوقف می شوند. بای پس معده ممکن است برای شما مناسب تر باشد. جراح شما بیماران زیادی را دیده است و سوابقی از موفقیت و شکست آنها دارد. به دلیل این بینش های منحصر به فرد، نظر جراح شما نباید نادیده گرفته شود

در مورد ترس ها و اهداف خود با جراح خود گفتگوی صادقانه داشته باشید. شما باید مطمئن باشید که بهترین روش را برای خود انتخاب کرده اید.


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز