title

 این روزها در شبکه‌های اجتماعی پست‌ها و مطالبی در ارتباط با تغذیه کودکان منتشر می‌شود و به والدینی که نمی‌توانند شیر خشک تهیه کنند توصیه می شود تا خودشان آن را تهیه کنند.

ادامه مطلب

کارشناسان بهترین توصیه‌ها برای جلوگیری از پرخوری را ارائه کرده‌اند.

ادامه مطلب

با توجه به افزایش آلودگی هوای تهران و قرارگرفتن کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، باید از میوه‌هایی استفاده کرد که عوارض ناشی از آلودگی هوا را کاهش دهند.

ادامه مطلب

برگ‌های آناناس موجب می‌شود که چربی های بد از بین برود.

ادامه مطلب

همدان یک کارشناس ارشد تغذیه در همدان بابیان اینکه آلودگی هوا التهاب بیشتری برای بیماران قلبی و تنفسی ایجاد می‌کند، افزود: در زمان آلودگی هوا برای پیشگیری از بروز بیماری‌های تنفسی باید استفاده کمتری از غذاهای سرخ‌شده داشت چراکه چربی التهاب را مضاعف می‌کند و بدن را به سمت‌وسوی ایجاد و حتی افزایش التهاب می‌کشاند.

ادامه مطلب

چغندر، یکی از معدود سبزیجاتی است که ادعا می شود یک ابر غذا است. چغندر رنگ خود را از بتالین ها می گیرد، آنتی اکسیدان های قوی که برای بدن مفید است اما این سطوح بالای نیترات است که به چغندر قدرت جادویی می دهد.

ادامه مطلب

حدود 2400 سال قبل از میلاد مسیح بقراط پدر علم طب توصیه کرد :" اجازه دهید غذا داروی شما و دارو غذای شما باشد."

ادامه مطلب

استاد تغذیه دانشگاه با بیان اینکه در روزهای آلودگی هوا باید آب زیاد مصرف کنیم، گفت:‌میوه‌های رنگین و سبزیجات متنوع بیشتر مصرف شود؛ ضمن اینکه افراد دچار کم خونی باید بیشتر مواظب خود باشند.

ادامه مطلب

سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (FDA) توصیه می‌کند که مصرف کافئین را برای پیشگیری از عوارض آن به ۴۰۰ میلی‌گرم در روز محدود کنید.

ادامه مطلب

شاید یکی از مهم ترین نکات مهم در حفظ سلامت بدن در روزهایی که هوا آلوده می شود، نوع تغذیه ای است که می بایست به آن اهمیت بدهیم.

ادامه مطلب

محققان دریافتند مصرف فیبر بیشتر می تواند برای داشتن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک در روده مهم باشد.

ادامه مطلب

گیاه‌خواری رژیم غذایی مبتنی بر گیاه است که گوشت سفید، گوشت قرمز، ماهی، غذاهای دریایی یا هر حیوانی که به ‌خاطر گوشتش کشته‌شده را مصرف نمی‌کند.

ادامه مطلب

همبرگر می‌تواند یک غذای جذاب برای یک ناهار سریع یا یک شام غیررسمی باشد، و می‌توانید آن را در فست‌فودی‌های گوشه‌وکنار خیابان پیدا کنید. با این وجود، همبرگر می‌تواند به افزایش وزن منجر شود و اثرات مضر دیگری بر سلامتی شما بگذارد.

ادامه مطلب

خواص زیتون برای سلامت قلب چیست؟ زیتون شور برای سلامت و بهبود عملکرد قلب مفید است یا مضر؟ بد نیست بدانید که زیتون سرشار از ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان‌های قوی است.

ادامه مطلب

یکی از نوشیدنی‌های رایج که در سراسر جهان مصرف می‌شود و امروزه نوشیدن آن به امری معمول تبدیل شده است قهوه است اما تحقیقات نشان می‌دهند که این نوشیدنی فواید قابل توجهی دارد.

ادامه مطلب
اینستاگرام بهداشت نیوز