title
کد خبر: 206134
00
گفتاردرمانی و کاردرمانی طراوت تهرانسر

گفتاردرمانی و کاردرمانی طراوت تهرانسر با تجهیزات و مکانی مطلوب و با کسب مجوز از سازمان‌ نظام پزشکی استان تهران، یکی از کارآمدترین کلینیک های گفتاردرمانی، کاردرمانی و ارتوپد فنی در غرب تهران است که به منظور ارتقا سطح آموزشی و توانبخشی و بهره مند شدن افراد نیازمند خدمات توانبخشی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شد. این مجموعه با بهره مند شدن از بهترین درمانگران حیطه توانبخشی آماده ارائه خدمات توانبخشی به مراجعین محترم است. خدمات این مرکز شامل گفتاردرمانی، کاردرمانی، ارتوپد فنی و نوروفیدبک، بیوفیدبک و تی دی سی اس است. در این مجموعه ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات مرتبط انجام می گیرد.

گفتاردرمانی و کاردرمانی طراوت تهرانسر با تجهیزات و مکانی مطلوب و با کسب مجوز از سازمان‌ نظام پزشکی استان تهران، یکی از کارآمدترین کلینیک های گفتاردرمانی، کاردرمانی و ارتوپد فنی در غرب تهران است که به منظور ارتقا سطح آموزشی و توانبخشی و بهره مند شدن افراد نیازمند خدمات توانبخشی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شد. این مجموعه با بهره مند شدن از بهترین درمانگران حیطه توانبخشی آماده ارائه خدمات توانبخشی به مراجعین محترم است. خدمات این مرکز شامل گفتاردرمانی، کاردرمانی، ارتوپد فنی و نوروفیدبک، بیوفیدبک و تی دی سی اس است. در این مجموعه ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات مرتبط انجام می گیرد.

 

گفتاردرمانی در تهرانسر

گفتاردرمانی در تهرانسر مرکزی تخصصی برای ارزیابی و درمان مشکلات گفتار و زبان در غرب تهران است. این کار توسط آسیب شناسان گفتار زبان انجام می شود. متخصصین این مرکز از تکنیک های درمانی پیشرفته برای بهبود ارتباطات، مهارت های زبانی و بلع افراد استفاده می کنند. هر شخص بسته به نوع اختلالی که با آن درگیر است، برنامه درمانی مختص خود را دریافت می کند. دریافت خدمات گفتاردرمانی هم برای درمان اختلالات دوران کودکی، و هم برای بزرگسالان کاربرد دارد. مشکلات گفتار و زبان می توانند ناشی از اشکال در روند رشدی و یا یک آسیب یا بیماری ایجاد شوند. در هر صورت مراجعه زود هنگام و دریافت مداخلات تخصصی می تواند بهترین نتیجه ممکن را برای فرد به همراه داشته باشد.

خدمات تخصصی گفتاردرمانی در تهرانسر

متخصصین ما تجربیات وسیعی در زمینه ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات مربوط به صدا، بلع و آسیب های مرتبط دارند. زمینه های اصلی فعالیت گفتاردرمانی شامل موارد زیر است:

 • اختلال لکنت در کودکان و بزرگسالان
 • تاخیر در رشد گفتار و زبان
 • اختلالات تلفظ
 • اختلالات صوت و تارهای صوتی
 • اختلالات یادگیری
 • اختلال در گفتار و زبان به دلیل کم شنوایی، اتیسم، آسیب های مغزی، فلج مغزی، شکاف کام و...
 • اختلالات بلع

 

کاردرمانی تهرانسر :

کاردرمانی علم استفاده از فعالیت‌های هدفمند در افراد مبتلا به بیماری‌ها یا ضایعات جسمی، اختلال در عملکردهای روانی_اجتماعی، ناتوانی‌های رشدی، اختلالات یادگیری و سالمندان؛ به منظور پیشگیری از ناتوانی، حفظ حداکثر استقلال و کسب سلامتی است خدمات کاردرمانی با هدف ارتقای سلامت، و بهزیستی، و برای کسانی که دچار یا در خطر بیماری، ضایعه، اختلال، عارضه، نقص، ناتوانی، محدودیت فعالیت، یا محدودیت در مشارکت هستند، ارائه داده می‌شود.تمامی افرادی که به علّت مشکل یا مشکلاتی لازم است تحت درمان قرار گیرند تا به استقلال در عملکردهای مورد نظر برسند، تحت این روش درمانی قرار می‌گیرند. مشکلات این افراد دامنه وسیعی را دربرمی‌گیرد و می‌تواند حاصل یک صدمه، یا تصادف باشد یا ناشی از بیماری جسمی، اختلال عاطفی، تعارضات و فشارهای روانی یا حتی تأخیر در رشد یا اختلالات مادرزادی. این بیماران به تمام گروه‌های سنی از نوزادان، کودکان و تا سالمندان می‌توانند تعلق داشته باشند که از دوره کوتاه مدّت مراقبت در دوران حاد بیماری تا توانبخشی در دوره‌های تطابقی طولانی مدّت را شامل می‌شود

چه افرادی به کاردرمانی در تهرانسر نیاز دارند:

الف) اختلالات جسمی

 1. اختلالات جسمی کودکان شامل تاخیر حرکتی، الگوهای حرکتی نادرست، دررفتگی مادرزادی ران، گردن کجی و
 2. اختلالات نورولوژیک بزرگسالان شامل پارکینسون، ام اس، سکته مغزی و
 3. اختلالات ارتوپدی شامل ضایعات تاندونی، سوختگی ها، بیماری های روماتیسمی و

ب(اختلالات ذهنی کودکان

 • نظیر اختلالات توجه و تمرکز، اختلالات یادگیری، بیش فعالی، مشکلات حافظه، مشکلات شناختی و

ج(اختلالات روانی

 1. اختلالات کودکان مانند مشکلات رفتاری، هذیان و بی قراری، اسکیزوفرنی دوران کودکی، فوبیا و
 2. اختلالات بزرگسالان نظیر اسکیزوفرنی، سوءمصرف مواد، سالمندی، اختلالات خلقی و

ارتوپدفنی در تهرانسر

ارتوپد فنی در تهرانسر از شاخه های مهم توانبخشی است که به طور تخصصی در رابطه با استقلال افراد فعالیت دارد. ارتوپدفنی یا ارتز پروتز علمی در حال گسترش در زمینه سلامت و توانمند سازی افراد است. علم ساختن ارتز و پروتز به دلیل داشتن یک هدف مشترک، در یک نهاد متحد هستند. متخصصین ارتوپدفنی عضوی بسیار مهم در تیم درمان و توانبخشی محسوب می شوند. تخصص ویژه آن ها در ارزیابی، طراحی و ساخت وسایل کمکی، کسب و حفظ استقلال را به بیماران ممکن می سازد. بنابراین در کسب رفاه حداکثری آن ها نقش اساسی خواهند داشت. همچنین سبب می شوند روند درمان پزشکی و توانبخشی افراد در راستای درست خود پیشرفت کند. در ادامه بیشتر با زمینه کار ارتوپد فنی در تهرانسر آشنا خواهیم شد.

زمینه فعالیت متخصصین ارتوپدفنی در تهرانسر

 • اندازه گیری های دقیق، الگو برداری و اسکن اندام مورد نظر توسط متخصص ارتوپد فنی
 • بررسی عملکردی ارتز یا پروتز برای داشتن حداکثر کارایی و راحتی بیمار
 • طراحی دقیق و انتخاب مواد اولیه با کیفیت برای ساخت محصولی مقاوم، با دوام و کارآمد
 • ساخت یک ارتز یا پروتز حرفه ای متناسب با شرایط بیمار و خواسته های او و درمانگر. این وسیله باید ویژگی هایی از جمله راحتی، امکان ایجاد تحرک در عین داشتن ثبات، و همچنین زیبایی ظاهری را دارا باشد.
 • نحوه صحیح آماده سازی و استفاده از وسیله کمکی، توسط متخصصین ارتوپدفنی در تهرانسر به فرد آموزش داده می شود.
 • برگزاری یک جلسه مشاوره ای با بیمار و خانواده. متخصص ارتوپدفنی وظیفه دارد فرد را از مزایا، احتیاطات و طول مدت استفاده از وسیله مورد نظر مطلع سازد.
 • پیگیری های بعدی جهت ارزیابی و اصلاح یا تراز کردن ارتز یا پروتز برای داشتن عملکرد مطلوب

نوروفیدبک، بیوفیدبک وتی دی سی اس تهرانسر

درمان با استفاده از نوروفیدبک ، بیوفیدبک و تی دی سی اس در مرکز توانبخشی طراوت تهرانسر انجام می شود. در وهله اول مراجع ارزیابی می شود و براساس نتایج ارزیابی و با در نظر گرفتن تمام جوانب، درمان مناسب به مراجع ارائه می شود. مدت زمان جلسات درمانی بسته به نیاز مراجع بین 30تا 45 دقیقه­ و حداقل 2 الی3 جلسه در هفته است.

خدمات نوروفیدبک، بیوفیدبک وتی دی سی اس تهرانسرمناسب چه کسانی است:

بیش فعالی

اختلالات یادگیری

اتیسم

اختلالات توجه و تمرکز

اختلالات اضطرابی

دردهای مزمن و سردردهای میگرنی

افسردگی

اختلال وسواس فکری و عملی

اختلالات خواب

منابع:

https://taravatrehab.com/گفتاردرمانی-در-ت…نسر-اختلالات-تلف/

https://taravatrehab.com/کاردرمانی-خلیج-ف…ماره2-تهران-کارد/

https://taravatrehab.com/ارتوپدفنی-در-تهر…ساخت-اندام-مصنوع/


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز