title
کد خبر: 206757
00
آگهی/روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند

روانشناس کودک با ارزیابی مشکلات مختلف رفتاری و روانی کودکان و ‌نوجوانان در خانواده و جامعه، هم‌چنین ارائه تکنیک‌های مؤثر برای درمان و پیشگیری، به والدین کمک شایانی می‌کند. استفاده از روش‌های نادرست تربیتی، باعث بروز مشکلات بسیاری در کودکان می‌شود. با مراجعه به روانشناس کودک و یادگیری اصول تربیتی صحیح، می‌توانید با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار کنید.

به گزارش بهداشت نیوز، استفاده از روش‌های نادرست تربیتی، باعث بروز مشکلات بسیاری در کودکان می‌شود. با مراجعه به روانشناس کودک و یادگیری اصول تربیتی صحیح، می‌توانید با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار کنید.

چه زمانی باید به مشاوره کودک مراجعه کنیم؟

والدین باید در هر سنی، رفتارهای فرزند خود را بررسی کرده و در صورت نیاز به مشاور کودک مراجعه نمایند. البته ارزیابی رفتار کودکانتان، نباید وسواس‌گونه باشد بلکه باید به‌صورت آگاهانه این کار انجام شود. مراجعه به‌موقع به روانشناس کودک، از بروز بسیاری از مشکلات رفتاری در آینده پیشگیری می‌نماید. درصورتی‌که هر یک از نشانه‌های زیر را در فرزندانتان مشاهده کردید؛ حتماً به مرکز مشاوره کودک مراجعه نمایید.

1- اگر فرزند شما نسبت به همسالان خود، قادر به حرف زدن نیست یا هنوز نمی‌تواند راه برود؛ ممکن است از شما یا همسرتان به ارث برده باشد. اما اگر مطمئن هستید که در خانواده چنین مشکلی وجود نداشته، حتماً برای حل آن به روانشناس کودک مراجعه کنید. هم‌چنین اگر فرزند شما بداخلاق است و این رفتار را از شما یاد گرفته، سعی کنید با استفاده از روش‌های تربیتی صحیح، این رفتار او را اصلاح کنید؛ اما اگر به نتیجه‌ای نرسید، از یک مشاور کودک کمک بخواهید.

حتما بخوانید: بیش فعالی در کودکان چگونه درمان می شود؟

2- مشاهده ترس کودک در سنین مختلف طبیعی است ولی گاهی این ترس موجب دیدن کابوس و خواب‌های وحشتناک می‌شود. هم‌چنین ممکن است در روابط اجتماعی فرزند هم تأثیر بگذارد. در این صورت حتماً به مرکز مشاوره کودک مراجعه کرده و مشکلتان‌ را با یک روانشناس باتجربه در میان بگذارید. توجه داشته باشید ترس از تاریکی از دو سالگی آغاز و تا پنج سالگی ادامه دارد و لازم نیست در این دوران، نگران این مسئله باشید ولی اگر در سنین بالاتر، این ترس شدت گرفت حتماً به یک روانشناس نیاز دارید.

3- نوزاد از شش‌ماهگی اضطراب را تجربه می‌کند. اگر والدین او را برای چند لحظه تنها بگذارد، کودک شروع به بی‌قراری و گریه و زاری کرده و حتی ممکن است با والدین قهر کند. اما این رفتار طبیعی است و لازم نیست نگران این موضوع باشید. زمانی اضطراب و استرس نگران‌کننده است که همراه با تنگی نفس، حالت تهوع، تپش قلب و ... باشد. همان‌طور که می‌دانید ترس و استرس همیشه در زمان برگزاری امتحانات وجود دارد ولی اگر این استرس بر سلامتی فرزند شما تأثیر می‌گذارد، حتماً به یک مرکز مشاوره کودک مراجعه کنید.

4- برخی از اتفاقات از جمله جدایی پدر و مادر، مرگ یا بیماری‌های دردناک، تأثیر بسیار بدی روی کودک شما می‌گذارد. در واقع فرزند شما تصور می‌کند که مقصر تمام این مشکلات اوست. عذاب وجدان و احساس گناه در این دوران ممکن است باعث افسردگی او شود. اگر بعد از گذشت یک ماه، متوجه گوشه‌گیری و افسردگی کودک خود شدید، حتماً به یک مشاور کودک نیاز دارید.‌ از علائم افسردگی در کودکان می‌توان به کم‌اشتهایی، بازی نکردن با همسالان، خیره شدن به یک نقطه، کم‌حرفی اشاره کرد. توجه داشته باشید که افسردگی فقط برای بزرگسالان نیست و کودکان و نوجوانان هم ممکن است به هر دلیلی به این بیماری مبتلا شوند. با اینکه این دوران برای شما هم بسیار سخت است ولی اگر از فرزند خود غافل شوید، در آینده با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوید.

5- شروع لجبازی کودکان از سن دوسالگی است. پیشنهاد می‌کنیم مدارا کردن را به او آموزش دهید تا در آینده شاهد رفتارهای غیرقابل‌کنترل نباشید. مشاوره گرفتن از این روانشناس کودک در این زمینه، می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک شایانی نماید. توجه داشته باشید که اگر با لجبازی کودکان در سنین پایین به‌صورت آگاهانه برخورد نشود، باعث بروز مشکلات بسیاری می‌شود.

6- اگر فرزندتان حواس‌پرت است و دائم حرف‌های شما را فراموش می‌کند، حتماً این مسئله در با یک روانشناس کودک در میان بگذارید. عدم دقت و توجه در برخی از کودکان می‌تواند از علائم پیش فعالی باشد.

7- بروز پرخاشگری در هر سنی متفاوت است. اگر فرزند شما در زمان عصبانیت، رفتارهای مختلفی از جمله شکستن اشیا، فریاد زدن، کتک زدن و ... را بروز می‌دهد؛ باید ابتدا علت این مشکل مشخص و راهکارهای اصولی برای آن در نظر گرفته شود. مدیریت خشم یکی از مسائلی مهمی است که بهتر است کودک در سن پاپین، آن را یاد بگیرد. بدرفتاری کودک در هر سنی باید جدی گرفته شود و به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم حتماً برای حل این مسئله به یک مشاوره کودک مراجعه نمایید.

8- بهانه‌گیری کودکان یکی از مشکلاتی است که اکثر والدین با آن مواجه هستند.‌ نق زدن بچه‌ها بسیار آزاردهنده است و اگر راهکاری برای آن در نظر گرفته نشود، ممکن است این رفتار به عادت تبدیل شده و همیشه با او همراه باشد. حتماً برای درمان و پیشگیری این مسئله، به یک مرکز مشاوره کودک سر بزنید.

کم‌رویی یکی از ویژگی‌های شخصیتی است و تا زمانی که این رفتار شدید نباشد، لازم نیست برچسب خاصی به فرزندتان بزنید. اگر خجالتی بودن کودکتان بر روابط او در مدرسه و جامعه تأثیر می‌گذارد، حتماً باید به‌صورت جدی به این مشکل رسیدگی شود. این مشکل ممکن است روی پیشرفت او در این آینده هم اثر بگذارد و به همین جهت بهتر است این مسئله را با یک مشاوره کودک در میان بگذارید.

9- بیش فعالی یک اختلال روانی در کودکان است که اکثر خانواده‌ها، آگاهی کمی در این زمینه دارند. کودکان بیش‌فعال معمولاً نمی‌توانند آرام باشند و مدام در حال جنب‌وجوش هستند. توجه داشته باشید درصورتی‌که این کودکان تحت درمان قرار نگیرند؛ در دوران مدرسه با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند. خانواده‌ها باید با مراجعه به روانشناس کودک، روش‌های تربیتی را آموزش ببینند.

نقش روانشناس کودک چیه؟

روانشناس کودک با آموزش روش‌های تربیتی صحیح به والدین، نه تنها به رشد فکری و ذهنی کودک کمک کرده، بلکه در پیشگیری و درمان مشکلات رفتاری و روانی نیز نقش مهمی دارد. متأسفانه اصول تربیتی اشتباه، باعث بروز مشکلات بسیاری در کودک شده و ممکن است آینده او را تحت تأثیر قرار دهد.

والدین می‌توانند قبل از تولد فرزندشان به یک مرکز مشاوره کودک مراجعه کرده و با آموزش تکنیک‌های تربیتی در رشد مهارت‌های کودک خود نقش مهمی داشته باشند. والدین توجه داشته باشند که کودکان هم مانند بزرگسالان ممکن است درگیر مشکلات بسیاری از جمله پرخاشگری و افسردگی شوند و باید هر چه سریع‌تر برای درمان آن اقدام نمایند.

 مراکز مشاوره و روانشناسی کودک بسیاری در سراسر کشور وجود دارند که تعداد کمی از آن‌ها از مهارت‌های لازم برخوردار هستند. این مجموعه به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز مشاوره با سال‌ها تجربه در زمینه روانشناسی کودک فعالیت دارد. این مرکز با داشتن کادری مجرب و متخصص و با استفاده از بروزترین روش‌های تربیتی دنیا، والدین را در درمان مشکلات روانی و رفتاری کودک کمک می‌نماید. امیدواریم بتوانیم با روش‌های صحیح تربیتی، کودکانتان را به سمت آینده‌ای روشن هدایت نماییم. درصورتی‌که نیاز به مشاوره دارید؛ از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید. همکارهای ما آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشند.


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز