title
کد خبر: 168515
ف
برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای خدمات رسانی مطلوب به بیماران کرونایی و غیر کرونایی

30 درصد شهر مشهد را حاشیه شهر تشکیل می دهد از همین رو ارائه خدمت به بیماران حاشیه شهر نیز طبق نظام ارجاع برنامه ریزی شده است.

به گزارش بهداشت نیوز ، جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا اظهار کرد: در چند ماهه اخیر برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات مناسب به بیماران کرونایی و غیر کرونایی در فصل های پاییز و زمستان در این دانشگاه انجام شده است و در این راستا از ظرفیت بخش خصوصی نیز به شکل مناسبی استفاده می شود. دکتر شاپور بدیعی در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه در حوزه ارائه خدمت به بیماران سرپایی مبتلا و یا مشکوک به کرونا درمانگاه های خصوصی نیز وارد کار شدند خاطر نشان کرد: خدمات سرپایی نیز به چند دسته تقسیم می شود که ارائه خدمت در مراکز جامع خدمات سلامت در خصوص ویزیت بیماران وارجاع به مراکز سطح دو اولین گام این روند است. وی با بیان اینکه در هر منطقه شهرداری مشهد و حاشیه شهر 6تا 8 درمانگاه خصوصی نیز موظف شدند تا به بیماران کرونایی ارائه خدمت کنند ، اظهارکرد: سطح دو ارائه خدمت به بیماران کرونا در مراکزی انجام می شود که حداقل یک متخصص عفونی و داخلی حضور دارند که 8 صبح تا 12 ظهر و ساعت 14:30 تا 23 به بیماران ارائه خدمت می کنند. دکتر بدیعی با اشاره به اینکه علاوه براین ،در این مراکز خدمات سی تی اسکن، آزمایشگاه نیز وجود دارد تا سایر اقدامات تشخیصی در این حوزه به آنها ارائه شود، ادامه داد: در آزمایشگاه های خصوصی برای بیمارانی که از طریق نظام ارجاع مراجعه می کنند تا 30 درصد تخفیف داده می شود. وی با بیان اینکه مراکز تصویر برداری در هر منطقه شهری نیز مشخص شده است تا مردم به یک مرکز مراجعه نکنند و پروتکل های بهداشتی در مراکز تشخیصی نیز به خوبی ارائه شوند، گفت: مراکز مشاوره پرستاری نیز برای ارائه خدمت به بیمارانی که تمایل به بستری در بیمارستانها ندارند؛ طبق تعرفه های مشخص شده از سوی دانشگاه به بیماران در منزل ارائه خدمت می کند. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برای کودکان نیز درمانگاه ها، بیمارستانها و مراکزی که ارائه خدمت می کنند مشخص شده است و با هماهنگی شهرداری مشهد این مراکز در بیلبوردهای سطح شهر معرفی می شوند تا بیماران با مسیر دریافت ارائه خدمت آشنا شوند ، بیان کرد: 30 درصد شهر مشهد را حاشیه شهر تشکیل می دهد از همین رو ارائه خدمت به بیماران حاشیه شهر را نیز طبق نظام ارجاع برنامه ریزی کردیم تا بتوانند خدمات خوبی دریافت کنند. وی با اشاره به اینکه مراکز تکمیل درمان نیز آماده پذیرش بیماران هستند تا بیمارانی که امکان جداسازی از سایرین را ندارند در این مرکز تحت درمان و مراقبت قرار گیرند، گفت: با همکاری واحد نظارت همه بیمارستانهای مشهد و شهرستانها از لحاظ موقعیت جغرافیایی ، ساختار ، اکسیژن ، تهویه و نیروی انسانی مورد بررسی قرار گرفت و هر بیمارستان با توجه به تعداد تخت و امکانات ملزم به ارائه خدمت به بیماران کرونایی است.

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
بینا اپتیک