title

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز یکشنبه 2 آبان ماه؛ ۸۷۲ هزار و ۹۶۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

ادامه مطلب

برخی از داروها در عین دارا بودن خاصیت درمانی، می‌توانند عوارضی مانند افزایش وزن را نیز به دنبال داشته باشند.

ادامه مطلب

برخلاف آنچه تصور می شود، نوشیدن آب پیش از تزریق واکسن تأثیری در کاهش عوارض ناشی از آن ندارد.

ادامه مطلب

پژوهشگران دانشگاه کاتالونیا (اسپانیا) و لستر انگلیس مدعی شده‌اند پادتنی برای از بین بردن سلول‌های پیری و مهار روند سالمندی تولید کرده اند؛ این روش، برای درمان بیماری‌های مرتبط با پیری از جمله سرطان، آلزایمر و دیابت نوع دو می‌تواند موثر باشد.

ادامه مطلب

نایب‌رئیس انجمن داروسازان و دکترای داروسازی در خصوص مصرف خودسرانه ویتامین c، اظهار کرد: مصرف روزانه بیش از هزار میلی‌گرم ویتامین c می‌تواند زمینه مناسب برای بروز سنگ کلیه را فراهم آورد.

ادامه مطلب

سی‌امین و اولین محموله واکسن کرونا در آبان ماه تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، امروز یک‌شنبه؛ دوم آبان‌ماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

ادامه مطلب

استاد گروه سم شناسی بالینی و مسمومیت‌ها در بیمارستان لقمان و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بیشترین داروهایی که سبب مسمومیت می‌شوند، شامل آرامبخش‌ها، مسکن‌ها، داروهای روان‌درمانی و ... است، گفت: سالانه در بیمارستان لقمان بین ۲۰ تا ۳۰ هزار مراجعه ناشی از مسمومیت دارویی داریم.

ادامه مطلب

رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند گفت: انتظار ما از جلوگیری از عفونت در واکسن‌ها حداکثر ۴۵ درصد بوده است که واکسن آسترازنکا و اسپوتنیک ارقام به این درصد نزدیک است، اما این عدد در مورد سینوفارم متفاوت است.

ادامه مطلب

حقیقت این است که استرس و اضطراب چیزی است که اکثر ما آن را در طول روز در خانه، در محل کار و یا جاهای دیگر تجربه می کنیم. این نه تنها بر خواب و استراحت ما اثر می گذارد بلکه می تواند اثرات مخرب و بلندمدتی را بر سلامت جسمی و روانی ما داشته باشد.

ادامه مطلب

واکسن جانسون اند جانسون (J&J) توسط شرکت یانسن واکسینس در هلند و شرکت بلژیکی جانسن فارماسیوتیکا که زیر مجموعه شرکت آمریکایی جانسون اند جانسون است، به منظور مقابله با همه‌گیری کرونا ارائه شده است.

ادامه مطلب

زیبایی چهره و داشتن پوست و مو سالم و زیبا، ممکن است تحت تاثیر عوامل بیرونی آسیب ببینند.

ادامه مطلب

متخصصان حوزه تغذیه بر این باورند که تداوم مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های تغذیه‌ای، از زمان مصرف اهمیت بیشتری دارد. مصرف برخی ویتامین‌ها و مکمل‌های تغذیه‌ای در زمان مشخص، ممکن است باعث کاهش عوارض جانبی شود و بسته به نوع آن ویتامین و مکمل تغذیه‌ای، دریافت مکمل همراه با وعده غذایی بر میزان جذب آن اثر مثبت می‌گذارد و در این گزارش قصد داریم درباره زمان مصرف آن توضیحات بیشتری دهیم.

ادامه مطلب

با گسترش روند واکسیناسیون کرونا در کشور، رفته‌رفته سیاست‌هایی مبنی بر تسریع بازگشایی‌ها، لغو دورکاری و... اتخاذ می‌شود. سیاست‌هایی که بنابراعلام متخصصان نیازمند افزایش هرچه بیشتر تزریق واکسن به مردم جامعه تا حدود ۷۵ درصد و بیشتر است. در این شرایط و با وجود در دسترس بودن واکسن اما همچنان برخی از افراد با دلایل غلط از تزریق واکسن خودداری می‌کنند این درحالیست که زمانی می‌توان چرخه بیماری را کنترل کرد که واکسیناسیون به حد مناسبی برسد.

ادامه مطلب

بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز جمعه 30 مهرماه، یک میلیون و ۲۳ هزار و ۹۱۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

ادامه مطلب

مطالعه ای جدید نشان می‌دهد داروی دیابت نوع ۲ اگر تا 6 ماه قبل از عفونت مصرف شود، می‌تواند از بستری شدن و مرگ ناشی از  کووید ۱۹ جلوگیری کند.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز