title
کد خبر: 190415
00
مشارکت بیشتر مردم در انتخابات به دولت بعدی جرات تغییرات ساختاری در اقتصاد می‌دهد

کارشناس حوزه اقتصادی: یک فرد با رای بالاتری رئیس جمهور شود، وظیفه پاسخگویی بیشتری بر دوش خود احساس خواهد کرد و از همین جهت بیشتر از قبل برای حل مشکلات مردم را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش بهداشت نیوز، عبدالمجید شیخی، کارشناس اقتصادی در گفت و گو با سراج24 در خصوص ارتباط مشارکت مردم در انتخابات و توان اصلاح ساختار اقتصادی توسط رئیس جمهور آینده اظهار داشت: رای بالاتر برای انتخاب یک رئیس جمهور به معنای قبول یک فرد برای پیگیری مطالبات مردم است و به همین ترتیب اگر یک فرد رای بیشتری داشته باشد قاعدتا  درخواست پیگیری مطالبات بیشتری از او وجود داشته است.

وی در ادامه افزود: یک رئیس جمهور هر چه مطالبه کنندگان بیشتری برای اصلاح ساختار اقتصادی داشته باشد می تواند به پشتوانه این مطالبات و آرا، دست به اصلاحات مهم ساختاری بزند به همبن منظور لازم است مردم در انتخابات مشارکت بیشتری داشته باشند.

این کارشناس حوزه اقتصادی با بیان اینکه عملکرد 4 سال گذشته دولت، مردم را خسته کرده است بیان داشت: یک فرد با رای بالاتری رئیس جمهور شود، وظیفه پاسخگویی بیشتری بر دوش خود احساس خواهد کرد و از همین جهت بیشتر از قبل برای حل مشکلات مردم را پیگیری خواهد کرد.

شیخی با تاکید بر تاثیر رای مردم بر سرمایه اجتماعی یک رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: برای انجام هر کار مهم اقتصادی و به طور کلی رقم زدن تغییرات مهم و کلان در ساختار اقتصاد قطعاً مخالفت‌هایی با هر فرد صورت می گیرد از همین جهت، لازم است مردم با حمایت خود از این اقدامات رئیس جمهور آینده حمایت کنند.

وی در ادامه افزود: برنامه های هر فرد برای پیروز شدن در انتخابات مشخص است؛ هر رای مردم به این برنامه ها باعث می شود که سریعتر به نتیجه برسند؛ برنامه های اقتصادی که عنوان می شود زیاد است اما مشخصاً یک تفکر و برنامه اقتصادی در نهایت پیروز انتخابات خواهد بود؛ پس بهتر است برنامه های اقتصادی پیروز شوند که در ادامه نه تنها مشکلی بر مشکلات قبلی کشور نگذاشته بلکه مشکلات پیش آمده قبلی را نیز حل کند.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اصلاح ساختار اقتصادی نیازمند انسجام اجتماعی است عنوان کرد: وضعیت فعلی دلیلی است که ما باید افرادی را انتخاب کنیم که رویه اقتصادی فعلی را قبول نداشته و برنامه ای مجزا با آن را ارائه می‌کنند. رئیس جمهور بعدی هر کس که باشد باید ابتدا دست رانت خواران را از اقتصاد کوتاه کند تا بتواند برنامه‌های جدیدی را ارائه بدهد به همین دلیل است که مردم باید با یک رای خود به کاندیدای اصلاح، جلوی پیروزی کسانی که برنامه اقتصادی نداشته و یا کشور را می خواهند بر مبنای قبلی اداره کنند را بگیرند.

منبع: سراج24


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز