title
کد خبر: 163624
00
آخرین وضعیت کرونایی ها در جهان چگونه است؟

آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ( کووید ۱۹) در سراسر جهان که سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان پدیده‌ای «همه گیر» شناسایی و اعلام کرد به نقل از رسانه‌های معتبر و گزارش‌های دفاتر ایرنا در خارج از کشور و گروه‌های خبری مناطق ایرنا، این آمار با دریافت آخرین گزارش‌ها به روز رسانی می‌شود.

به گزارش بهداشت نیوز، آخرین آمار مبتلایان به کویید 19 در جهان، 28 میلیون و ششصد و هشتاد و هفت هزار و 168 تن است. از این تعداد 920 هزار و 316 تن فوت شده اند و 20 میلیون و 601 هزار و 805 تن بهبود یافته اند.

  مبتلایان
فوت‌شدگان
بهبودیافتگان
۲۸,۶۸۷,۱۶۸ ۹۲۰,۳۱۶ ۲۰,۶۰۱,۸۰۵

  

 کشورهای دارای بالاترین آمار کرونا 
 
آمریکا
ابتلا فوت
۶,۶۳۷,۲۴۰ ۱۹۷,۴۳۵
بهبود یافتگان
۳,۹۱۸,۴۹۱
هند
ابتلا فوت
۴,۶۶۳,۹۳۰ ۷۷,۵۳۷
بهبود یافتگان
۳,۶۲۴,۳۷۵
برزیل
ابتلا فوت
۴,۲۸۳,۹۷۸ ۱۳۰,۴۷۴
بهبودیافتگان
۳,۵۳۰,۶۵۵
روسیه
ابتلا فوت
۱,۰۵۷,۳۶۲ ۱۸,۴۸۴
بهبودیافتگان
۸۷۳,۵۳۵
پرو
ابتلا فوت
۷۱۶,۶۷۰ ۳۰,۴۷۰
بهبود یافتگان
۵۵۲,۲۱۴
کلمبیا
ابتلا فوت
۷۰۲,۰۸۸ ۲۲,۵۱۸
بهبود یافتگان
۵۸۲,۶۹۴
مکزیک
ابتلا فوت
۶۵۸,۲۹۹ ۷۰,۱۸۳
بهبود یافتگان
۴۶۳,۷۶۴
آفریقای جنوبی
ابتلا فوت
۶۴۶,۳۹۸ ۱۵,۳۷۸
بهبود یافتگان
۵۷۴,۵۸۷
اسپانیا
ابتلا فوت
۵۷۶,۶۹۷ ۲۹,۷۴۷
بهبود یافتگان
-
آرژانتین
ابتلا فوت
۵۳۵,۷۰۵ ۱۱,۱۴۸
بهبود یافتگان
۴۰۰,۱۲۱

 


 اروپا و آمریــکا 
 
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
شیلی ۴۳۰,۵۳۵ ۱۱,۸۵۰ ۴۰۳,۰۶۴
فرانسه ۳۶۳,۳۵۰ ۳۰,۸۹۳ ۸۹,۰۵۹
انگلیس ۳۶۱,۶۷۷ ۴۱,۶۱۴ -
ایتالیا ۲۸۴,۷۹۶ ۳۵,۵۹۷ ۲۱۲,۴۳۲
کانادا ۱۳۳,۷۴۸ ۹,۱۵۳ ۱۱۷,۵۶۵
بلژیک ۹۱,۵۳۷ ۹,۹۱۹ ۱۸,۶۸۹
هلند ۷۹,۷۸۱ ۶,۲۵۲ -
اکوادور ۱۱۰,۷۵۷ ۱۰,۶۲۷ ۹۱,۲۴۲
سوئد ۸۵,۷۰۷ ۵,۸۳۸ -
سوئیس ۴۴,۸۳۷ ۲,۰۱۸ ۳۷,۷۰۰
پرتغال ۶۰,۸۹۵ ۱,۸۴۶ ۴۳,۱۴۶
ایرلند ۳۰,۰۸۰ ۱,۷۷۸ ۲۳,۳۶۴
رومانی ۹۷,۰۳۳ ۳,۹۶۷ ۴۰,۸۳۸
اتریش ۳۰,۰۸۱ ۷۴۷ ۲۵,۶۲۹
آلمان ۲۵۹,۷۲۵ ۹,۴۲۳ ۲۳۳,۳۰۰
نروژ ۱۱,۶۲۳ ۲۶۴ ۹,۳۴۸
کوبا ۴,۳۷۷ ۱۰۴ ۳,۷۰۰

  

  خاورمیانه و آفریقا 
 
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
ایران ۳۹۹،۹۴۰ ۲۳،۰۲۹ ۳۴۴،۵۱۶
عربستان ۳۲۴,۴۰۷ ۶,۳۷۳ ۲۸۸,۵۳۶
ترکیه ۲۸۸,۱۲۶ ۶,۹۵۱ ۲۵۶,۵۲۴
عراق ۲۸۲,۶۷۲ ۷,۸۸۱ ۲۱۷,۳۹۶
امارات ۷۷,۸۴۲ ۳۹۸ ۶۷,۹۴۵
کویت ۹۳,۴۷۵ ۵۵۷ ۸۳,۶۶۰
مصر ۱۰۰,۲۲۸ ۵,۵۶۰ ۷۹,۸۸۶
فلسطین اشغالی ۱۴۸,۵۶۴ ۱,۰۹۰ ۱۱۱,۷۲۸
بحرین ۵۶,۷۷۸ ۲۰۲ ۵۱,۵۷۴
نیجریه ۵۵,۴۵۶ ۱,۰۶۷ ۴۳,۳۳۴
عمان ۸۷,۵۹۰ ۷۴۲ ۸۲,۹۷۳
قطر ۱۲۱,۲۸۷ ۲۰۵ ۱۱۸,۱۹۹
سودان ۱۳,۴۳۷ ۸۳۳ ۶,۴۵۶
فلسطین ۲۷,۳۶۳ ۱۹۰ ۱۷,۷۷۹
یمن ۱,۹۹۴ ۵۷۶ ۱,۲۰۳
سوریه ۳,۲۸۹ ۱۴۰ ۷۶۰
لیبی ۱۹,۵۸۳ ۳۱۴ ۲,۲۴۷

  

 آسیا و اقیانوسیه 
 
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
بنگلادش ۳۳۶,۰۴۴ ۴,۷۰۲ ۲۳۸,۲۷۱
پاکستان ۳۰۰,۳۷۱ ۶,۳۷۰ ۲۸۸,۲۰۶
فیلیپین ۲۵۷,۸۶۳ ۴,۲۹۲ ۱۸۷,۱۱۶
سنگاپور ۵۷,۳۵۷ ۲۷ ۵۶,۶۰۷
چین ۸۵,۱۶۸ ۴,۶۳۴ ۷۹,۶۸۵
ژاپن ۷۲,۲۳۴ ۱,۳۷۷ ۶۳,۲۸۲
اندونزی ۲۱۴,۷۴۶ ۸,۶۵۰ ۱۵۲,۴۵۸
افغانستان ۳۸,۶۴۱ ۱,۴۲۰ ۳۱,۲۳۴
کره‌جنوبی ۲۱,۵۸۸ ۳۴۴ ۱۷,۰۲۳
قزاقستان ۱۰۶,۷۲۹ ۱,۶۳۴ ۱۰۰,۴۰۹
مالزی ۹,۵۵۹ ۱۲۸ ۸,۹۴۵
استرالیا ۲۶,۴۶۵ ۷۸۱ ۲۲,۷۲۵
جمهوری آذربایجان ۳۷,۵۵۷ ۵۵۲ ۳۲,۵۱۱
تایلند ۳,۴۴۷ ۵۸ ۳,۲۸۶

                       

 اخبار خاص کرونا و پیامدهای آن 

** ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

** «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

** « دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علت شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.

**«شارل میشل» رییس شورای اروپا و «اورسولا فون در لاین» رییس کمیسیون اروپا دراعتراض به تصمیم ترامپ برای جلوگیری از ورود مسافر از اروپا به ایالات متحده با صدور بیانیه ای مشترک ، این تصمیم را « یکجانبه و بدون مشورت» توصیف و تاکید کردند که کرونا یک «بحران جهانی است که به هیچ قاره‌ای محدود نیست و مقابله با آن مستلزم همکاری است، نه اقدام یکجانبه.»

** «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت:تحریم‌های آمریکا بر تجارت قانونی و  پیش شرط های اخیر مقامات ایالات متحده برای ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای بشردوستانه، تلاش‌ها برای مبارزه با کرونا در ایران را با موانع جدی مواجه کرده است.

**خانم «کریستالیناگئورگیوا» رئیس صندوق بین المللی پول در بیانیه ای رسمی به طور صریح اعلام کرد که جامعه بین الملل از صندوق بین المللی پول خواسته تا با ابزارهای مالی خود به کمک کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا بشتابد و پشتیبانی ها را در قالب کمک های مالی اضطرای به میزان ۵۰ میلیارد دلار اعطا کند.

** «عبدالناصر همتی» ییس کل بانک مرکزی پنجشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که در نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول تاکید کردم که براساس اعلان رسمی شما برای پشتیبانی از اعضاء، از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پر قدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن، با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق، خواستار بهره مندی از«تسهیلات تأمین مالی سریع، RFI » در حدود ۵ میلیارد دلار می باشیم و امیدوارم صندوق به این مسئولیت خود در حوزه وظایفش بسرعت عمل کند.

** دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سرانجام مجبور شد در آمریکا به دلیل شیوع گسترده کرونا اعلام وضعیت اضطراری کند و خود آزمایش ابتلای به کرونا دهد که البته پزشک او در نامه تایید کرد که نتیجه منفی بوده است.

** با گسترش شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا سازمان بهداشت جهانی بعداز فروکش بحران در چین اعلام کرد که اروپا به کانون بحران کرونا تبدیل شده است.

** ترامپ بعداز اعلام سازمان بهداشت جهانی سفر شهروندان اروپایی به آمریکا را برای مدت ۳۰ روز ممنوع اعلام کرد که این اقدام او واکنش متقابل اروپایی ها را بدنبال داشت.

** رسانه های آمریکایی اعلام کردند که محققان این کشور نخستین واکسن کرونا را بر روی نمونه انسانی آزمایش کردند.

** چهاردهم فروردین ماه ۱۳۹۹ در سراسر جهان آمار ابتلای به کرونا از مرز یک میلیون تن، آمار فوت شدگان از مرز ۵۰ هزار تن و آمار بهبود یافتگان از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشت در حالی که آمریکا در صدر قرار دارد.

** سازمان جهانی بهداشت ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد قرنطینه کامل کشورها ممکن است موضوعی مربوط به گذشته نباشد. شمار مبتلایان با کرونا در حال افزایش است و بیش از ۱۲ میلیون نفر اکنون در سراسر جهان مبتلا شده اند که بیش از دو برابر مبتلایانی است که در ۶ هفته پیش ابتلای آنها به طور قطعی به کرونا مبتلا شده بودند.

منبع: ایرنا


مرتبط ها
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
اینستاگرام بهداشت نیوز