title

بیماری ورم معده یا گاستریت عارضه ای در معده است که به دو صورت حاد و مزمن نمایان می شود، ورم معده حاد به التهاب غیرمنتظره در پوشش معده استفاده می‌شود و خیلی ناگهانی و یکدفعه اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب

پزشکان برای درمان فیبروم رحم به اندازه، تعداد و محل بروز فیبروم‌ها توجه می‌کنند. زیرا هر یک از این فاکتورها در درمان تاثیر دارند. اگر بیمار هیچگونه درد یا عارضه‌ای را احساس نکند، معمولا نیازی به درمان ندارد. فیبروم‌های کوچک را می‌توان با روش‌های خانگی هم درمان کرد.

ادامه مطلب

اگر دیابت نوع دو در مراحل اولیه تشخیص داده شود با طب سنتی قابل درمان است.

ادامه مطلب

فاکتورهای گوناگونی مثل ژنتیک، استعمال سیگار، ورزش و سطح تحصیلات در کنار نوع رژیم غذایی می‌توانند در ابتلا به بیماری آلزایمر دخالت داشته باشند. اما رژیم غذایی ذهن (Mind Diet) می‌تواند به تنهایی روند بیماری آلزایمر یا فراموشی را کند نماید.

ادامه مطلب

رئیس کمیته تجهیزات پزشکی دانش‌بنیان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۳۰۰ شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی در کشور داریم.

ادامه مطلب

ما تمایل داریم با افرادی دوست شویم که بوی بدن شبیه به ما دارند.

ادامه مطلب

در زندگی با اعداد و ارقام متعددی سر و کار داریم، اما ۷ مورد از این اعداد به طور مستقیم با سلامت ما مرتبط است.

ادامه مطلب

برای از بین بردن جوش‌ها می‌توانید در منزل ماسک تهیه کنید. پس نیاز نیست که حتماً از ماسک‌های گران‌قیمت و شیمیایی بازار استفاده کنید.

ادامه مطلب

محققان آمریکایی در جستجوی استراتژی های درمانی جدید برای مقابله با ویروس SARS-CoV-2، عملکرد دارویی را بررسی کرده اند که با هدف قرار دادن یک پروتئین انسانی از تکثیر این ویروس جلوگیری می کند.

ادامه مطلب

خرما میوه‌ای با طبع گرم است که در گرمسیر می‌روید و در طب سنتی هم به عنوان یک دارو شناخته شده است. هر ۱۰۰ گرم خرمای تازه حاوی ۲۷۷ کالری و هر ۱۰۰ گرم خرمای خشک حاوی ۳۱۹ کالری است.

ادامه مطلب

رئیس گروه تجهیزات پزشکی سازمان بیمه سلامت ایران، جزئیات تعهدات سازمان بیمه سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی را تشریح کرد.

ادامه مطلب

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: درسال جاری ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی را تقسیم کردیم و ۴۰۰۰ نفر را به آزمون ملی دستیاری تخصیص دادیم وبیش از ۵۰۰ ظرفیت هم به پذیرش دستیار بومی اختصاص داده شده که این اتفاق برای اولین بار در کشور رقم می‌خورد.

ادامه مطلب

نیاسین یا ویتامین ب ۳ یکی از ضروری‌ترین ویتامین‌های بدن است که بدن برای عملکرد صحیح به آن نیاز دارد.

ادامه مطلب

مدیر آموزش منابع انسانی نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها تاکید کرد که از همه ظرفیت ها باید کمک گرفت تا راهکارهای موثر در حوزه سیاست های جمعیتی ارائه شود.

ادامه مطلب

تیمی از پژوهشگران آلمانی برای نخستین بار موفق به ساخت یک سلول مصنوعی شدند که ساختاری کاملا مشابه سلول های واقعی داشته و همان عملکرد را تقلید می کند. این سلول می تواند جایگزین سلول های معیوب در بیماران شود.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز