title
کد خبر: 186935
00
مردی که همیشه در قلب من است

انان که مخلصانه در راه خدا جهاد کنند ، برخداوند فرض است که راههای گوناگون را به روی انها بگشاید .حاج علی هاشمی بسیار ، اهل تفکر و تدبر و اندیشیدن بود .

به گزارش بهداشت نیوز، عبدالرحیم علیپور به مناسبت بازگشت یازدهمین سال پیکر پاک ومقدس سردار پرافتخار سپاه اسلام حاج علی هاشمی در یادداشتی نوشت:
 
 
سرلشگر پاسدار ، شهید حاج علی هاشمی  مدیری ، درتراز انقلااب اسلامی .
 
 مدیریت دارای زوایای گوناگونی است .مانند حلم و پرسیدن و شنیدن و تشویق و تنبیه و مشاوره و تقسیم کار و نظارت و بازرسی و ....... که تمام اینها در کتابها ودانشگاهها   شناسایی نشده  و  تدریس می هم نمی شوند .
واگرتدریس هم شوند ، همه مدیران چنین اموزشهایی  را ندیده  و اگر دیده باشند ، در حافظه مدیران باقی نمانده و اگر  بماند ولی نظارتی نباشد ،  مورد استفاده   قرار  نمی گیرند . 
به همین جهات  ،  بسیاری از صاحب نظران  معتقدند ،  مدیریت امری ذاتی است  .
 
 حقیر معتقدم سردار بزرگ ما حاج علی هاشمی از مدیریت بسیار بالای ذاتی برخوردار بود .به قدر کفایت می شنید و مشورت می کرد ودر تقسیم کار مهارت داشت و نظارت و بازرسی و پیگیری او بیست بود .
 
 در منازعات و مشاجرات معاونین و زیر مجموعه خود با حوصله و انصاف وبه اندازه موضع می گرفت  . و همه افرادرا به کارگرفته و هرکس را درجایگاه خود محترم می شمرد .
حاج علی در سن ۲۷ سالگی به شهادت رسید .
 
اما امروز پیرمردی فرتوت همچون حقیر   ،  بدون اغراق و بزرگنمایی نحوه اداره مجموعه های متعددی را در حوزه مدیریت وتوسط این مرد الهی به  ارزیابی نشسته و به این نوع مدیریت بدون تعصب کور نمره بیست می دهد .
 بی تردید تفسیر  این ایه مشهور را در اعمال و تصمیمات بسیاری  از جمله این مرد الهی مشاهده نموده ام . 
که می فرماید : 
والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا ،
 
انان که مخلصانه در راه خدا جهاد کنند ، برخداوند فرض است که راههای گوناگون را به روی انها بگشاید .حاج علی بسیار ، اهل تفکر و تدبر و اندیشیدن بود . 
 
▫️شخصیتهای بزرگی همانند ، مقام  معظم رهبری و سردار سلیمانی  ، سردار تهرانی مقدم و سیدحسن نصرالله و ......نمونه هایی از جنس چنین مجاهدان سترگی هستند که خداوند درهای حکمت را برویشان گشوده است 
حاج علی ، صبور و پر حوصله و حلیم و بردبار بود.
مهربان و دلسوز و پر کار و متواضع بود . 
او مردی با نظم و با برنامه و درست کردار و جهادی بود .
 
 منیت و خود خواهی را از خود دور ساخته بود و یک مدیر انقلابی و مردمی و متدین و ساده زیست بود .امروز به چنین مدیرانی سخت نیازمندیم . 
هر انسانی  واجد چنین خصوصیاتی باشد بدون تردید او یک مدیر سربلند و پیروز است .
▪️اما دنیا پرستان و خود خواهان از حضور و گزینش چنین مدیران جوان و انقلابی  ابرودر هم کشیده و حضور چنین شخصیتهایی را برنمی تابند . 
 
 زیرا وقتی  انها در کنار دیگران قرار بگیرند ، با اندک دقتی ، خوبان شناسایی و بی هویت ها انگشت نما می شوند . وان گاه جاه طلبی و نا کارامدی وضعف های  فراوان انها عیان شده و سپس
 منافع نامشروع انان برباد میرود .
 
 اینگونه است که ملت و مملکت  ناجوانمردانه مورد هجوم  ،  انسانهای ناکارامد و ناتوان ، قرار گرفته است .
جوانان بیدار و هوشیار باشند . حاج علی ها در کشور وجود دارند .
اما محسن رضایی ها  ،  در صحنه نیستند . 
انهارا به صحنه مقابله با مشکلات فرا بخوانید .
 
 
عبدالرحیم علیپور ۱۴۰۰/۲/۲۰

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز